moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze szykują się na IV zmianę do Libanu

29 czerwca polscy i węgierscy żołnierze stanęli do ostatniego egzaminu przed misją w Libanie - certyfikacji kontyngentu.

Przez najbliższe dni na obiektach szkoleniowych garnizonu Stargard żołnierze IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL przejdą wiele sprawdzianów teoretycznych i praktycznych, aby zespół z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych mógł stwierdzić, czy są odpowiednio przygotowani do realizacji zadań w rejonie misji.

W czasie certyfikacji sprawdza się zarówno wiele niezbędnych dokumentów, poziom wiedzy teoretycznej (m.in. Międzynarodowe Prawo Humanitarne Konfliktów Zbrojnych, Prawo użycia broni), jak i praktyczne działanie w trakcie strzelań bojowych i działań taktycznych.

Jeśli żołnierze certyfikację zaliczą pozytywnie, to już pod koniec sierpnia wylecą na misję do Libanu. 

Kolejna już, bo IV zmiana PKW UNIFIL, jest tworzona przez 12 Brygadę Zmechanizowaną, tym razem na bazie choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Dowódcą kontyngentu będzie dowódca das-u podpułkownik Radosław Lewandowski.

W składzie kontyngentu, oprócz 12 Brygady, są również żołnierze z m. in.: Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych z Poznania, 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich ze Szczecina, 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia z Sieradza, Centrum Szkolenia Artyleria i Uzbrojenia z Torunia, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Kielc, 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

Tekst: kpt. Błażej Łukaszewski

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Błażej Łukaszewski, st. szer. Piotr Pytel

dodaj komentarz

komentarze


Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Syndrom Karbali
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Trening w tunelu aerodynamicznym
Zbrodnia bez kary
Głos żołnierzy ma znaczenie
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Mała Orka?
Fińska armia luzuje rygory
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Rosomaki na lądzie i morzu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
F-16 na straży
Architekci pola walki
Marynarz w koreańskim tyglu
Wypadek w PKW UNIFIL
Kosmiczne bezpieczeństwo
Adaptacja i realizm
Śmiercionośna Jarzębina
Jelcz coraz silniejszy
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Szkoła w mundurze
Polski sukces w Duńskim Marszu
Widok z kosmosu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Większe możliwości Nitro-Chemu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
View from Outer Space
Grzmoty zamiast Goździków
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Pasja i fart
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Morska ścieżka kariery
NATO i USA o Iranie
Pierwsze loty
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Początek wielkiej historii
W hołdzie ofiarom NKWD
Wojskowe roboty prosto z Polski
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Debata o bezpieczeństwie
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Zbrodnia i kłamstwo
Apache w polskich rękach
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Zabójczy team nad Anglią
Our Only One
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Studia dla żandarmów
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
WAM wraca do Łodzi
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Psiakrew, harmata!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO