Trzy tytuły mistrzowskie wywalczyli żołnierze podczas mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Krakowie. Pierwsza w biegu seniorek na 8 km była szer. Iwona Lewandowska, a w rywalizacji seniorów na dystansie 4 km triumfował st. szer. Mateusz Demczyszak. Bieg na 8 km w klasyfikacji młodzieżowej wygrał szer. Tomasz Grycko.
Szer. Tomasz Grycko przed st. szer. Arturem Olejarzem na trasie zeszłorocznych mistrzostw Wojska Polskiego w biegach przełajowych.
W krakowskim Parku Jordana o medale walczyli juniorzy, młodzieżowcy (zawodnicy do lat 23) i seniorzy. W biegu seniorek na dystansie 8 km szer. Iwona Lewandowska z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego uzyskała wynik 26 min 13 s. Na mecie wyprzedziła o 22 sekundy szer. rez. Katarzynę Kowalską. Obie zawodniczki reprezentują barwy LKS Vectra Włocławek. Trzecie miejsce zajęła Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin – do zwyciężczyni straciła 1 min 33 s. Na krótszym dystansie (4 km) złoty medal wywalczyła Mariola Ślusarczyk z Victorii Józefów, srebrny – Urszula Nęcka z Płomienia Sosnowiec, a brązowy – Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków.
W biegu seniorów na 4 km żołnierze odnieśli podwójne zwycięstwo. St. szer. Mateusz Demczyszak z wrocławskiego WZS i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk dobiegł w 11 min 11 s. Na mecie wyprzedził o cztery sekundy st. szer. Artura Olejarza z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecin. Brązowy medal zdobył Piotr Łobodziński z Prefbetu Śniadowo Łomża, który znacząco przegrał z żołnierzami – biegł 11 min 34 s.
Natomiast w biegu seniorów na 10 km wszystkie miejsca na podium zajęli cywile. Wygrał Krzysztof Gosiewski z LKS Ostromecko, był przed Emilem Dobrowolskim i Jakubem Nowakiem (obaj z Prefbetu Śniadowo Łomża). Czwarty dobiegł szer. Adam Nowicki z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Do brązu zabrakło mu 11 sekund. Z kolei w biegu młodzieżowców na 8 km bezkonkurencyjny był szer. Tomasz Grycko z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Tegoroczny zwycięzca Biegu o Nóż Komandosa w Lublińcu z czasem 23 min 28 s był lepszy od Andrzeja Rogiewicza z Zantyra Sztum o 10 sekund. A o 18 sekund wyprzedził Macieja Nitkę z RKS Łódź.
autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego
komentarze