moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowi kicbokserzy nie zawiedli

 

Jeden tytuł mistrzowski, cztery wicemistrzowskie i pięć brązowych krążków – to dorobek żołnierzy, którzy rywalizowali w I Otwartych Wojskowych Mistrzostwach Świata w Kick-boxingu. Nasza reprezentacja wróciła z Turcji z 10 medalami. W klasyfikacji medalowej zajęła czwartą pozycję, a trzecią w rywalizacji kobiet.

Jedyny złoty medal w Antalyi, gdzie odbyły się mistrzostwa, wywalczyła szer. Dominika Filec. Reprezentantka 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach triumfowała w kategorii do 65 kg w formule low kick. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli: szer. Szymon Kałużny (kategoria do 71 kg w formule low kick), st. kpr. Żaneta Cieśla (do 56 kg, full contact), plut. Rafał Kamiński (do 86 kg, low kick) i st. szer. spec. Damian Roll (do 86 kg, full contact). Natomiast na trzecim stopniu podium stanęli: st. szer. Alicja Celmer (do 56 kg, low kick), szer. Jakub Gałan (do 63,5 kg, full contact), szer. Jakub Galiszewski (do 67 kg, full contact), szer. Patrycja Kasperska (do 52 kg, low kick) i st. szer. spec. Damian Roll (do 60 kg, full contact).

Tylko dwóch reprezentantów Wojska Polskiego nie wywalczyło w Turcji medalu: szer. Krzysztof Stawiarski i kpr. Cezary Limański. – Możemy być zadowoleni, wręcz dumni ze startu polskich żołnierzy. Z 11-osobowej ekipy dziewięcioro z nich wraca z medalami z tak prestiżowej imprezy, w której startowali medaliści niedawno zakończonych mistrzostw Europy w Atenach – mówi Jerzy Bassa, wiceprezes Polskiego Związku Kick-boxingu oraz przewodniczący komisji ds. Wojska Polskiego i służb mundurowych w PZK.

W mistrzostwach oprócz reprezentantów Europy (poza żołnierzami z Polski i Turcji o medale walczyli wojskowi z Francji, Niemiec oraz Bośni i Hercegowiny) startowali zawodnicy z Tajlandii, Ekwadoru, Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu i Mongolii. Rywalizacja o medale dostarczyła widzom wielu emocji. – Walki stały na bardzo wysokim poziomie. Pod względem organizacyjnym należą się wielkie podziękowania dla strony tureckiej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby mistrzostwa odbyły się na najwyższym poziomie – przyznaje wiceprezes Bassa.

Do reprezentacji Wojska Polskiego na I Otwarte Wojskowe Mistrzostwa Świata w Kick-boxingu, jak informuje wiceprezes Polskiego Związku Kick-boxingu, powołano żołnierzy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych oraz mistrzostw Polski. W składzie reprezentacji była m.in. st. kpr. Żaneta Cieśla – mistrzyni świata z 2011 roku w formule kick light w wadze do 50 kg i mistrzyni Europy z 2012 roku.

SZUS

autor zdjęć: Polski związek Kickboxingu

dodaj komentarz

komentarze


Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Husarz z polskim instruktorem
Wielkie zbrojenia za Odrą
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Z najlepszymi na planszy
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Black Hawki nad Warszawą
NATO – jesteśmy z Polską
Wojsko i policja odnajdują szczątki kolejnych dronów
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Dwie agresje, dwie okupacje
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Laury MSPO przyznane
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Nocne ataki na Ukrainę
Orlik na Alfę
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Pożegnanie z Columbią
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Kurs dla najlepszych w SERE
Premier: prowokacja bez precedensu
Hekatomba na Woli
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Rekompensaty na nowych zasadach
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Święto Wojsk Lądowych
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Terytorialsi na pętli
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Beret „na rekinka” lub koguta
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
„Road Runner” w Libanie
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Informacja geoprzestrzenna na współczesnym polu walki
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Brytyjczycy żegnają Malbork
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Największy transport Abramsów w tym roku
Zwycięska batalia o stolicę
Świetne występy polskich żołnierzy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Tukan na smyczy
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Defendery skompletowane

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO