moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ochotnicy przyjęci do służby

1 i 2 lipca 2013 roku 220 studentów − ochotników (w tym 64 kobiet) zostało przyjętych do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu.


To pierwsze tego rodzaju szkolenie studentów w służbie przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Większość z nich to studenci Akademii Obrony Narodowej w Warszawie o kierunkach m.in.: obronności, zarządzania i dowodzenia, bezpieczeństwa narodowego oraz logistyki. Tam też swoje umiejętności praktyczne zdobywali i nabywać będą w trakcie zajęć praktycznych w ramach przedsięwzięć Studenckiej Akademii Polowej lub Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Pozostali studenci są z innych wyższych uczelni. 

Ochotnicy na biurze przepustek zegrzyńskiego Centrum stawili się punktualnie, zgodnie z kartami powołania. Następnie grupami łącznicy zaprowadzili ich do punktu żywienia, na pierwszy posiłek wojskowy, później do punktu przyjęcia osób, gdzie m.in. potwierdzili swoje dane personalne. Kolejnym etapem było spotkanie z psychologiem i podoficerem sekcji wychowawczej, a na samym końcu wizyta w punkcie logistycznym, w którym czekał lekarz, fryzjer i prysznic. Pod okiem logistyków ochotnicy przymierzali także otrzymane mundury, dopasowywali berety i wojskowe buty.

Ostatnim etapem przyjęcia do służby był przemarsz do budynku Ośrodka Szkolenia Podstawowego, który przez najbliższe miesiące będzie ich drugim domem. Tam odbędą szkolenie podstawowe, które powinno im umożliwić adaptację do służby wojskowej oraz opanowanie podstawowej wiedzy, umiejętności i nawyków z zakresu szkolenia ogólnowojskowego.

Większość z nich chce zostać żołnierzami zawodowymi, dużą rolę odgrywają także u wielu z nich tradycje rodzinne. Jest to z pewnością dla wielu z nich początek ciekawej przygody z wojskiem. Ochotnicy w tym dniu stali się żołnierzami, otrzymali tytuł kadeta i rozpoczęli szkolenie w służbie przygotowawczej, po której ukończeniu otrzymają możliwość podpisania kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Pierwszy krok na drodze do służby w NSR mają już zatem sobą, kolejnym będzie przysięga wojskowa, której słowa wypowiedzą 26 lipca 2013 r.


Źródło: kpt. Krzysztof Baran

PZ

autor zdjęć: kpt. Krzysztof Baran

dodaj komentarz

komentarze


Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Adaptacja i realizm
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Awanse w Dniu Flagi
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zmiana warty w Szkole Orląt
Zły Łęg nie taki straszny
New Approach to Military Reserve
‘X’ Without Unknowns
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Kosmiczne oko armii
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Wicepremier apeluje o jedność
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Mundury noszą ludzie
Bieg ku pamięci bohaterów
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Powrót WAM-u
Zbrodnia bez kary
Czekając na czołgi
NATO i USA o Iranie
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Początek wielkiej historii
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Polska będzie produkować Pantery
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Marynarz w koreańskim tyglu
Lekcja 3 Maja
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Systemy antydronowe poszukiwane
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Od cyberkursu po mundurówkę
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rzeźnik w rękach GROM-u
Wielkie serce K9
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Polacy w morskiej tarczy
Nauki i nauczki z Afganistanu
Zbrodnia i kłamstwo
Mosty nad Narwią
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Wypadek w PKW UNIFIL
JWK trenuje na paralotniach
Czołgi poszły w las
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Świat się zbroi na rekordową skalę
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Pancerne starcie w Świętoszowie
Groźny incydent w Libanie
Syndrom Karbali
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
WAM coraz bliżej Łodzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO