moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dziękuję za służbę dobru wspólnemu

Z okazji stulecia miesięcznika „Polska Zbrojna” wszystkim byłym i obecnym Redaktorom, Autorom oraz Pracownikom składam serdeczne gratulacje i najlepsze jubileuszowe życzenia. Dziękuję Państwu za pracę, która – wykonywana profesjonalnie, z osobistym zaangażowaniem oraz z myślą o bezpieczeństwie i pomyślności Rzeczypospolitej – w pełni zasługuje na miano służby dobru wspólnemu.

„Polska Zbrojna”, kontynuująca misję i tradycje przedwojennego periodyku o tej nazwie, towarzyszy żołnierzom oraz pracownikom Wojska Polskiego w ich służbie, pracy i życiu osobistym. Porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem i rozwojem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz polskiego przemysłu zbrojeniowego. Ukazuje wagę postaw patriotycznych w obliczu współczesnych wyzwań cywilizacyjnych, społecznych i geopolitycznych. Przedstawia naszą historię najnowszą jako źródło inspiracji i słusznej dumy, ale też jako wymagającą nauczycielkę życia. Jest źródłem aktualnych, miarodajnych informacji oraz forum fachowej debaty na tematy związane z bezpieczeństwem państwa i polityką obronności – w całej złożoności i wielowątkowości tych zagadnień. Zgodnie ze swoim tytułem użycza łamów organom, instytucjom, organizacjom, środowiskom i osobom, które łączy wspólna pasja i wielki wspólny ideał, to znaczy wizja Polski niepodległej, silnej, dobrze chronionej, aktywnie współtworzącej pokojowy ład międzynarodowy.

Życzę, aby dalsza realizacja posłannictwa „Polski Zbrojnej” oraz rosnący prestiż czasopisma przynosiły Państwu jak najwięcej radości i satysfakcji. Ufam, że kolejne, równie szacowne jubileusze tego wyjątkowego miesięcznika będą okazją do prezentacji nowych, znaczących efektów Państwa pracy. Niech upowszechnianie wiedzy o wojskowości, promowanie wysokich standardów dyskusji o stanie Sił Zbrojnych RP i stojących przed nimi zadaniach, a także integracja związanych z obronnością środowisk i grup zawodowych pozostaną cennymi atutami Państwa pisma.

Czytelnikom, w tym szczególnie Żołnierzom Rzeczypospolitej, życzę niezmiennie interesującej i inspirującej lektury kolejnych numerów „Polski Zbrojnej”. Raz jeszcze proszę wszystkich Państwa o przyjęcie uroczystych życzeń i serdecznych pozdrowień. Wszystkiego dobrego!

Andrzej Duda , prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

dodaj komentarz

komentarze


Zasiać strach w szeregach wroga
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Abolicja dla ochotników
Mity i manipulacje
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Czy to już wojna?
Ku wiecznej pamięci
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Formoza – 50 lat morskich komandosów
OPW budują świadomość obronną
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Wellington „Zosia” znad Bremy
Marynarze podjęli wyzwanie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Kaman – domknięcie historii
Pięściarska uczta w Suwałkach
Sportowcy na poligonie
Gdy ucichnie artyleria
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Torpeda w celu
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Polski „Wiking” dla Danii
Mundurowi z benefitami
Dzień wart stu lat
Sukces Polaka w biegu z marines
Kosmiczna wystawa
Nowe zasady dla kobiet w armii
Brytyjczycy na wschodniej straży
„Road Runner” w Libanie
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Kraków – centrum wojskowej medycyny
Jesteśmy dziećmi wolności
Plan na WAM
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Im ciemniej, tym lepiej
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Ułani szturmowali okopy
Standardy NATO w Siedlcach
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Awanse w dniu narodowego święta
Arteterapia dla weteranów
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Grecka walka z sabotażem
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Starcie pancerniaków
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO