moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowoczesny internat dla żołnierzy

Po wakacjach kolejni wojskowi wprowadzą się do nowego internatu w Nowym Dworze Mazowieckim. Każdy żołnierz będzie miał do dyspozycji jednoosobowy pokój z dostępem do Internetu. W budynku są też kuchnie, pralnia i suszarnia. Remont kosztował 3,6 mln złotych.


Modernizacja budynku przy ulicy Sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim trwała półtora roku. Remont, którego koszt wyniósł 3 mln 600 tys. zł, sfinansowała Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. – Wykorzystaliśmy materiały najlepszej jakości oraz najnowocześniejsze dostępne technologie, m.in. tynki strukturalne – zapewnia Magdalena Wojciechowska, rzecznik prasowy WAM.

W czterokondygnacyjnym budynku wydzielono 52 pokoje. – Wszystkie są jednoosobowe. To dla żołnierzy duży komfort, bo wcześniej musieli dzielić pokoje z kolegami – mówi rzecznik WAM. „Kawalerki” mają po 18 mkw. W każdej jest przedpokój i łazienka. We wszystkich pokojach są też podstawowe meble, takie jak: tapczan, stół z krzesłami i szafy wnękowe. – Została również zainstalowana sieć TV/RTV oraz internetowa – dodaje Wojciechowska.


Oprócz pomieszczeń znajdujących się na parterze, wszystkie pozostałe mają balkony. Do dyspozycji żołnierzy jest także pięć kuchni, wyposażonych w mikrofalówki i niezbędne naczynia, pralnia, suszarnia, pomieszczenie na rowery oraz ogrodzony parking.

Internat zmodernizowano głównie z myślą o żołnierzach służących w okolicznych jednostkach. Najwięcej pokoi zajmą mundurowi z 2 Pułku Saperów w Kazuniu. Pozostałe są przeznaczone są dla tych, którzy służą m.in. w modlińskim Wojskowym Ośrodku Medycyny Prewencyjnej.


Pierwsi żołnierze wprowadzili się do nowych pokoi kilka tygodni temu. – Dziś mieszkają w nim 43 osoby – informuje Anna Żółtowska-Bednarczyk z warszawskiego Oddziału Regionalnego WAM. Po wakacjach dołączy do nich kolejnych dziewięciu.

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa ma 62 internaty. Mieszka w nich około 4 tys. żołnierzy zawodowych. Od 2011 roku Agencja nie otrzymuje dotacji budżetowej. Dlatego wszelkie inwestycje mieszkaniowe w całości finansuje z własnych pieniędzy, uzyskanych ze sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Rocznie Agencja przekazuje wojsku od 800 do nawet tysiąca mieszkań. Do końca 2013 roku zostanie oddanych ponad 700 mieszkań w całej Polsce, w tym m.in. 53 nowe mieszkania w Nisku oraz 40 w Hrubieszowie.

PG

autor zdjęć: Wojskowa Agencja Mieszkaniowa

dodaj komentarz

komentarze


Nowe Abramsy na horyzoncie
PKW „Noteć” – koniec misji
Ósmy Husarz już wylądował w Ebbing
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Zdarzyło się w 2025 roku – IV kwartał
Terytorialsi wspierają samorządy w walce z zimą
Budowlane inwestycje w bezpieczeństwo
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Używane Strykery dla Polski, a Rosomaki na eksport
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
W cieniu dumy floty
WOT wciąż pomaga w zwalczaniu skutków ataku zimy
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
WOT wspiera służby miejskie w odśnieżaniu
Przeżyj to sam
Legia Akademicka czyli studenci w koszarach
Odpalili K9 Thunder
Na tronie mistrza bez zmian
„Koalicja chętnych” o gwarancjach dla Ukrainy
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Koniec bezkarności floty cieni?
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Morskie roboty do walki z minami
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Góral z ORP „Gryf”
Skażenie środkiem bojowym jak prawdziwe
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Piątka z czwartego wozu
Wojskowy triumf na Gali Sportu
USA: chcemy Grenlandii
Sprzymierzeni z GROM dla kolegów z PTSD
Człowiek, który sprzedał ciszę
Nowe oznakowanie pojazdów Żandarmerii Wojskowej
Co nowego w przepisach?
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Amerykański szogun
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Nowe Daglezje na nowy rok
Polsko-amerykańska odpowiedź na rosnące cyberzagrożenia
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Dyplomatyczna gra o powstanie
Ferie z WOT – załóż mundur i przejdź szkolenie wojskowe
Terapeutyczny kalendarz – cegiełka na pomoc dla weteranów
Czas podwodniaków
Oskarżony Maduro
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
MON wzmacnia południowo‑wschodnią Małopolskę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO