moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Współpraca zaprzyjaźnionych państw

Wizyta ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka w Izraelu – głównym tematem zacieśnienie współpracy dwustronnej i wymiana ocen sytuacji międzynarodowej w regionie.

Spotkanie z wicepremierem, ministrem obrony Izraela Ehudem Barakiem i podpisanie memorandum o porozumieniu pomiędzy ministerstwami obrony Polski i Izraela dotyczące międzynarodowej współpracy strategicznej to główne punkty drugiego dnia wizyty ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka w Izraelu. Zdaniem obu stron, dokument ten przyczyni się do pogłębienia współpracy polsko-izraelskiej w obszarze obronności. - Bardzo się cieszymy z wizyty polskiego ministra obrony i szefa polskiej armii. Mamy bardzo dobrą współpracę z polskimi siłami zbrojnymi i polskim resortem obrony. Liczymy na to, że będziemy mogli ją polepszyć i pogłębić – powiedział minister Barak.

Jednym z poruszanych tematów była także aktualna ocena sytuacji międzynarodowej, m.in. powyborcza mapa polityczna w Egipcie oraz incydent na granicy egipsko-izraelskiej, do którego doszło w poniedziałek rano. – Będziemy rozmawiali o rzeczach, które dzieją się w tej chwili w regionie, w Europie i w świecie. Sytuacja jest tak dynamiczna, że kraje ze sobą zaprzyjaźnione muszą bardzo często i intensywnie ze sobą rozmawiać, żeby wymieniać poglądy w ważnych sprawach – podkreślił minister Tomasz Siemoniak.

izrael2
Równolegle z rozmowami ministrów odbyło się spotkanie szefów sztabów Polski i Izraela, w którym uczestniczył szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch. Kolejnym punktem było spotkanie polskiej delegacji z przedstawicielami ministerstwa obrony Izraela i dowództwa izraelskiej armii. Rozmowy dotyczyły bilateralnej współpracy wojskowej obu krajów, w tym m.in. pracy polsko-izraelskich grup roboczych.

Wczoraj odbyło się spotkanie z wicepremierem, ministrem spraw zagranicznych Avigdorem Libermanem. Rozmowy dotyczyły m.in. kooperacji obu krajów. – Współpraca wojskowa polsko-izraelska wymaga wsparcia obydwu rządów. Zapewniłem wicepremiera Libermana, że memorandum, które podpiszemy z wicepremierem, Ehudem Barakiem, to będzie krok, aby rozmaite bariery formalne do takiej współpracy pousuwać – powiedział po spotkaniu minister Siemoniak.

Pierwszego dnia wizyty polska delegacja odwiedziła Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem, gdzie minister obrony narodowej zapalił Znicz Pamięci i złożył wieniec w sali pamięci instytutu. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Związku Weteranów Wojsk Polskich w Izraelu, w trakcie którego minister został wyróżniony pamiątkowym medalem ZWWP w Izraelu.

PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. G.Łyko/DPI MON

dodaj komentarz

komentarze


Kajakami po medale
 
Inwestycja w żołnierzy
Pionierski dron
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
NATO przechodzi do działania
K2. Azjatycka pantera
Wypadek Rosomaka
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Specjalsi pod nowym dowództwem
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Ratownik w akcji
Rakiety dla polskich FA-50
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Święto sportów walki w Warendorfie
Wyższe stawki dla niezawodowych
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Ewakuacja Polaków z Izraela
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Świat F-35
Śmierć gorsza niż wszystkie
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Nowa dostawa Homarów-K
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Pancerny kot w polskim wojsku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Podróż w ciemność
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Planowano zamach na Zełenskiego
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Dzień, który zmienił bieg wojny
Polacy bezkonkurencyjni w górskich zmaganiach we Włoszech
Flyer, zdobywca przestworzy
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Podejrzane manewry na Bałtyku
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
GROM’s DNA
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
The Power of Infrastructure
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
Policjanci w koszarach WOT
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Strażnicy polskiego nieba

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO