moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

I Edycja konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w organizowanej w tym roku I Edycji Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość. Jest to inicjatywa mająca na celu dokonanie przeglądu oraz nagrodzenie i promocję najlepszych polskich inicjatyw związanych z promocją i upamiętnianiem polskiej historii, które mimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane.

Kandydatów w Konkursie można zgłaszać do 25 lipca 2021 roku. Nagrody przyznane zostaną przez Kapitułę Konkursową w następujących kategoriach:
a) „Upamiętnienie w terenie”;
b) „Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą;
c) „Strażnicy Ksiąg" (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)   
d) „Innowacyjne formy edukacji historycznej”
   
Nagrodzenie najciekawszych zjawisk związanych z promocją to nie wszystko! Stoją za nimi konkretni ludzie, grupy, firmy, stowarzyszenia a w raz z nimi pasje, opowieści, przeżycia i wyjątkowe doświadczanie patriotyzmu. Chcemy, abyśmy mogli się wszyscy poznać i opowiedzieć sobie siebie nawzajem! Dlatego wszystkich Nominowanych, Laureatów i 30 wylosowanych zgłaszających zaprosimy na festiwal inicjatyw zorganizowany w ostatni weekend sierpnia 2021 r.

Festiwalowi w ostatni weekend sierpnia 2021 roku oraz wręczeniu Nagród Przeszłość/Przyszłość towarzyszyć będzie szereg inicjatyw takich jak wręczenie Nagrody im. Janusza Kurtyki, panele dyskusyjne, występy artystyczne, spacery historyczne po warszawie, czy wystawa.

Więcej o Kategoriach konkursowych:
 „Upamiętnienie w terenie” – kategoria obejmująca Inicjatywy upamiętniające polską historię i polskich bohaterów, w szczególności bohaterów podziemia niepodległościowego, w szczególności w miastach, miejscowościach, na wsiach, w lasach, górach, np. w postaci tablic, pomników, drogowskazów, płyt nagrobnych i innych.


 „Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą” – kategoria obejmująca Inicjatywy, promujące polską historię i broniące jej dobrego imienia za granicą. W tej kategorii nagradzane będą Inicjatywy prowadzone zarówno przez sektor publiczny, przedsiębiorców, NGO oraz osoby prywatne.


 „Strażnicy Ksiąg (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)” – kategoria obejmująca ponadstandardowe Inicjatywy księgarzy, antykwariuszy, bibliotekarzy i wydawców, związane z ich pracą, które przyczyniają się do promocji polskiej historii lub jej upamiętnienia. Nagrodę zdobyć mogą zarówno właściciele, jak i wyróżniający się pracownicy.


„Innowacyjne formy edukacji historycznej” – kategoria obejmująca Inicjatywy promujące polską historię z wykorzystaniem niestandardowych metod edukacji, dostosowanych do współczesnego odbiorcy, np. gry planszowe, filmy, gry terenowe, interaktywne wystawy, strony internetowe i inne.

Zgłoszeń można dokonywać do 25 lipca 2021 roku poprzez formularz online zamieszczony na stronie internetowej Fundacjipod adresem:fundacjakurtyki.pl/formularz-zgloszeniowy-nagrody-przeszlosc-przyszlosc/

Regulamin oraz idea Konkursu wraz z Kapitułą dostępne są na stronie internetowej Fundacji.
Partnerem Projektu jest Fundacja PZU.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Fundacja im. Janusza Kurtyki

dodaj komentarz

komentarze


Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Polski sukces w Duńskim Marszu
Bądź bezpieczny w sieci
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Większe możliwości Nitro-Chemu
Rosomaki na lądzie i morzu
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Twarde na poligonie
Zbrodnia bez kary
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Mała Orka?
Architekci pola walki
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Debata o bezpieczeństwie
Syndrom Karbali
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Logistyczna rewolucja w Opolu
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Pierwsze loty
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
View from Outer Space
Grzmoty zamiast Goździków
54 sekundy próby
Our Only One
Pasja i fart
Fińska armia luzuje rygory
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Jelcz coraz silniejszy
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
WAM wraca do Łodzi
Studia dla żandarmów
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Wypadek w PKW UNIFIL
Zabójczy team nad Anglią
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Przyszłość polskich Czarnych Panter
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
NATO i USA o Iranie
Głos żołnierzy ma znaczenie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Marynarz w koreańskim tyglu
Zbrodnia i kłamstwo
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Początek wielkiej historii
Apache w polskich rękach
Psiakrew, harmata!
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Adaptacja i realizm

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO