moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy szef Inspektoratu Wsparcia

Obaj panowie generałowie – gen. Łukowski i gen. Ryczkowski są doświadczonymi żołnierzami, odznaczają się profesjonalizmem w swojej służbie. Liczę na to, że w nowych rolach będziecie nadal działać na rzecz rozwoju Sił Zbrojnych RP - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w Bydgoszczy.

W poniedziałek, 1 lipca, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, wziął udział w uroczystości przekazania obowiązków na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Nowym szefem Inspektoratu został gen. bryg. Dariusz Ryczkowski, który przejął obowiązki od gen. dyw. Dariusza Łukowskiego. Dotychczasowy szef Inspektoratu został z dniem 8 lipca wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP.

- Zadaniem, jakie postawiłem przed gen. Ryczkowskim, to kontynuacja tego, co jest dziełem generała Łukowskiego, ale to także położenie nacisku na kwestie nieruchomości, które służą Wojsku Polskiemu. Jest to ważne, szczególnie w kontekście umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Żeby ten proces mógł nastąpić, potrzebne jest przygotowanie infrastruktury. Ta infrastruktura potrzebna będzie nie tylko żołnierzom amerykańskim, ale także żołnierzom Wojska Polskiego – mówił podczas uroczystości szef MON.

Minister Błaszczak przypominał, że dziś rozpoczął się kolejny etap kampanii Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, który wpisuje się w proces zwiększania liczebności Wojska Polskiego. Jak zaznaczył, aby tak się stało, musi być przygotowane odpowiednie zaplecze logistyczne.

Szef resortu obrony podziękował ustępującemu generałowi Łukowskiemu, wyraził przekonanie, że generał Łukowski dalej będzie wspierał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

- W służbie żołnierskiej bywają chwile, które na trwałe pozostają w sercach. Uroczystość pożegnania zawsze wywołuje wspomnienia i zmusza do refleksji, a dla mnie ma charakter osobisty i emocjonalny. Po ponad trzech latach kierowania Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych żegnam się z Państwem kończąc swoją misję – rozpoczął ustępujący szef Inspektoratu Wsparcia SZ. Generał Łukowski podczas swojego przemówienia podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu współpracować przez ostatnie 10 lat w strukturach Inspektoratu Wsparcia SZ. Generał Łukowski podkreślił, że nadal będzie blisko współpracować z Inspektoratem Wsparcia SZ. Obejmując stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, któremu podlegać będzie obszar logistyki, będzie miał okazję bywać często w Bydgoszczy, by wspólnie realizować priorytety określone przez kierownictwo resortu obrony.

Miejsce generała dywizji Dariusza Łukowskiego zajął generał brygady Dariusz Ryczkowski, do niedawna dyrektor Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Zwracając się do Państwa, pragnę podkreślić, że mam pełną świadomość wyzwań, jakie przede mną stoją. Zaufanie, którym zostałem obdarzony, traktuję jako kredyt, a każdy kredyt musi zostać spłacony - rozpoczął obejmujący stanowisko szefa Inspektoratu Wsparcia SZ generał bryg. Dariusz Ryczkowski. W swoim przemówieniu nowy szef wojskowych logistyków wymienił priorytety i zadania, jakie stoją przed Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych. Generał wśród najważniejszych wymienił wzmocnienie ściany wschodniej, udział w inwestycyjnym procesie modernizacji sił zbrojnych, stworzenie warunków do przyjęcia sił sojuszniczych w tym głównie USA zgodnie z Joint Political Statement, tworzenie warunków do funkcjonalnego doskonalenia wojennego systemu dowodzenia.

Na koniec generał Ryczkowski wyraził przekonanie, „że synergiczne działania wszystkich elementów składowych sił zbrojnych w tym istotnego ich elementu, jakim będę miał zaszczyt kierować, dadzą pożądany efekt”.

Inspektorat Wsparcia SZ odpowiada za organizowanie i wspieranie systemu logistycznego Sił Zbrojnych, także dla jednostek przebywających poza granicami państwa. Do zadań jednostki należy też kierowanie procesem planowania i realizacji zadań wynikających z pełnienia funkcji państwa-gospodarza (HNS) i państwa wysyłającego. Inspektorat zarządza obroną terytorialną, wydzielonymi siłami inżynierii wojskowej i obrony przed bronią masowego rażenia. Odpowiada za wykonywanie zadań związanych ze zwalczaniem klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochroną mienia, akcjami poszukiwawczymi oraz ratowaniem lub ochroną zdrowia i życia ludzkiego i realizacją zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

Źródło: MON, IWsp SZ

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Sławomir Mrowiński

dodaj komentarz

komentarze


Jakie podwyżki dla żołnierzy
 
Offset dla „Wisły”
Nowe śmigłowce kawalerii
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Podwójny Półmaraton Komandosa
Dobrowolsi – czas start!
Liban uznany za strefę działań wojennych
Szef MON-u w Brukseli
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Invictus w zimowym stylu
Zimowy sprawdzian podchorążych
Rusza kwalifikacja wojskowa
Zachód przeciwko „korsarzom”
Śnieg może być groźną bronią
Bruksela przed szczytem
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Pierwszy skok
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Spadochroniarze na Podlasiu
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Zamiana po włosku
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Wojna o porządek świata
Cud w Trewirze
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Rakietowy szach
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
W rezerwie pasywnej będą oceny
„Avenger” na Monte Cassino
Zielone światło dla Barbary
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Eurofightery znowu w Polsce
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Abramsy pod dobrą opieką
Będą kolejne „Daglezje-P”
Lista trupich główek
Gwiazdy sportu dają lekcję
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Roszady personalne w PGZ-ecie
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Ślubowanie kadetów OPW
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Skromny początek wielkiej wojny
Lekcje z frontu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO