moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze nadawali ton rywalizacji na pływalni

Aż o 35 medali powiększyli swoje konto reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na 79. Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu żołnierze wywalczyli 20 złotych krążków oraz osiem srebrnych i siedem brązowych. 26 medali zdobyli w rywalizacji indywidualnej – pięć z nich to zasługa st. szer. Pauliny Pedy, która cztery razy była pierwsza i raz druga.

St. szer. Paulina Peda wraz z Krzysztofem Chmielewskim z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Muszelka Warszawa wygrała klasyfikację multimedalistów czempionatu na krótkim basenie. Na pływalni Astorii w Bydgoszczy oboje w rywalizacji indywidualnej wywalczyli po cztery tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. Pływaczka CWZS-u i AZS AWF Katowice była bezkonkurencyjna w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Srebro zaś zdobyła w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Najlepsza zawodniczka w klasyfikacji multimedalistów medalowe konto powiększyła jeszcze o jeden krążek zdobyty w rywalizacji sztafet. St. szer. Paulina Peda w sztafecie mieszanej 4 × 50 m stylem dowolnym wywalczyła wraz z Wiktorią Domżalską, Piotrem Ludwiczakiem i Karolem Sieradzkim tytuł mistrzowski dla AZS AWF Katowice.

Trzecie miejsce w klasyfikacji multimedalistów zajęła Aleksandra Knop z Uczniowskiego Klubu Sportowego 190 w Łodzi (zdobyła po trzy złote i srebrne medale), a czwarte st. szer. spec. Anna Dowgiert, reprezentantka CWZS-u i poznańskiej Warty. Dowgiert wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie – triumfowała w finałach na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym.

REKLAMA

Z kolei ex aequo szóste miejsce na liście multimedalistów zajęli pływacy z CWZS-u: szer. Paulina Piechota i st. szer. spec. Tomasz Polewka oraz Dawid Wiekiera z Wodnika 29 Tychy. Wszyscy zdobyli po dwa tytuły mistrzowskie. Piechota, broniąca barw UKS 190 Łódź, popłynęła po złoto na 800 i 1500 m stylem dowolnym. Pływaczka CWZS-u do dwóch złotych medali w rywalizacji indywidualnej dorzuciła jeszcze brąz w sztafecie 4 × 200 m kobiet stylem dowolnym. Polewka, reprezentujący AZS AWF Katowice, triumfował zaś w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz zdobył srebro w męskiej sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym (wraz z nim startowali: st. szer. Michał Poprawa, Jakub Majerski i Piotr Ludwiczak).

Z trzema medalami wywalczonymi w rywalizacji indywidualnej wrócił z Bydgoszczy st. szer. Jan Kałusowski. Reprezentant Międzyszkolnego Klubu Sportowego Trójka Łódź zdobył złoto w finale 50 m stylem klasycznym oraz był drugi w finałowych wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Po dwa krążki w startach indywidualnych wywalczyli: szer. Mateusz Chowaniec, st. szer. Kacper Majchrzak, st. szer. Dominika Sztandera, szer. Aleksandra Polańska i st. szer. Filip Zaborowski. Chowaniec zdobył złoto w finale 100 m stylem dowolnym i brąz na 200 m stylem dowolnym, a do tego z kolegami z AZS AWF Katowice sięgnął po złote medale w sztafecie 4 × 100 m oraz 4 × 200 m stylem dowolnym. Majchrzak triumfował w wyścigu na 100 m stylem zmiennym oraz był trzeci w finale 100 m stylem dowolnym. Sztandera była zaś bezkonkurencyjna w wyścigu na 100 m stylem klasycznym i trzecia na 100 m stylem zmiennym oraz trzecia wraz z koleżankami z wrocławskiej Juvenii (st. szer. Alicją Tchórz, Oliwią Zagdańską i Malwiną Malaczewską) w sztafecie 4 × 100 m kobiet stylem dowolnym. Polańska, broniąca barw UKS-u Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie, zdobyła z kolei srebrne medale na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz dwa złote w rywalizacji sztafet kobiet: 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym. Zaborowski z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin był drugi w wyścigu na 400 m stylem dowolnym i trzeci na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Z jednym medalem zaś wrócił z Bydgoszczy st. szer. Konrad Czerniak. Utytułowany zawodnik CWZS-u i MKP Szczecin wraz z kolegami wywalczył brąz w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym. Wraz z nim po krążek popłynęli: Karol Ostrowski, Michał Bieroński i Kacper Kolańczyk.

Przed rokiem Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu również odbyły się na pływalni Astorii Bydgoszcz. Pływacy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyli na nich 35 medali. W tym roku tyle samo, ale za to częściej stawali na najwyższym stopniu podium. W 2021 roku zdobyli 13 złotych medali, w tym – o siedem więcej.

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/PZP

dodaj komentarz

komentarze


Dłuższa służba się opłaci
 
Patrioty dla Ukrainy to również bezpieczeństwo Polski
Leopardy 2 dla Ukrainy?
Upominki dla tureckich dzieci
Przetarcie przed manewrami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Weź udział w konkursie katyńskim
To był wielki cios dla polskiej armii
Z Radomia do Las Vegas
Desant w Forcie Bragg
Jakie zmiany w edukacji dla bezpieczeństwa?
Więcej szans na oficerskie gwiazdki
Bieg pod dyktando niebieskich beretów
Ochotnicy do warszawskiej brygady
Styczniowy poligon terytorialsów
Modernizacyjne priorytety wojska
F-35 rozpoczynają Air Policing
Wojskowi lotnicy na pomoc cywilom
Leopardy pojadą do Ukrainy!
Pamięć o powstańcach styczniowych
Nurkowali w Kopalni Soli w Wieliczce
Ukraina czeka na czołgi
Snowboardziści otworzyli medalową passę
Powstanie styczniowe: czas nadziei, czas klęski
Niemieckie wyrzutnie Patriot w drodze do Polski
SAROV w opcji
Armia Czerwona niesie śmierć
4% PKB na Wojsko Polskie
The Fall of the Superpower Myth
Droga do mistrzostwa
Ochotnicy rozpoczynają służbę
Nowa strzelnica w Piastowie
Orlik w natowskiej misji
Wojskowa rodzina w hali sportowej
Bicz Boży dla zgrai moskiewskiej
Żołnierz wśród najlepszych sportowców Polski
Triumf snowboardzisty w Pucharze Świata
Dodatek już nie za klasę
Zachód o wsparciu dla Kijowa
Abramsy jadą do Ukrainy!
Libańscy żołnierze trenują pod okiem Polaków
Gen. Pszczoła: Czuję się spełniony
Zwiad na bieszczadzkich szlakach
Strzelcy na podium Pucharu Świata i zawodów Grand Prix
Bundeswehra relokuje żołnierzy do Polski
Walczymy z imperium zła
Śladem profesjonalistów
Dwie dekady WIM-u
W hołdzie powstańcom styczniowym
Terytorialsi szkolą się pod okiem byłych specjalsów
Góral wart miliony, czyli specjaliści od koronkowej roboty
Tarnawatka ’39 Depozyt honoru legionistów
Terenowe motocykle II RP
Aby wzmocnić wschodnią flankę NATO
Jakie są zasady nauki żołnierzy?
Nie zmarnować szansy
Tons on Board

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO