moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze nadawali ton rywalizacji na pływalni

Aż o 35 medali powiększyli swoje konto reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na 79. Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu żołnierze wywalczyli 20 złotych krążków oraz osiem srebrnych i siedem brązowych. 26 medali zdobyli w rywalizacji indywidualnej – pięć z nich to zasługa st. szer. Pauliny Pedy, która cztery razy była pierwsza i raz druga.

St. szer. Paulina Peda wraz z Krzysztofem Chmielewskim z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Muszelka Warszawa wygrała klasyfikację multimedalistów czempionatu na krótkim basenie. Na pływalni Astorii w Bydgoszczy oboje w rywalizacji indywidualnej wywalczyli po cztery tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. Pływaczka CWZS-u i AZS AWF Katowice była bezkonkurencyjna w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Srebro zaś zdobyła w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Najlepsza zawodniczka w klasyfikacji multimedalistów medalowe konto powiększyła jeszcze o jeden krążek zdobyty w rywalizacji sztafet. St. szer. Paulina Peda w sztafecie mieszanej 4 × 50 m stylem dowolnym wywalczyła wraz z Wiktorią Domżalską, Piotrem Ludwiczakiem i Karolem Sieradzkim tytuł mistrzowski dla AZS AWF Katowice.

Trzecie miejsce w klasyfikacji multimedalistów zajęła Aleksandra Knop z Uczniowskiego Klubu Sportowego 190 w Łodzi (zdobyła po trzy złote i srebrne medale), a czwarte st. szer. spec. Anna Dowgiert, reprezentantka CWZS-u i poznańskiej Warty. Dowgiert wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie – triumfowała w finałach na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym.

Z kolei ex aequo szóste miejsce na liście multimedalistów zajęli pływacy z CWZS-u: szer. Paulina Piechota i st. szer. spec. Tomasz Polewka oraz Dawid Wiekiera z Wodnika 29 Tychy. Wszyscy zdobyli po dwa tytuły mistrzowskie. Piechota, broniąca barw UKS 190 Łódź, popłynęła po złoto na 800 i 1500 m stylem dowolnym. Pływaczka CWZS-u do dwóch złotych medali w rywalizacji indywidualnej dorzuciła jeszcze brąz w sztafecie 4 × 200 m kobiet stylem dowolnym. Polewka, reprezentujący AZS AWF Katowice, triumfował zaś w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz zdobył srebro w męskiej sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym (wraz z nim startowali: st. szer. Michał Poprawa, Jakub Majerski i Piotr Ludwiczak).

Z trzema medalami wywalczonymi w rywalizacji indywidualnej wrócił z Bydgoszczy st. szer. Jan Kałusowski. Reprezentant Międzyszkolnego Klubu Sportowego Trójka Łódź zdobył złoto w finale 50 m stylem klasycznym oraz był drugi w finałowych wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Po dwa krążki w startach indywidualnych wywalczyli: szer. Mateusz Chowaniec, st. szer. Kacper Majchrzak, st. szer. Dominika Sztandera, szer. Aleksandra Polańska i st. szer. Filip Zaborowski. Chowaniec zdobył złoto w finale 100 m stylem dowolnym i brąz na 200 m stylem dowolnym, a do tego z kolegami z AZS AWF Katowice sięgnął po złote medale w sztafecie 4 × 100 m oraz 4 × 200 m stylem dowolnym. Majchrzak triumfował w wyścigu na 100 m stylem zmiennym oraz był trzeci w finale 100 m stylem dowolnym. Sztandera była zaś bezkonkurencyjna w wyścigu na 100 m stylem klasycznym i trzecia na 100 m stylem zmiennym oraz trzecia wraz z koleżankami z wrocławskiej Juvenii (st. szer. Alicją Tchórz, Oliwią Zagdańską i Malwiną Malaczewską) w sztafecie 4 × 100 m kobiet stylem dowolnym. Polańska, broniąca barw UKS-u Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie, zdobyła z kolei srebrne medale na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz dwa złote w rywalizacji sztafet kobiet: 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym. Zaborowski z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin był drugi w wyścigu na 400 m stylem dowolnym i trzeci na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Z jednym medalem zaś wrócił z Bydgoszczy st. szer. Konrad Czerniak. Utytułowany zawodnik CWZS-u i MKP Szczecin wraz z kolegami wywalczył brąz w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym. Wraz z nim po krążek popłynęli: Karol Ostrowski, Michał Bieroński i Kacper Kolańczyk.

Przed rokiem Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu również odbyły się na pływalni Astorii Bydgoszcz. Pływacy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyli na nich 35 medali. W tym roku tyle samo, ale za to częściej stawali na najwyższym stopniu podium. W 2021 roku zdobyli 13 złotych medali, w tym – o siedem więcej.

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/PZP

dodaj komentarz

komentarze


Ahoj, Dni NATO!
 
Plan misji „Air Defender”
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
"Jesienny ogień” z ministrem
Abramsy jadą na ukraiński front
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Dwa medale w Budapeszcie
Raki dla podhalańczyków
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Wyższe diety za służbę na granicy
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
FA-50 doleciały!
Kurs na rozwój
16 Dywizja świętuje
Za nami Invictus Games w Düsseldorfie
Jak bezpiecznie pokonać pole minowe
Okręt w matni, załoga walczy
Przysięga w Kolnie
Odliczanie do przysięgi
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Szef rządu w Łuczniku
Samoloty C-295M w Wojsku Polskim służą już 20 lat!
Strategiczne partnerstwo z Londynem
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Stawia na dobrą komunikację
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Armia wraca na wschód Polski
Brąz Polki we wspinaczce sportowej
Rakietowe kompetencje w Zielonce
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Czerwona powódź
Polsko-koreańskie rozmowy
Gdy zagraża ogień
Brązowa czwórka podwójna
Atak o świcie
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Armia: Żołnierze, badajcie się!
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Śladem profesjonalistów
Mała Narew już w Gołdapi
Polsko-czeska współpraca myśliwców
Wirtualna walka na morzu
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Konsekwentnie dąży do celu
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Wojsko pomoże Słoweńcom
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
F-16 i Hercules wylądują na drodze
LITPOLUKRBRIG z nowym dowódcą
Lecimy F-35
Szwedzi na „Czernickim”
RBN o rezultatach szczytu NATO
Murem za polskim mundurem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO