moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Akademia otworzy podwoje

Chcesz zostać logistykiem, informatykiem lub specjalistą technologii kosmicznych? W sobotę będzie okazja, by sprawdzić, czy Wojskowa Akademia Techniczna jest dobrym miejscem do podjęcia studiów. Wszystkie wydziały uczelni w ramach Dnia Otwartego zaprezentują ofertę studiów oraz pokażą swój dorobek naukowy.


Będzie można obejrzeć m.in. makietę czołgu Twardy, transportera Rosomak i zajrzeć do laboratoriów, w których na co dzień pracują naukowcy i studenci Akademii. Pracownicy WAT opowiedzą o badaniach i specyfice zajęć na różnych kierunkach.

– Chcemy szczególnie zainteresować licealistów nowym kierunkiem, który po przerwie znów będzie w ofercie WAT – mówi płk Wiesław Grzegorzewski, rzecznik prasowy uczelni. – Fizyka techniczna ma być w zamyśle kuźnią kadry dla WAT. Chcemy wyłowić najlepszych studentów i zaproponować im naukę na tym elitarnym kierunku – dodaje.

W sali Senatu WAT odbędą się spotkania z władzami uczelni i przedstawicielami samorządu studenckiego. Będzie to okazja do rozmowy z gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmuntem Mierczykiem, rektorem-komendantem WAT. Spotkanie z obecnymi słuchaczami studiów na Akademii pozwoli poznać uroki życia studenckiego. W trakcie Dnia Otwartego będzie można porozmawiać z reprezentantami samorządu studentów, Koła Historycznego, AZS WAT oraz Koła Żeglarskiego.

W trakcie imprezy będzie można także zwiedzić Wojską Akademię Techniczną. Planowane są trzy tury wycieczki z przewodnikiem – o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Zainteresowani obejrzeniem bazy dydaktycznej poszczególnych wydziałów powinni się zgłosić w wyżej wymienionych godzinach na stoiska promocyjne.

Władze uczelni oraz jej studenci zapraszają wszystkich zainteresowanych studiami na WAT, gdyż sobotni Dzień Otwarty będzie jedyną taką okazją w tym roku. Impreza potrwa do godz. 14. Jej harmonogram jest dostępny na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej.



Wojskowa Akademia Techniczna uruchomiła Centrum Transferu Technologii. Ma się ono zająć wdrażaniem do produkcji rezultatów badań naukowych. Więcej czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

 

  Akademia przekuje pomysły na pieniądze

Radary, technologie kosmiczne i satelitarne czy bezzałogowce mogą być rynkowym przebojem Wojskowej Akademii Technicznej. Wdrożeniem ich do produkcji zajmie się utworzone na uczelni Centrum Transferu Technologii. Zarobione fundusze WAT zamierza przeznaczyć na rozbudowę bazy naukowej i dydaktycznej.
MC

autor zdjęć: WAT

dodaj komentarz

komentarze


Przeprowadzka CSWOT-u
Ekstremalnie ważny cel
Litwa stawia na poligony
Amerykański szogun
Medale na lodzie i śniegu
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pod nową czaszą
Outside the Box
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Terytorialsi konstruktorami dronów
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Experience It Yourself
Moc z powietrza
Partnerstwo Polski i Litwy
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Together on the Front Line and Beyond
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Partnerstwo daje siłę
Zimowi podhalańczycy
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Ostatnia minuta Kutschery
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Sprawdzili się na macie i w ringu
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Na styku zagrożeń
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Ferie z wojskiem
Gladius wzmacnia armię
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Co dalej z Tarczą Wschód?
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier wojenny
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Szwedzi z Piorunami
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
To nie mogło się udać, ale…
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Kierunek Rumunia
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Pies pomaga walczyć z PTSD
PKW „Noteć” – koniec misji
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Maj polskich żywych torped
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Zmiana warty na wschodniej granicy
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Co nowego w przepisach?
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
GROM szkoli przyszłych operatorów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO