moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kto wygra ze st. szer. Aleksandrą Mirosław?

Na st. szer. Aleksandrę Mirosław nie ma mocnych w pucharowej rywalizacji. Zawodniczka z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego triumfowała we wszystkich tegorocznych zawodach o Puchar Świata we wspinaczce na czas – w Seulu, Dżakarcie i Salt Lake City. W ostatniej imprezie w Stanach Zjednoczonych Polka odniosła ósme zwycięstwo z rzędu!

Rywalizacja Aleksandry Mirosław ze zdobywczynią drugiego miejsca Desak Made Ritą Kusuma Dewi (z prawej) z Indonezji podczas finałów Pucharu Świata IFSC we wspinaczce 20 maja 2023 r. w Salt Lake City. 

W miniony weekend st. szer. Aleksandra Mirosław cieszyła się ze zwycięstwa w Pucharze Świata po wygranej w finale z reprezentantką Indonezji. W Salt Lake City doszło do powtórki finałowego wyścigu w Dżakarcie, w którym jej rywalką była Desak Made Rita Kusuma Dewi. Polka podobnie jak w Indonezji w finale do wierzchołka ścianki wyznaczonego na wysokości 15 m wspinała się 6,43 s. Indonezyjka tym razem była wolniejsza od liderki Pucharu Świata o 0,39 s.

W drodze do finału reprezentantka CWZS-u triumfowała w kwalifikacjach z wynikiem 6,42 s. W pierwszym wyścigu jej rywalką była druga z Polek Aleksandra Kałucka, która w ostatecznej rywalizacji uplasowała się na dziewiątym miejscu. W kolejnych startach Mirosław wyeliminowała Niemkę Franziskę Ritter, Indonezyjkę Nurul Iqamah i Chinkę Deng Lujian. W wyścigu z Chinką nasza zawodniczka zapewniła sobie awans do finału. Półfinałowy pojedynek był najszybszym wyścigiem Polki w zawodach w Salt Lake City – uzyskała w nim wynik 6,39 s.

Poza st. szer. Aleksandrą Mirosław i Aleksandrą Kałucką w stolicy stanu Utah startowały jeszcze dwie reprezentantki Polski. Na piątym miejscu sklasyfikowano Natalię Kałucką, a na 13. szer. Patrycję Chudziak. Natalia Kałucka w ćwierćfinale uzyskała bardzo dobry czas 6,78 s. Nie zapewnił on jednak Polce awansu do półfinału – z dalszej rywalizacji wyeliminowała ją bowiem finałowa rywalka szybkiej Oli z CWZS-u.

Warto przypomnieć, że tegoroczną świetną passę st. szer. Aleksandra Mirosław rozpoczęła od zwycięstwa w Seulu, gdzie trzykrotnie biła należący do niej rekord świata. Już w eliminacjach poprawiła swój wynik, osiągając czas 6,37 s. W półfinale ustanowiła nowy rekord – 6,35 s, a w finale kolejny – 6,25 s. Następne zawody o Puchar Świata odbędą się na przełomie czerwca i lipca w szwajcarskim Villars. Potem pucharowe rozgrywki zawitają w dniach 7–9 lipca do Chamonix. W Szwajcarii i Francji prawdopodobnie rywalki st. szer. Aleksandry Mirosław będą miały szansę wreszcie stanąć na najwyższym stopniu podium. Liderka PŚ nie planuje bowiem tam startu, gdyż zamierza skupić się wyłącznie na przygotowaniach do mistrzostw świata, które w sierpniu odbędą się w Bernie. Ponadto światowy czempionat będzie pierwszymi zawodami kwalifikującymi do startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

SZUS

autor zdjęć: AP Photo/Rick Bowmer/ East News; CWZS

dodaj komentarz

komentarze


HIMARS-y w Rumunii
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Medal Honoru dla Ollisa
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Kolejne Husarze prawie gotowe
Terytorialsi konstruktorami dronów
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Podwyżki coraz bliżej
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Maj polskich żywych torped
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
GROM szkoli przyszłych operatorów
Outside the Box
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Ferie z wojskiem
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
„Ratownik” o krok bliżej
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Taniec na „Orle”
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Co nowego w przepisach?
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
Oko na Bałtyk
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Zatrzymanie pracownika MON-u
Invictus, czyli niezwyciężony
Sprawdzili się na macie i w ringu
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Medycyna pod ostrzałem
To nie mogło się udać, ale…
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Partnerstwo daje siłę
Buzdygan Internautów – głosowanie
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Together on the Front Line and Beyond
Partnerstwo Polski i Litwy
Weterani razem przełamują bariery
Klucz do przyszłości
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Kierunek Rumunia
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Zimowi podhalańczycy
Bojowy duch i serce na dłoni
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Na styku zagrożeń
„Chcę być ładowniczym czołgu”
Ostatnia minuta Kutschery
Gladius wzmacnia armię
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
Nowy starszy podoficer w SGWP
Szwedzi z Piorunami
Premier wojenny
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO