Wybór, zajmowanie, organizacja i opuszczanie rejonu rozmieszczenia pododdziału logistycznego – to temat zajęć, jaki realizowali żołnierze batalionu logistycznego podczas szkolenia na pasie ćwiczeń warszawskiej jednostki.
Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej sprawdzali swoje umiejętności w zakresie wykonywania podstawowych zadań dotyczących zabezpieczenia pododdziałów w warunkach polowych. Głównym ćwiczącym była kompania remontowa.
Wśród wielu zadań jakie mieli do wykonania logistycy było m. in. doskonalenia umiejętności w rozwinięciu mobilnego warsztatu remontowego, przygotowanie radiostacji do pracy czy szlifowanie umiejętności poszczególnych żołnierzy w zakresie medycyny pola walki. - Zawsze musimy być gotowi do działania i wsparcia naszych pozostałych pododdziałów. Za nami wiele szkoleń i ćwiczeń poligonowych, ale miejsca, w których realizujemy zadania, są różne. Musimy być gotowi, aby dotrzeć i sprostać wyzwaniom w najróżniejszych okolicznościach i miejscu. Dlatego nieustanne szkolenie pozwala nam doskonalić możliwe warianty – mówi dowódca kompanii remontowej.
- Kryteria jakie musi spełniać planowany do rozmieszczenia rejon czy określenie szczegółowych odległości w jakich rozwijamy urządzenia logistyczne – to podstawowe elementy jakie ćwiczymy. Zawsze zaczynamy od rozpoznania rejonu przez Grupę Rekonasensowo – Przygotowawczą. To od jej rekomendacji zaczynamy działanie w danym miejscu bądź szukamy kolejnego, bardziej odpowiedniego. Po oszacowaniu uwarunkować możliwego rozmieszczenia i pozytywnej rekomendacji wspomnianej Grupy przystępujemy do działania – podkreśla kapitan.
Tekst: ppor. Artur Wróbel
autor zdjęć: szer. Paweł Bednarczyk / 1 WBPanc
komentarze