moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koncert żołnierzy w Centrum Zdrowia Dziecka

Kadeci Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała brygady Franciszka Seweryna Włada z Poznania dali koncert kolęd dla dzieci leczących się w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.


Pacjentów w sali widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka przywitał narrator muzycznej wyprawy w świąteczny czas szeregowy kadet Marcin Adamski, po czym na scenie pojawiły się skrzaty, wywołując salwy śmiechu u zgromadzonych pacjentów.

Choroby, zabiegi, rekonwalescencja oraz pobyt w szpitalu to zawsze trudny okres dla dzieci i ich rodziców. W okresie przedświątecznym rodzice podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nie martwią się o prezenty i świąteczne potrawy. Wymarzonym upominkiem pod choinkę dla każdego z rodziców będzie zdrowie dziecka i święta Bożego Narodzenia spędzone wspólnie w zaciszu domowym.

Mimo przeciwności losu i chorób mali pacjenci nie zapominają o uśmiechu i radości. To właśnie dla nich kadeci-muzycy z kursu zamiejscowego w Zegrzu poznańskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z własnej inicjatywy przygotowali, zaaranżowali i zagrali koncert mikołajkowy zatytułowany: „Gdzie się podział Święty Mikołaj?”. W swoim koncercie zdołali połączyć to, co najważniejsze w magii świąt – uśmiech dzieci i wspólne śpiewanie kolęd.

Kadeci przez miesiąc przygotowywali się do przedstawienia. Intensywny program szkolenia i napięty harmonogram dnia kadeta nie pozostawiły wiele czasu na przygotowania do koncertu. Nawet najkrótszą wolną chwilę słuchacze poświęcili na próby, wykonanie strojów i dopracowanie programu całego przedsięwzięcia. Żołnierze włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie koncertu. Stworzyli autorski program teatralno-muzyczny i zaprezentowali go na mistrzowskim poziomie. Przydało się też wsparcie, którego kadetom udzielił chorąży Krzysztof Podkuliński i pozostali członkowie Zespołu Dowódcy Wojsk Lądowych do Spraw Podoficerów.


Już na początku koncertu pierwsze dźwięki zagranych przez orkiestrę kadetów kolęd, zadedykowane wszystkim pacjentom i ich rodzicom sprawiły, że zapomnieli oni o troskach i smutkach dnia codziennego, o pobycie w szpitalu.  Wszędzie zapachniało świętami Bożego Narodzenia i odrobiną magii, która im towarzyszy.

Główny bohater przedstawienia Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się szeregowy kadet Piotr Maciaszek wraz z niesfornymi skrzatami, reniferem Rudolfem, Śnieżynką i Królową Śniegu zadbali o wielkie uśmiechy podopiecznych warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Mikołajkowemu spotkaniu przy dźwięku kolęd dyrygował szeregowy kadet Paweł Michałko, który poprowadził orkiestrę wojskową, nadzorował przygotowania i próby oraz zajął się aranżacją utworów na potrzeby spotkania z dziećmi.

Po koncercie wszyscy otrzymali od Mikołaja słodkie niespodzianki i zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie.

– Drogie dzieci, cieszymy się, że choć na chwilę zapomniałyście o troskach, a koncert kolęd stworzył świąteczną atmosferę i przybliżył ten magiczny czas. Cieszymy się, że mogliśmy przed Wami wystąpić – mówili po koncercie niezwykli goście w mundurach.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku. Całą Szkołą Podoficerską Wojsk Lądowych życzymy Wam dużo zdrowia!

Źródło: chor. Marcin Szubert

PZ

autor zdjęć: chor. Marcin Szubert

dodaj komentarz

komentarze


Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Przygotowani znaczy bezpieczni
Czwarta dostawa Abramsów
W krainie Świętego Mikołaja
Skytrucki dla Niemiec
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Polski „Wiking” dla Danii
Wojskowy bus do szczęścia
Militarne Schengen
Gdy ucichnie artyleria
Wojsko przetestuje nowe technologie
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Pancerniacy jadą na misję
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Więcej Herculesów dla Abramsów
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Nowe Kraby w Sulechowie
Plan na WAM
Wojsko ma swojego satelitę!
Zwrot na Bałtyk
Wojsko na Horyzoncie
Dzień wart stu lat
Nowe zasady dla kobiet w armii
Niebo pod osłoną
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Pociski rakietowe dla Husarzy
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
wGotowości do reakcji
Noc Dnia Podchorążego
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Komplet medali wojskowych na ringu
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Kapral Bartnik mistrzem świata
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Najdłuższa noc
The Darker, the Better
Mundurowi z benefitami
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
AW149 made in Poland
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Razem na ratunek
Uczelnie łączą siły
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Po co wojsku satelity?
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Gotowi na zagrożenia cyfrowe

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO