moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Debata Rady Programowej BALTEXPO

Przygotowania do największego spotkania branży morskiej w Europie Środkowo-Wschodniej wchodzą w ostatnią, najważniejszą fazę. Czasu jest niewiele, bo targi BALTEXPO startują już 10 października.

13 września w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbyła się piąta, ostatnia już Rada Programowa BALTEXPO, w której wzięli udział przedstawiciele podmiotów i firm zaangażowanych w proces budowania nowej formuły targów mających swoją wieloletnią tradycję w branży morskiej.

Prezes MTG S.A. Pan Andrzej Bojanowski otwierając spotkanie podkreślał ogromną wagę wydarzenia, które ma już ponad 40. letnią tradycję, jak również fakt, że Rada Programowa i organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel zwiększenie rangi wydarzenia i nadanie mu nowego oblicza.

REKLAMA

- To dla nas zaszczyt, że w tak licznym gronie ekspertów i przedstawicieli renomowanych instytucji, władz miasta Gdańska, Gdyni i Szczecina uczelni wyższych i przedstawicieli największych firm z branży morskiej w tym zarządów portów możemy pisać na nowo historię tych targów. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy i ogromnemu wielostronnemu zaangażowaniu uda nam się stworzyć wydarzenie, które odpowiada na aktualne potrzeby branży morskiej – mówi Andrzej Bojanowski, prezes MTG S.A.

Podczas spotkania omówiono program konferencji, listę wystawców, jak również planowane imprezy towarzyszące i wiele nowości takich jak plebiscyt Złote Kotwice, specjalną strefą dla start-upów, strefę wsparcia biznesu, dzień kariery, zaplanowany na ostatni dzień targów, podczas którego młodzi ludzie będą mogli bliżej zapoznać się z ofertą stażu, pracy i praktyk w branży morskiej, w tym również wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej.

- Nasza gospodarka morska potrzebuje takich wydarzeń jak BALTEXPO, dzięki którym możliwe jest budowanie i wzmacnianie wspólnej przestrzeni dialogu gospodarczo-morskiego łączącego przedsiębiorców: żeglugowych, sektora portowego i stoczniowego oraz dynamicznie zyskującego na znaczeniu sektora offshore, a także inne zainteresowane niebieską gospodarką podmioty. Cieszymy się, że będzie również miejsce na rozmowy o bezpieczeństwie w ramach salonu Balt-Military-Expo – komentuje dr hab. Dorota Pyć, kierownik Centrum Badań nad Gospodarką Morską Uniwersytetu Gdańskiego, członkini Rady Programowej BALTEXPO 2023.

Udział w targach potwierdziło już 152 wystawców reprezentujących przedstawicieli infrastruktury portowej i morskiej, polskie i międzynarodowe organizacje offshore, profesjonalistów z sektora militarnego firmy projektowe, czy budownictwa przemysłowego.

– Nasze miasto rozwija się w oparciu o gospodarkę morską, port czy stocznię. Mamy świadomość, że BALTEXPO zyskał nowe oblicze, które dziś wspólnie przywracamy do świetności. Chcemy jak najlepiej spełniać oczekiwania branży, dlatego traktujemy tę edycję jako dobry początek, a jednocześnie, pod względem gospodarczym, zdajemy sobie sprawę z wielkiego potencjału morza. Wierzę w to, że po tegorocznej, październikowej edycji ten tytuł jeszcze bardziej zyska na znaczeniu – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska, członek Rady Programowej BALTEXPO.

Międzynarodowe Targi Gdańskie w 2021 roku odkupiły prawa do imprezy i tym samym zostały organizatorem uznanych w branży morskiej i okrętowej Targów BALTEXPO, które do tej pory przygotowywał Zarząd Targów Warszawskich. Zarówno władzom miasta Gdańska, jak i jego organizatorom zależało na przejęciu BALTEXPO - marki, która przez lata wrosła w kalendarz najważniejszych wydarzeń regionu Pomorza, by nadać jej nowoczesny charakter, poszerzyć jej zakres
i jednocześnie zagwarantować sektorowi morskiemu cykliczną platformę wymiany wiedzy i doświadczeń.

Do targów pozostał niecały miesiąc. Tegoroczna odsłona imprezy ma szansę na rekordową frekwencję pod względem liczby wystawców jak i wydarzeń towarzyszących wydarzeniu.

Weź udział w największej imprezie branży morskiej i zarejestruj się już dziś jako odwiedzający: https://baltexpo.eu/zostan-odwiedzajacym/ lub wystawca: https://baltexpo.eu/zostan-wystawca/ Więcej informacji na głównej stronie wydarzenia: https://baltexpo.eu

Tekst: Katarzyna Woźniak/ Międzynarodowe Targi Gdańskie

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: Międzynarodowe Targi Gdańskie

dodaj komentarz

komentarze


Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
 
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Za nami Invictus Games w Düsseldorfie
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Długi marsz na wschód
Szwedzi na „Czernickim”
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Śladem profesjonalistów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Polsko-koreańskie rozmowy
Spełnia marzenia
Wojskowe kontrakty w USA
Polsko-czeska współpraca myśliwców
"Jesienny ogień” z ministrem
Brązowa czwórka podwójna
RBN o rezultatach szczytu NATO
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Plan misji „Air Defender”
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Szef rządu w Łuczniku
Strategiczne partnerstwo z Londynem
Brąz Polki we wspinaczce sportowej
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Rakietowe kompetencje w Zielonce
Okręt w matni, załoga walczy
Wyższe diety za służbę na granicy
Odliczanie do przysięgi
Raki dla podhalańczyków
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Czerwona powódź
Abramsy jadą na ukraiński front
Gdy zagraża ogień
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
Konsekwentnie dąży do celu
Stawia na dobrą komunikację
Przysięga w Kolnie
16 Dywizja świętuje
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Wojsko pomoże Słoweńcom
Jak bezpiecznie pokonać pole minowe
FA-50 doleciały!
Atak o świcie
Wirtualna walka na morzu
Dwa medale w Budapeszcie
Nie uznaje półśrodków
Armia rosyjska wychodzi z Polski
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Lecimy F-35

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO