moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PGZ dla studentów

Dziesięciu studentów Akademii Sztuki Wojennej otrzymało stypendia ufundowane przez Polską Grupę Zbrojeniową. Przez cały rok akademicki, co miesiąc będą otrzymywali tysiąc złotych. To początek programu stypendialnego PGZ, który w 2018 roku ma objąć studentów wybranych uczelni w Polsce. – Już dziś chcemy inwestować w nasze przyszłe kadry – mówi Błażej Wojnicz, prezes PGZ.

Z najlepszymi studentami Akademii Sztuki Wojennej spotkali się dzisiaj m.in. wiceministrowie obrony: Bartosz Kownacki i Dominik Smyrgała oraz Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Chcemy wspierać młode polskie talenty. To wy za kilka lat będziecie pracować w przedsiębiorstwach przemysłu zbrojeniowego, służyć w polskiej armii i decydować o kształcie naszej ojczyzny. Ale zanim to wszystko nastąpi, potrzebne są wam pieniądze. Gest Polskiej Grupy Zbrojeniowej świadczy o tym, że was dostrzegamy i będziemy was wspierać – mówił Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej.

Stypendia w wysokości 9 tys. zł (tysiąc złotych co miesiąc przez cały rok akademicki) otrzymało dziesięciu studentów. Wybrano ich na podstawie podań, które złożyli do PGZ. – Otrzymaliśmy ponad 60 wniosków. Wybierając tę dziesiątkę, braliśmy pod uwagę średnią ocen, dodatkowe zaangażowanie, takie jak na przykład działalność w kołach zainteresowań czy wystąpienia na konferencjach, oraz list motywacyjny, w którym napisali m.in., jak sobie wyobrażają swoją karierę zawodową – mówi Małgorzata Konopacka z PGZ, przewodnicząca komisji, która przyznawała stypendia.

Wśród dziesiątki stypendystów jest Magdalena Baryska z I roku studiów magisterskich na kierunku obronność. – Za pieniądze ze stypendium chciałabym rozwijać swoje pasje. Na pewno część środków zainwestuję w kurs spadochroniarski – zapowiada. Z kolei Aleksandra Śliwińska, studentka II roku na kierunku lotnictwo, swoje stypendium przeznaczy na dodatkowe zajęcia. – Interesuję się zagadnieniami dotyczącymi obronności, chciałabym pogłębiać swoją wiedzę na konferencjach specjalistycznych, to stypendium pomoże mi opłacić w nich udział – mówi Aleksandra Śliwińska. Ich koleżanka, Aleksandra Radomska, która również studiuje lotnictwo, postanowiła zainwestować w zdobycie licencji pilota szybowcowego. – Na pewno wybiorę się również na kursy językowe – dodaje Aleksandra.

– Wiemy, że przyszłość polskiego przemysłu zależy od dobrze wykształconych kadr, w które my inwestujemy już dzisiaj – mówił podczas spotkania ze studentami Błażej Wojnicz, prezes PGZ. – Stypendia w Akademii Sztuki Wojennej to nasz pierwszy krok w budowie programu stypendialnego, który, mamy nadzieję, ruszy już w styczniu – dodał. Program ma działać na terenie całej Polski, szczególnie w tych miastach, w których istnieją spółki należące do PGZ. – Chcemy szukać młodych, zdolnych inżynierów i inwestować w ich rozwój, tak by potem polski przemysł obronny mógł skorzystać z ich kompetencji – zapowiada Wojnicz.

Polska Grupa Zbrojeniowa SA to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek działających w branżach: zbrojeniowej, stoczniowej i nowych technologii. Zatrudnia w sumie 17,5 tys. specjalistów. Roczne obroty PGZ to 5 mld zł.

KE

autor zdjęć: por. Robert Suchy / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
 
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Cień atomowej zagłady
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
NATO on Northern Track
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Polska wiktoria na Monte Cassino
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Więcej hełmów dla żołnierzy
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
By Polska była bezpieczna
Serwis K9 w Polsce
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Krwawa noc pośród puszczy
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
„Pierwsza Drużyna” na start
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Na straży nieba
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Flota Bayraktarów w komplecie
Po śladach polskich bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wioślarze i triatlonistka na podium
Bohater odtrącony
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Mobilne dowodzenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Broń Hitlera w rękach AK
They Will Check The Training Results in Combat
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polki pobiegły po srebro!
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Zawsze gotowi do pomocy
Abramsy w pętli
Pływacy i maratończycy na medal
„Grand Quadriga ‘24”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Śladami ojca
Układ nerwowy Mieczników
Pytania o europejską tarczę
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ameryka daje wsparcie
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Nowe zadania szefa SKW
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wszystkie misje AWACS-a
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO