moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Podium w Paryżu

Tomasz Hamerlak jako jedyny z Polaków zajął miejsce na podium podczas mityngu Areva, który odbył się na Stade de France w Paryżu. Nasz wózkarz był trzeci w wyścigu na 1500 m. W ramach mityngu rozegrano kilkanaście konkurencji zaliczanych do klasyfikacji Diamentowej Ligi. St. szer. Paweł Wojciechowski i szer. Marcin Lewandowski zakończyli rywalizację na siódmej pozycji.


Wyścig wózkarzy na 1500 m, z czasem 3 min 18,78 s, wygrał David Weir z Wielkiej Brytanii. Drugi był Francuz Julien Casoli (3.19,05). Polak do drugiego miejsca stracił 0,12 s. Tomasz Hamerlak prowadził po 800 m wyścigu i długo dyktował tempo. Niestety, na ostatniej prostej nasz brązowy medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach (2004) w maratonie dał się wyprzedzić dwóm rywalom.

W biegu na 800 m startowało dwóch reprezentantów Polski: szer. Marcin Lewandowski z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Adam Kszczot. W stawce 12 biegaczy najszybszy był Kenijczyk Asbel Kiprop, który wynikiem 1 min 43,34 s wpisał się na pierwsze miejsce listy światowej tegorocznego sezonu. Najszybszym Europejczykiem był reprezentant gospodarzy Pierre-Ambroise Bosse – finiszował na czwartym miejscu (1.44,23). Starszy szeregowy Marcin Lewandowski był siódmy (1.44,49), a Adam Kszczot ósmy (1.44,50). Obaj uzyskali najlepsze wyniki w tym sezonie.


Film: Jacek Szustakowski / polska-zbrojna.pl

Konkurs skoku o tyczce wygrał Francuz Renaud Lavillenie. Reprezentant gospodarzy triumfował pokonując w swoim pierwszym skoku poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,70 m. St. szer. Paweł Wojciechowski z WZS Bydgoszcz, mistrz świata z 2011 roku, z wynikiem 5,45 m uplasował się na siódmej pozycji. Drugi z Polaków – Piotr Lisek – zaliczył 5,60 m i zajął czwartą lokatę.

Z pozostałych reprezentantów Polski najlepiej spisał się kulomiot Tomasz Majewski, który z wynikiem 20,14 m wywalczył czwartą pozycję. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Niemiec David Storl (21,41). Natomiast oszczepnik Łukasz Grzeszczuk był szósty z wynikiem 81,04 m. W skoku wzwyż startowały dwie Polki. Justyna Kasprzycka była szósta (skoczyła 1,94 m), a Kamila Lićwinko dziesiąta (1,89 m).

szus

autor zdjęć: arch. Tomasza Hamerlaka

dodaj komentarz

komentarze


Ostatnia niedziela…
Paliwowy krwiobieg NATO
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Marzenia częściowo spełnione
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Gen wojownika
Rakietowcy na Hawajach
Polski Gnom
Pancerne starcie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Poskromić kolosa
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Wyścig snajperów
Pieta Michniowska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wojsko stawia na „armię talentów”
Azjatycka szansa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Spadochronowy triumf
Wsparcie ma znaczenie
Atak i przejęcie dokumentów
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Pierwszy krok do Invictusa
Inwestycje w bezpieczeństwo
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Triumf wojskowych lekkoatletów
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Śmierć w sercu Azji
Kajakiem na światowe podium
Innowacje z PERUNA
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Baobaby docierają do wojska
Jelcze z Raciborza
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Test w stratosferze
Święto wojska pod hasłem SAFE
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Odniesione w walce rany łączą
Rosja testuje, Polska przechwytuje
MON i MSZ o szczycie NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO