moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tusk: „Polskie kły” odstraszą agresorów

Wasza odwaga, wasza obecność w Afganistanie nie były daremne. Umiejętności sprawdzone w warunkach bojowych to przede wszystkim pewność, że polskie wojsko potrafi podjąć najcięższe zadania – mówił premier Donald Tusk na spotkaniu z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.


Premier razem z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem odwiedzili jednostkę z Tomaszowa Mazowieckiego z okazji Święta Wojska Polskiego. Donald Tusk podziękował żołnierzom za służbę. Powiedział też, że doświadczenia zdobyte na misji w Afganistanie są bezcenne dla rozwoju armii.

– To była misja na rzecz obrony naszej ojczyzny, chociaż tysiące kilometrów stąd – podkreślił Tusk. We wtorek rząd przyjął wniosek o przedłużeniu o kolejne pół roku stacjonowania Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Dokument przewiduje jednak, że pojedzie tam nie 1,8 tysiąca, lecz tysiąc żołnierzy. Misja polskiego wojska w Afganistanie zostanie zakończona w 2014 roku.

Premier w Tomaszowie Mazowieckim odniósł się także do planowanych cięć w budżecie resortu obrony. – Oszczędności nie mogą osłabić zdolności bojowych polskiego wojska – mówił Tusk. Podkreślił, że choć Polska może liczyć na sojuszników, to bezpieczeństwo kraju leży w naszych rękach. Dlatego rząd zrobi wszystko, by armia była wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie.

– Prowadzimy wielki narodowy projekt „Polskie kły”. To ma być skuteczna metoda odstraszania każdego, kto chciałby zaatakować naszą ojczyznę. Dlatego nie wahamy się z użyciem wielkich finansowych środków, by modernizacja stała się faktem – powiedział premier i przypomniał, że w ramach programu modernizacji armii Ministerstwo Obrony Narodowej w ciągu najbliższych 10 lat wyda na zakup nowego sprzętu ponad 130 mld zł. Te środki mają być także kołem zamachowym dla rodzimej gospodarki, bo duża część zamówień ma trafić do polskiej zbrojeniówki.

Źródło: MON, KPRM

MC

autor zdjęć: KPRM, st. chor. Grzegorz Litwin

dodaj komentarz

komentarze

~Martinez
1376783640
Panie premierze Polska armia to nie żadne kły i takimi nie będą teraz nawet zębów nie ma a w przyszłości będa mleczaki które zresztą jeśli wyrosną to w ciężkich bólach. Tak jak w 1938 i 1939 roku Silni zwarci gotowi propaganda robi swoje i dzisiaj. Wtedy się mówiło że niemcy mają papierowe czołgi i ludzie w to wierzyli teraz się mówi że jesteśmy silni i wielcy a finał będzie taki sam jak w 39.
5E-63-1F-56

Sukces Polaka w biegu z marines
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Lojalny skrzydłowy bez pilota
„Road Runner” w Libanie
Brytyjczycy na wschodniej straży
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Pięściarska uczta w Suwałkach
Męska sprawa: profilaktyka
Rusza program „wGotowości”
Standardy NATO w Siedlcach
Szansa na nowe życie
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Marynarze mają nowe motorówki
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Starcie pancerniaków
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Koniec dzieciństwa
Arteterapia dla weteranów
Polski „Wiking” dla Danii
Odznaczenia za wzorową służbę
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
Wellington „Zosia” znad Bremy
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Nowe zasady dla kobiet w armii
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Kircholm 1605
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Nie daj się zhakować
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Zasiać strach w szeregach wroga
Abolicja dla ochotników
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Kaman – domknięcie historii
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Inwestycja w bezpieczeństwo
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Mundurowi z benefitami
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Niespokojny poranek pilotów
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Grób Nieznanego Żołnierza – drogowskaz i zwierciadło
Mity i manipulacje
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Sportowcy na poligonie
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Pomnik nieznanych bohaterów
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
Kolejny kontrakt Dezametu
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Marynarze podjęli wyzwanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO