moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Uroczysta inauguracja działalności Ośrodka Reprezentacyjnego WOT

Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Radomiu. Podczas uroczystej zbiórki 1 lutego 2024 na scenie koncertowej Urzędu Miejskiego zainaugurowano otwarcie instytucji. Wydarzenie odbyło się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Część nieoficjalną uświetnił wspólny występ Orkiestry Reprezentacyjnej WOT wraz z solistami Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT, który został powołany do działania, składa się z Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej. Jego komendantem jest pułkownik Łukasz Baranowski. Zasadniczą działalnością ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej jest szkolenie muzyczne, szkolenie z regulaminów i musztry, ceremoniału wojskowego, szkolenie ogólnowojskowe. Działalność ośrodka koncentruje się na kształtowaniu w społeczeństwie, postaw i wartości patriotyczno-obywatelskich oraz współpracy z elementami podsystemu militarnego państwa.

Licznie zgromadzoną, wypełniającą całą salę koncertową, widownię powitał komendant Ośrodka Reprezentacyjnego WOT – pułkownik Łukasz Baranowski. Zwrócił się on do wielu przedstawicieli władz rządowych i samorządowych w podziękowaniu za wzorową współpracę i działanie ponad wszelkimi podziałami na rzecz powstania Ośrodka.

REKLAMA

- Swoje starania realizujemy na ziemi radomskiej po to, żebyśmy byli wizytówką Radomia na terenie całego kraju, a w przyszłości poza jego granicami – powiedział płk Baranowski. - Myślę, że będziemy dla regionu wartością dodaną pod względem kulturalnym, promocyjnym, a także gospodarczym. Wzrośnie też bezpieczeństwo naszego regionu, bo Ośrodek to przede wszystkim żołnierze, zawsze gotowi do pomocy. Mogę obiecać, że ja i mój zespół dołożymy naprawdę wszelkich starań, żeby Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej był dumą Radomia.

Głos zabrał również zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, pułkownik Mariusz Specjalski. - Obszarem swojego działania Ośrodek obejmować będzie nie tylko gościnną ziemię radomską, ale także obszar całego kraju – zdradził płk Specjalski. - Udział w uroczystościach, obchodach i innych przedsięwzięciach pozwoli na dalszą integrację z obywatelami naszego kraju. Znając pułkownika Baranowskiego, jego energię, innowacyjne podejście, myślę, że niebawem zaskoczy nas nowymi pomysłami.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT to pierwsza jednostka wojskowa o zasięgu centralnym w Radomiu. Z tego faktu swoje zadowolenie wyraził prezydent Radomia, Radosław Witkowski. W swojej wypowiedzi podkreślił ważną rolę dobrej współpracy parlamentarno-wojskowej w tworzeniu zainaugurowanej instytucji: - Im więcej jednostek centralnych w Radomiu czy szeroko rozumianej ziemi radomskiej, tym lepiej dla radomskiej społeczności – powiedział prezydent Witkowski. - Dlatego kiedy pan pułkownik przyszedł do mnie z tym wyzwaniem, nie widziałem innego rozwiązania niż bardzo dobra współpraca. Dziękuję wszystkim parlamentarzystom zaangażowanym w ten proces. Jednocześnie chciałbym państwa poinformować, że już nawiązałem kontakt z wiceministrem obrony narodowej, panem Cezarym Tomczykiem. Rozmawiamy na temat wsparcia, m.in. na temat remontu budynku przy ul. Siennej. Chcemy z panem pułkownikiem, żeby już tegoroczne grudniowe spotkanie świąteczne odbyło się nowej siedzibie. Taki mamy cel i mam nadzieję, że ten cel zrealizujemy.

Natomiast Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego zwrócił uwagę na walory artystyczne czwartkowego wydarzenia. - Cieszę się, że Ośrodek nawiązał współpracę z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który jest prowadzony przez samorząd województwa mazowieckiego – powiedział Rajkowski. – Chciałbym podkreślić również rolę pana dyrektora Jacka Bonieckiego, który chętnie podjął współpracę z orkiestrą WOT-u. Dziś to wszystko dobrze zagrało i myślę, że wszyscy byliśmy pod olbrzymi wrażeniem tego widowiska.

Uroczystość uświetnił wspólny koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej pod batutą starszego chorążego Tomasza Chwalińskiego z solistami z Pańswtowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Na scenie pojawił się także dyrektor zespołu Jacek Boniecki. Gromkimi brawami nagrodzone zostały mażoretki orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej pod kierownictwem tamburmajorki szer. Angeliki Toporek, która zaprezentowała show z buławą. Podczas uroczystości swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie ze szkół z radomskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, którzy przeprowadzili pokaz musztry paradnej przy akompaniamencie Orkiestry.

Zgromadzona publiczność przyjęła występ wielkimi brawami. Wśród zaproszonych gości na sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu pojawili się m.in. przedstawiciele wojskowi, parlamentarzyści, przedstawiciele władzy rządowej, samorządowej, duchowieństwa, oświaty, kultury, sportu, mediów, przedsiębiorcy, służby mundurowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy ziemi radomskiej.

Cały czas Ośrodek Reprezentacyjny WOT zaprasza wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej WOT. Więcej informacji w tym temacie można uzyskać pod numerem telefonu 792 390 732.

Tekst: Michał Marczyk/ Ośrodek Reprezentacyjny WOT

red. PZ

autor zdjęć: Ośrodek Reprezentacyjny WOT

dodaj komentarz

komentarze


Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
 
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Leopardy jadą na poligon
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Nowy szef CWCR
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Ferie w mundurze
Nowe mundury pod lupą 18 Dywizji
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Telefon zaufania dla żołnierzy
Polska przystań brytyjskich jeńców
Walczyli o wolną Polskę, zginęli od kul UB
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Zachód przeciwko „korsarzom”
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Będzie za co kupić koreańską broń
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wielki test w West Point coraz bliżej
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Priorytety dla armii
Kleszcze dla wojska
W Jachrance o skokach spadochronowych
Eurofightery znowu w Polsce
Lotnictwo i kobiety
Miejsce kobiet jest (również) w lotnictwie
Sztandar dla Dowództwa WOT
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Jastrzębie przyleciały znad Bałtyku
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Zamiana po włosku
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Podoficer pies
Przerwany lot „Orlika”
Szwecja kolejnym członkiem NATO
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Palmiry – miejsce kaźni
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Pamiętamy o Niezłomnych
Rusza morski „Dragon”
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Tylko sprawny żołnierz może być skuteczny na polu walki
Nowoczesna łączność dla armii
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Którą drogą do armii?
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Tajna misja polskiej agentki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO