moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Dumny weteran” dla Huty Stalowa Wola

Od siedmiu lat Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju przyznaje statuetkę „Dumnego weterana”. W tym roku nagrodę otrzymała Huta Stalowa Wola za pomoc udzielaną żołnierzom rannym podczas misji. – HSW ma poczucie społecznej odpowiedzialności. Mam nadzieję, że taką postawą zarażą innych – mówi Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia.

Statuetka „Dumnego weterana” przedstawia żołnierza, który mimo odniesionych ran stoi z wysoko uniesioną głową, dumny ze służby ojczyźnie. O tym, kto dostanie nagrodę, decyduje co roku kapituła składająca się z członków Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. Wyróżnienie trafia do firm lub instytucji, które wspierają żołnierzy rannych podczas służby na misjach. Laureat nagrody jest wybierany w głosowaniu.

Podczas tegorocznych targów zbrojeniowych w Kielcach statuetka została wręczona przedstawicielom Huty Stalowa Wola, producenta m.in. AHS Krab, wyrzutni rakiet Langusta czy samobieżnego moździerza Rak. – Jestem wzruszony, że otrzymaliśmy tę wyjątkową nagrodę – przyznał Bartłomiej Zając, prezes HSW.

Stowarzyszenie oraz Huta Stalowa Wola współpracują ze sobą od wielu lat. – Zaczęło się od zaproszenia do wzięcia udziału w jednej z organizowanych przez weteranów akcji charytatywnej. Od tamtego czasu współpracujemy ze sobą bardzo ściśle. Chcemy, żeby Huta Stalowa Wola nie tylko dostarczała broń żołnierzom, ale też realizowała misję pomocy weteranom – tłumaczy Bartłomiej Zając.

HSW pomaga nie tylko finansowo, ale też udziela wsparcia swoją obecnością podczas imprez charytatywnych. – Powiem po żołniersku: jesteśmy na krótkich łączach – potwierdza Tomasz Kloc, weteran misji w Iraku i prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. – HSW to jedna z tych firm, które mają poczucie społecznej odpowiedzialności. Mam nadzieję, że taką postawą zarażą innych – dodaje Tomasz Kloc.

 

Prezes Bartłomiej Zając przyznał, że jego marzeniem jest to, by weterani w Polsce byli traktowani jak np. na Zachodzie.
Statuetka „Dumnego weterana” jest przyznawana od siedmiu lat. Dotychczas otrzymały ją m.in. Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich (obecnie Rosomak SA), Egida IT Solutions oraz Targi Kielce, organizator Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

KE

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Paliwowy krwiobieg NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wsparcie ma znaczenie
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Dawka wiedzy na trudne czasy
Poskromić kolosa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Prezydent RP o szczycie NATO
Spadochronowy triumf
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Sportowa rewolucja na AWL-u
Saperzy w akcji pod wodą
Pancerne starcie
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pierwszy krok do Invictusa
Ostatnia niedziela…
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pieta Michniowska
NATO zwiększy produkcję broni
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Azjatycka szansa
Gen wojownika
Morska bryza w dwóch odsłonach
Innowacje z PERUNA
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wielki sukces podchorążych z AMW
MON i MSZ o szczycie NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Baobaby docierają do wojska
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wojsko stawia na „armię talentów”
Borsuki i roje dronów
Marzenia częściowo spełnione
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Tour przez garnizony
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Śmierć w sercu Azji
Polski Gnom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Pierwszy krok do specjalsów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Ostatni lot „Pałera”
Atak i przejęcie dokumentów
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
PKW Irak zostaje w Jordanii
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
MON szuka dronów do zwalczania dronów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO