moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

AFN: Oktagon znów zapłonął

Żołnierze znów stawili się w oktagonie! Wśród uczestników gali Armia Fight Night Special Edition, która w weekend odbyła się Łodzi, było aż pięciu wojskowych. W akcji mogliśmy zobaczyć m.in. spadochroniarza, żandarma, terytorialsa, sapera i reprezentanta Pułku Ochrony. Wszyscy walczyli w formule MMA, wygrywając cztery z 11 pojedynków. Emocji nie brakowało!

Pierwszym żołnierzem, który podczas Armia Fight Night Special Edition zameldował się w oktagonie, był szer. Dominik Tkaczyk z Pułku Ochrony. Jego przeciwnikiem był Kamil Warzybok. Ta walka zakończyła się w 55. sekundzie drugiej rundy – duszeniem wygrał ją szer. Tkaczyk.

Sporych emocji dostarczył widzom także szer. Przemysław Dzwoniarek z 1 Pułku Saperów, który zaledwie tydzień wcześniej wygrał pojedynek podczas wojskowej gali MMA „Walkę mamy we krwi”. Podobnie było i tym razem. Jego przeciwnik, debiutujący na AFN Bartosz Zaczeniuk, został pokonany w pierwszej minucie i trzydziestej sekundzie drugiej rundy przez TKO (techniczny nokaut). Zwycięstwo, jednogłośną decyzją sędziów, odnotował także szer. Szymon Karolczyk z 12 Brygady Obrony Terytorialnej, który pokonał Kamila Czyżewskiego.

Wielkim zaskoczeniem okazała się walka, w której zmierzyli się debiutujący w tej federacji szer. Michał Krystman z Żandarmerii Wojskowej i szer. Patryk Dubiela z 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej. Faworytem był żandarm, który jest m.in. sparingpartnerem znanych z UFC Jana Błachowicza czy Daniela Omielańczuka. Ku zaskoczeniu większości zwyciężył, poprzez duszenie w drugiej rundzie, szer. Dubiela.

W sumie podczas AFN Special Edition odbyło się 11 walk. W oktagonie stawił się także znany z federacji FEN Rafał Kiljańczyk, który jednogłośną decyzją sędziów pokonał zawodnika z Chorwacji Vlado Neferanovićem. Natomiast podczas walki wieczoru mogliśmy zobaczyć starcie Kamila Szymuszowskiego z Jackiem Bednorzem. W tej walce przez nokaut kolanem zwyciężył Bednorz.
Jednogłośną decyzją sędziów zwycięstwo przypadło także Sebastianowi Decowskiemu, który wygrał z Dominikiem Dymińskim. Z kolei Jan Ciepłowski pokonał Kamila Korzeniowskiego, a Karol Skrzypek wygrał walkę z Adrianem Kurkiem.

W pojedynkach pań triumfowała Klaudia Syguła, która pokonała Sylwię Maksym, a także Aleksandra Drzazga, która w pierwszej rundzie przez TKO wygrała z Magdą Żuchowską.

– Podczas gali mogliśmy obejrzeć dobre, emocjonujące walki, pojawiło się też sporo niespodzianek. Największym zaskoczeniem był Jacek Bednorz, który w ostatnim starciu pokonał zawodnika KSW – mówi Filip Bątkowski, prezes AFN i organizator wydarzenia.

Na pochwały zasłużyli również zawodnicy z armii. – Żołnierze odnieśli tego wieczoru cztery niesamowite zwycięstwa, tym samym pokazali, że radzą sobie coraz lepiej w oktagonie. To utwierdza nas w przekonaniu, że „walkę mają we krwi” – mówił po gali mjr Przemysław Lipczyński, oficer prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej, która jest partnerem AFN.

Kolejna, dziesiąta gala Armia Fight Night odbędzie się 16 lipca w Żywcu.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: AFN, 18 DZ

dodaj komentarz

komentarze


Z najlepszymi na planszy
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Państwo odbuduje dom w Wyrykach
Brytyjczycy żegnają Malbork
Pożegnanie z Columbią
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Kurs dla najlepszych w SERE
Święto Wojsk Lądowych
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Świetne występy polskich żołnierzy
Największy transport Abramsów w tym roku
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
NATO – jesteśmy z Polską
Orlik na Alfę
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Defendery skompletowane
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Brytyjczycy na wschodniej straży
Premier: prowokacja bez precedensu
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Tukan na smyczy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Wielkie zbrojenia za Odrą
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Wieża z HSW nie tylko dla Warana
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
„Road Runner” w Libanie
Rekompensaty na nowych zasadach
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Debiut polskich Patriotów
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Cios w plecy
Zwycięska batalia o stolicę
Krok ku niezależności
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Czołgiści w ogniu
Dwie agresje, dwie okupacje
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Husarz z polskim instruktorem
Black Hawki nad Warszawą
Hekatomba na Woli
Wojskowi szachiści z medalem NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO