moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Srebro Polek na otwarcie czempionatu

Tylko drużyna gospodarzy strzelała celniej od reprezentantek Wojska Polskiego na strzelnicy w Guangzhou. Drużyna w składzie kpr. Sylwia Bogacka, st. szer. Agnieszka Nagay i szer. Paula Wrońska o 7 punktów przegrała z Chinkami w finale konkurencji karabinu sportowego 3x20 strzałów z trzech postaw.

– Nasze panie uzyskały bardzo dobry wynik. Cieszy mnie, że w rywalizacji indywidualnej żadna z rywalek nie zbliżyła się do naszej wicemistrzyni olimpijskiej – mówi zadowolony prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego płk rez. Tomasz Kwiecień. – Świetnie spisała się Paula Wrońska, która od trzech miesięcy tylko od czasu do czasu trenuje. W połowie grudnia wróci do właściwego rytmu treningowego i jestem pewien, że szybko wróci do wysokiej formy. To dziewczyna z charakterem i z głową do strzelania – komplementuje zawodniczkę prezes.

Sylwia Bogacka przed kilkoma tygodniami zdobyła srebrny medal w finale Pucharu Świata w Bangkoku właśnie w konkurencji, w której wraz z koleżankami wywalczyła srebrny medal w Chinach. Srebrna medalistka Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na odległość 10 m pierwszego dnia rywalizacji w Guangzhou uzyskała wynik 585 pkt. Drugi rezultat dnia – 583 oczka – miała reprezentantka Mongolii sgt Narantuya Chuluunbadrakh. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami Bogackiej w Chinach. – Mam nadzieję, że Sylwia i jej koleżanki pójdą za ciosem. Wierzę też w dobry występ w wojskowym czempionacie naszych pań strzelających z broni krótkiej. Liczę, że też powalczą o dobre lokaty i nie przyniosą nam wstydu. Gorąco wierzę w to, że wrócą z tarczą a nie na tarczy – mówi prezes Kwiecień.

Strzelcy już po raz 47. walczą o medale wojskowych mistrzostw świata. Do zawodów w Guangzhou zgłosiło się 107 zawodników i 127 zawodniczek z 39 państw. Pań jest wyjątkowo więcej ponieważ organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia konkurencji strzelań mężczyzn z karabinu z 300 m. Wojsko Polskie oprócz zawodniczek strzelających z karabinu, które zdobyły pierwszy medal reprezentują pełne drużyny męskie i kobiece w strzelaniach z broni krótkiej. Mistrzostwa potrwają do 8 grudnia.

Przed rokiem na wojskowym czempionacie w Rio de Janeiro reprezentanci WP wywalczyli trzy medale. Wszystkie zdobyły panie specjalizujące się w strzelaniach z broni krótkiej. Trzykrotnie stanęła na podium por. mar. Sławomira Szpek. W klasyfikacji indywidualnej zajęła drugie miejsce w strzelaniach z pistoletu sportowego 30+30 i trzecie w konkurencji pistolet szybkostrzelny MRF. Trzeci krążek wywalczyła z koleżankami w rywalizacji drużynowej w pistolecie sportowym 30+30.

Wyniki

Konkurs drużynowy kobiet w strzelaniu z karabinu sportowego 3x20 strzałów z trzech postaw: 1. Chiny (lt Xiangyan Wan 576 pkt., lt Zhongyue Shao – 582, cadet Hui Gao – 576) – 1734 pkt.; 2. Polska (kpr. Sylwia Bogacka – 585, st. szer. Agnieszka Nagay – 574, szer. Paula Wrońska – 568) – 1727; 3. Niemcy (SSG Eva Friedel – 580, pvt Lisa Müller – 572, cpl Dorothee Arbogast – 567) – 1719; 4. Mongolia – 1714; 5. Korea Południowa – 1711; 6. Finlandia – 1694, 7. Norwegia – 1688; 8. Korea Północna – 1683. Sklasyfikowano 20 drużyn.

szus

autor zdjęć: Fot. archiwum Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

dodaj komentarz

komentarze


„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Kajakiem na światowe podium
„Albatros” dozbrojony
Odnaleziono „Roja”
PKW Irak zostaje w Jordanii
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Pancerne starcie
Triumf wojskowych lekkoatletów
Wyścig snajperów
Pieta Michniowska
MON i MSZ o szczycie NATO
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Test w stratosferze
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Inwestycje w bezpieczeństwo
Baobaby docierają do wojska
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Innowacje z PERUNA
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Marzenia częściowo spełnione
Jak obronić się przed dronami?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto wojska pod hasłem SAFE
Trudne początki polskich bombowców
Gen wojownika
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Rakietowcy na Hawajach
Spadochronowy triumf
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Salto mortale komandosa
Jelcze z Raciborza
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Ostatnia niedziela…
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Odniesione w walce rany łączą
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Śmierć w sercu Azji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Azjatycka szansa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO