moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Z 12 Brygady na wyższe stanowiska i kursy szkoleniowe

Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej generał brygady Andrzej Tuz 24 września pożegnał żołnierzy odchodzących na wyższe stanowiska służbowe i podziękował żołnierzom skierowanym na kursy specjalistyczne.

W związku z wyznaczeniem na wyższe stanowiska służbowe generał brygady Andrzej Tuz, w obecności wojskowej asysty honorowej i licznie zgromadzonych żołnierzy i pracowników wojska, pożegnał majora Tomasza Romanowskiego i młodszego chorążego sztabowego Tomasza Kulika. – Dziękuję Wam Panowie za służbę w brygadzie, byliście i jesteście jednymi z ogniw naszej brygady, które działały jak w szwajcarskim zegarku – powiedział dowódca „błękitnej brygady”, wręczając odchodzącym żołnierzom pamiątkowe ryngrafy.

W uroczystości uczestniczyli również oficerowie skierowani na kursy szkoleniowe. Podpułkownik Artur Blicharski (szef szkolenia brygady), podpułkownik Sławomir Kocanowski (dowódca 1 batalionu) i major Jarosław Chojnacki (zastępca dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej) już za kilka dni wyjadą do Warszawy na wielomiesięczne kursy szkoleniowe przygotowujące ich do objęcia wyższych stanowisk służbowych. – Moja kadencja w 12 Brygadzie zbliża się również ku końcowi i dlatego pozwoliłem sobie na podziękowanie żołnierzom odchodzącym na kursy za wieloletnią, wspaniałą współpracę i realizację wielu zadań służbowych i szkoleniowych w kraju i na misji – wyjaśnił generał Tuz.

Przed zakończeniem uroczystości każdy z żołnierzy w kilku ciepłych słowach podziękował za lata spędzone w jednostce i za to, że byli dowodzeni przez profesjonalistów i mogli profesjonalistami dowodzić.

Wpis do księgi pamiątkowej majora Romanowskiego i chorążego Kulika oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem patrona brygady zakończyły uroczyste pożegnanie z 12 Brygadą.

***

Major Tomasz Romanowski rozpoczął służbę wojskową w 1991 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu. Po jej ukończeniu został skierowany do 124 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej (później przeformowanego w 3 Pułk Przeciwlotniczy) w 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisko dowódcy plutonu łączności. Od 1998 roku, już jako kapitan, wypełnia swoje zadania na stanowisku oficera sekcji technicznej w sztabie 3 Pułku Przeciwlotniczego. W 2001 roku obejmuje obowiązki szefa eksploatacji sprzętu łączności i informatyki, by przez następne 3 lata (2004–2007) kierować całą sekcją wsparcia dowodzenia. Do 12 Brygady Zmechanizowanej zostaje skierowany w 2007 roku na stanowisko szefa sekcji łączności. Zgodnie z rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych z dniem 1 października 2013 roku major Romanowski obejmie stanowisko dowódcy batalionu dowodzenia w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

Młodszy chorąży sztabowy Tomasz Kulik służbę wojskową rozpoczął w 1990 roku jako kadet Szkoły Chorążych Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły zostaje skierowany na swoje pierwsze stanowisko służbowe jako chorąży zaopatrzenia sekcji żywnościowej batalionu zaopatrzenia 56 Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. W latach 1994–1995 pełni obowiązki służbowe szefa zaopatrzenia żywnościowego w 12 Batalionie Rozpoznawczym, a następnie w 17 Batalionie Saperów. W 1999 roku rozpoczyna służbę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej na stanowiskach bezpośrednio związanych ze służbami logistycznymi i sprawami zaopatrzenia. Na podstawie rozkazu Dowódcy Wojsk Lądowych chorąży Kulik z dniem 1 października 2013 roku obejmie stanowisko kierownika sekcji – kierownika kuchni i stołówki w Wielonarodowym Korpusie Północno-Wschodnim w Szczecinie.

Źródło: kpt. Janusz Błaszczak/ 12 BZ

PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
 
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Roszady personalne w PGZ-ecie
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Abramsy pod dobrą opieką
Nowe śmigłowce kawalerii
Offset dla „Wisły”
Ślubowanie kadetów OPW
Spadochroniarze na Podlasiu
Będą kolejne „Daglezje-P”
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Gwiazdy sportu dają lekcję
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zimowy sprawdzian podchorążych
Rusza kwalifikacja wojskowa
Dobrowolsi – czas start!
Śnieg może być groźną bronią
Cud w Trewirze
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Pierwszy skok
Eurofightery znowu w Polsce
Invictus w zimowym stylu
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
„Avenger” na Monte Cassino
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
W rezerwie pasywnej będą oceny
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rakietowy szach
Lista trupich główek
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Zielone światło dla Barbary
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Zachód przeciwko „korsarzom”
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Lekcje z frontu
Liban uznany za strefę działań wojennych
Zamiana po włosku
Podwójny Półmaraton Komandosa
Bruksela przed szczytem
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Skromny początek wielkiej wojny
Szef MON-u w Brukseli
Wojna o porządek świata
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO