moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mistrzyni Uniwersjady z „armii mistrzów”

Pierwszy złoty medal dla reprezentacji Polski na XXXII Zimowej Uniwersjadzie wywalczyła st. szer. spec. Izabela Marcisz. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i studentka Akademii Wychowania Fizycznego triumfowała w biegu narciarskim na 10 km. Na olimpijskiej trasie we włoskim Pragelato o blisko 3 s wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Marię Eugenię Boccardi.

Zawodniczka z „armii mistrzów” w swoim pierwszym starcie na tegorocznej Uniwersjadzie nie dała żadnych szans rywalkom. Na wszystkich sześciu punktach pomiaru czasu Polka miała najlepszy czas. Pierwsze 1,4 km pokonała w 3 min – od drugiej na tym odcinku Estonki Kaidy Kaasiku była szybsza o 3,4 s. Po 2,1 km biegu nad drugą zawodniczką miała przewagę 4,5 s. Prawie w połowie dystansu – na 4,7 km trasy – Polka prowadziła z czasem 12 min 4,8 s, a na drugą pozycję awansowała Włoszka Maria Eugenia Boccardi. Reprezentantka gospodarzy traciła do biegaczki CWZS-u 29,1 s. Trzeci wynik na punkcie pomiaru na 4,7 km zanotowała zaś Szwajcarka Carla Nina Wohler.

W drugiej części rywalizacji biegaczek narciarskich na punktach pomiaru trzy najlepsze wyniki notowały już tylko Marcisz, Boccardi i Wohler. Tyle tylko, że na 6,1 km trzeci czas miała nie Carla Nina Wohler, a jej siostra Gianna Chiara. Włoszka na każdym kilometrze odrabiała straty do Marcisz, ale nie udało jej się już uzyskać lepszego czasu od Polki. Marcisz triumfowała z wynikiem 28 min 8,7 s. Boccardi przegrała z nią o 2,9 s., a trzecia na mecie Carla Nina Wohler o 14,5 s. Czwarte miejsce zajęła Francuzka France Pignot, natomiast piąte jej koleżanka z reprezentacji – Julie Marciniak, a szóste – druga z sióstr Wohler. Biegaczka CWZS-u zdobyła 192. medal dla Polski na zimowych Uniwersjadach.

O medale w biegu na 10 km rywalizowały 74 zawodniczki. Pozostałe Polki zajęły miejsca: 15. Aleksandra Kołodziej, 19. Oliwia Busko, 26. Magdalena Kobielusz i 30. Weronika Jarecka.

XXXII Światowe Zimowe Igrzyska Studentów rozpoczęły się 13 stycznia i zakończą 10 dni później. W zawodach startuje ponad 2000 zawodników z 54 państw. Studenci rywalizują o medale w 11 dyscyplinach, w tym w dwóch pokazowych. Sportowe areny znajdują się w sześciu regionach Piemontu. Turyn i okoliczne miejscowości po raz drugi goszczą zimą najlepszych sportowców-studentów świata. Po raz pierwszy Piemont był gospodarzem Uniwersjady w 2007 roku.

SZUS

autor zdjęć: Ministerstwo Sportu i Turystyki

dodaj komentarz

komentarze


Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Amerykański szogun
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Partnerstwo Polski i Litwy
Co nowego w przepisach?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Experience It Yourself
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Ekstremalnie ważny cel
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Przeprowadzka CSWOT-u
Więcej mocy dla Orki
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
O bezpieczeństwie u prezydenta
Premier wojenny
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
To nie mogło się udać, ale…
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Pies pomaga walczyć z PTSD
Pucharowy medal na desce
Człowiek, który sprzedał ciszę
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Kierunek Rumunia
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Medale na lodzie i śniegu
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Utraceni, lecz nie zapomniani
Polskie „Delty” prawie w komplecie
PKW „Noteć” – koniec misji
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Piątka z czwartego wozu
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Dyrygent w mundurze
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Medyczny impas
Wojskowy triumf na Gali Sportu
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Maj polskich żywych torped
Ferie z wojskiem
FORT Kraków otwarty
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Co dalej z Tarczą Wschód?
Waiting for the F-35
Robo-pies wojskowych kryminalistyków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO