moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Fabryka Broni nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o. jako jedyna z firm zbrojeniowych, została nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nominację w kategorii: Badania+Rozwój współdzieli z Wojskową Akademią Techniczną, z którą tworzy Konsorcjum Naukowo-Przemysłowe.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego ogłosiła listę 21 nominowanych do XXI edycji Nagrody. Wśród nominowanych w kategorii Badania i Rozwój po raz pierwszy znalazła się Fabryka Broni „Łucznik” Radom, tworząca wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną Konsorcjum Naukowo–Przemysłowe.

- To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że Fabryka Broni tworzy produkty łączące nowoczesność, niezawodność i wysoką jakość. To między innymi dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami Wojskowej Akademii Technicznej możemy cały czas udoskonalać nasze konstrukcje – mówi Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom dr Wojciech Arndt. – Jakość naszych produktów jest potwierdzona nie tylko przez ekspertów, ale również użytkowników, w tym tych, którzy sprawdzili ją w warunkach bojowych.

Konsorcjum Naukowo–Przemysłowe zostało powołane, aby zrealizować projekty naukowo–badawcze o istotnym znaczeniu dla obronności państwa. Celem tych projektów było opracowanie od podstaw i wdrożenie do produkcji w Fabryce Broni oryginalnego w skali światowej, łatwo konfigurowanego, nowoczesnego, polskiego, modułowego systemu uzbrojenia strzeleckiego, przeznaczonego dla Wojska Polskiego oraz służb i formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Wynikiem prac Konsorcjum są różne wersje modułowej broni automatycznej, która w liczbie ponad 95 tys. jest użytkowana przez polskich żołnierzy i funkcjonariuszy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, zwana „polskim noblem gospodarczym”, przyznawana jest raz do roku. Stanowi ona cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych. Nagroda może być przyznawana również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Nominowane przedsiębiorstwa będą się ubiegać o wyróżnienie w kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, STARTUP_PL i Badania+Rozwój.

W gronie nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP znalazły się również m.in.: PKO BP i PGE Polska Grupa Energetyczna SA.
***
Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.

Źródło: Fabryka Broni "Łucznik"- Radom

red. PZ

autor zdjęć: Fabryka Broni "Łucznik"- Radom

dodaj komentarz

komentarze


Ślady, których nie widać
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
K9, ognia!
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Oswoić „latający komputer”
Husarze dla mieszkańców Polski
Lotnisko w zanadrzu
Groźny incydent w Libanie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Marsz prawdę ci powie
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
F-35 zmienia wszystko
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Śmierć w sercu Azji
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Polsko-kanadyjska współpraca
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Wsparcie ma znaczenie
NATO wzmacnia wschodnią flankę
NATO rozkłada lotniczy parasol
Kraków zaprosił weteranów
Polski wkład w operację „Overlord”
Natowskie manewry na Bałtyku
Równanie z „Iksem”
DIANA szansą dla polskich innowacji
Nowa baza US Army w Polsce?
Sojusz kontra drony
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Latający dron – broń na okręty podwodne
Czerwieńsze będą…
Bez zmian w emeryturach
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Wielka gra na ukraińskim froncie
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bałtyk, wspólna sprawa
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Hegseth odznaczył polskiego generała
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Studia z obrony granic
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Generał z cienia
Koszykarskie widowisko
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO