Ukierunkowanie działalności szkoleniowej w 2022 roku oraz doskonalenie umiejętności organizacyjnych dowódców batalionów, to najważniejsze cele przeprowadzonego kursu szkoleniowo – metodycznego w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.
Szkolenie podległych wojsk, sztabów i rezerw osobowych to kluczowy obszar funkcjonowania jednostek wojskowych. Właściwe ukierunkowanie tego procesu, ujednolicenie procedur oraz nadzór nad realizacją celów szkoleniowych wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego kierowniczej kadry dowódczej. Jedną z dostępnych form doskonalenia dowódców w tym zakresie są kursy szkoleniowo metodyczne.
W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej taki kurs odbył się 7 grudnia, a wzięła w nim udział kierownicza kadra brygady, dowódcy batalionów strukturalnych oraz jednostek bezpośrednio podległych. W trakcie szkolenia sprawdzono wiedzę dowódców w obszarze przygotowania i prowadzenia działalności szkoleniowej i metodycznej w pododdziałach, podzielono się również doświadczeniami z realizacji tych zadań w 2021 roku. W związku z przygotowywaną nowelizacją programów szkolenia ogniowego, zapoznano dowódców z kierunkami proponowanych zmian, a następnie, już na strzelnicy garnizonowej, przeprowadzono praktyczne zajęcia strzeleckie.
W końcowej części kursu, szef szkolenia 10 Opolskiej Brygady Logistycznej podpułkownik Krzysztof Antosz przedstawił dowódcom zasadnicze przedsięwzięcia szkoleniowe planowane do realizacji w 2022 roku. Zajęcia podsumował dowódca generał brygady Maciej Siudak, który przekazał swoje uwagi i wnioski oraz przedstawił wytyczne do realizacji szkolenia na kolejny rok.
Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
autor zdjęć: kpt. Piotr Płuciennik
komentarze