moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kto wygra ze st. szer. Aleksandrą Mirosław?

Na st. szer. Aleksandrę Mirosław nie ma mocnych w pucharowej rywalizacji. Zawodniczka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego triumfowała we wszystkich tegorocznych zawodach o Puchar Świata we wspinaczce na czas – w Seulu, Dżakarcie i Salt Lake City. W ostatniej imprezie w Stanach Zjednoczonych Polka odniosła ósme zwycięstwo z rzędu!

Rywalizacja Aleksandry Mirosław ze zdobywczynią drugiego miejsca Desak Made Ritą Kusuma Dewi (z prawej) z Indonezji podczas finałów Pucharu Świata IFSC we wspinaczce 20 maja 2023 r. w Salt Lake City. 

W miniony weekend st. szer. Aleksandra Mirosław cieszyła się ze zwycięstwa w Pucharze Świata po wygranej w finale z reprezentantką Indonezji. W Salt Lake City doszło do powtórki finałowego wyścigu w Dżakarcie, w którym jej rywalką była Desak Made Rita Kusuma Dewi. Polka podobnie jak w Indonezji w finale do wierzchołka ścianki wyznaczonego na wysokości 15 m wspinała się 6,43 s. Indonezyjka tym razem była wolniejsza od liderki Pucharu Świata o 0,39 s.

W drodze do finału reprezentantka CWZS-u triumfowała w kwalifikacjach z wynikiem 6,42 s. W pierwszym wyścigu jej rywalką była druga z Polek Aleksandra Kałucka, która w ostatecznej rywalizacji uplasowała się na dziewiątym miejscu. W kolejnych startach Mirosław wyeliminowała Niemkę Franziskę Ritter, Indonezyjkę Nurul Iqamah i Chinkę Deng Lujian. W wyścigu z Chinką nasza zawodniczka zapewniła sobie awans do finału. Półfinałowy pojedynek był najszybszym wyścigiem Polki w zawodach w Salt Lake City – uzyskała w nim wynik 6,39 s.

Poza st. szer. Aleksandrą Mirosław i Aleksandrą Kałucką w stolicy stanu Utah startowały jeszcze dwie reprezentantki Polski. Na piątym miejscu sklasyfikowano Natalię Kałucką, a na 13. szer. Patrycję Chudziak. Natalia Kałucka w ćwierćfinale uzyskała bardzo dobry czas 6,78 s. Nie zapewnił on jednak Polce awansu do półfinału – z dalszej rywalizacji wyeliminowała ją bowiem finałowa rywalka szybkiej Oli z CWZS-u.

Warto przypomnieć, że tegoroczną świetną passę st. szer. Aleksandra Mirosław rozpoczęła od zwycięstwa w Seulu, gdzie trzykrotnie biła należący do niej rekord świata. Już w eliminacjach poprawiła swój wynik, osiągając czas 6,37 s. W półfinale ustanowiła nowy rekord – 6,35 s, a w finale kolejny – 6,25 s. Następne zawody o Puchar Świata odbędą się na przełomie czerwca i lipca w szwajcarskim Villars. Potem pucharowe rozgrywki zawitają w dniach 7–9 lipca do Chamonix. W Szwajcarii i Francji prawdopodobnie rywalki st. szer. Aleksandry Mirosław będą miały szansę wreszcie stanąć na najwyższym stopniu podium. Liderka PŚ nie planuje bowiem tam startu, gdyż zamierza skupić się wyłącznie na przygotowaniach do mistrzostw świata, które w sierpniu odbędą się w Bernie. Ponadto światowy czempionat będzie pierwszymi zawodami kwalifikującymi do startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

SZUS

autor zdjęć: AP Photo/Rick Bowmer/ East News; CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Mity i manipulacje
Rusza program „wGotowości”
Koniec dzieciństwa
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
Wellington „Zosia” znad Bremy
Pięściarska uczta w Suwałkach
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Mundurowi z benefitami
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Niespokojny poranek pilotów
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Pomnik nieznanych bohaterów
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Nie daj się zhakować
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Starcie pancerniaków
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Kolejny kontrakt Dezametu
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Sukces Polaka w biegu z marines
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
Marynarze mają nowe motorówki
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Brytyjczycy na wschodniej straży
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Męska sprawa: profilaktyka
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Sportowcy na poligonie
Kaman – domknięcie historii
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Polski „Wiking” dla Danii
Arteterapia dla weteranów
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Kircholm 1605
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Grób Nieznanego Żołnierza – drogowskaz i zwierciadło
Abolicja dla ochotników
Inwestycja w bezpieczeństwo
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Zasiać strach w szeregach wroga
Standardy NATO w Siedlcach
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Odznaczenia za wzorową służbę
Marynarze podjęli wyzwanie
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
Nowe zasady dla kobiet w armii
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
„Road Runner” w Libanie
Szansa na nowe życie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO