moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Medyczne skutki terroryzmu

Na rynku wydawniczym istnieje szereg cennych publikacji poświęconych zjawisku terroryzmu. Najnowsza książka Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Medyczne skutki terroryzmu nie konkuruje z większością literatury przedmiotu, ponieważ skupia się na reagowaniu na następstwa zamachów.

Poza pracą służb kontrterrorystycznych i policyjnych miejsce zamachu jest polem działania służb ratowniczych. To także zagadnienia związane z koordynacją działania służb ratowniczych od etapu dysponowania, kierowania akcją ratowniczą, pracą szpitali aż do roli medycyny sądowej w kontekście identyfikacji ofiar i oceny mechanizmów urazu. W publikacji uwzględniono także zagrożenia o charakterze CBRN oraz możliwości cyberataków na sieci teleinformatyczne ochrony zdrowia.

Ten praktyczny przewodnik powstał na podstawie doświadczeń autorów, którzy w swoim życiu zawodowym zajmowali się omawianymi zagadnieniami. Publikowane materiały pochodzą z bezpośredniej analizy zdarzeń i wymiany doświadczeń z uczestnikami akcji między innymi w Izraelu, Madrycie, Nowym Jorku, Oslo i Londynie, a także ocenie skutków zamachów w rejonie Ghazni w Afganistanie.
W tworzeniu książki ogromną rolę odegrali jej konsultanci, dzięki którym udało się w niej umieścić istotne i ciekawe komentarze. Dr Przemysław Guła do współtworzenia tytułu zaprosił znanych i cenionych specjalistów: Kubę Jałoszyńskiego, Pawła Tarnawskiego, Annę Świątecką, Waldemara Machałę, Odedę Benin-Goren i Krzysztofa Karwana.
Publikacja jest adresowana do osób zainteresowanych tematyką, pracujących w systemie ratownictwa medycznego i SOR, ratowników straży pożarnej, policjantów oraz osób odpowiedzialnych za reagowanie kryzysowe.

Okiem eksperta:
[…] To połączenie profesjonalnej analizy zdarzeń o charakterze terrorystycznym, do jakich dochodziło w ostatnich latach, z rekomendacjami i wskazówkami dla osób uczestniczących w planowaniu i prowadzeniu akcji ratowniczych. Nie ma tam teoretyzowania, a jedynie głęboka, wieloletnia wiedza praktyków.
Z mojej perspektywy, dyrektora największego szpitala wojskowego w Polsce, w którym leczono najwięcej żołnierzy ciężko poszkodowanych w czasie misji o charakterze bojowym, największego Centrum Urazowego w kraju, w którym dochodzili do zdrowia cywile – ofiary ataków terrorystycznych dokonywanych za granicami Polski, to bardzo cenna publikacja. Dlatego z przyjemnością przeczytałem i polecam […].

Gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak
dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego

[…] Konieczność pogłębiania i upowszechniania wysoko wyspecjalizowanej wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa publicznego nie ulega wątpliwości, a wydanie opracowania zatytułowanego „Medyczne skutki terroryzmu” stanowi istotny element tego procesu. Wypada wyrazić nadzieję, że w krótkim czasie wejdzie ono do obiegu naukowego i stanie się jedną z podstawowych lektur w zakresie studiów prowadzonych nad zagrożeniami, jakie niesie ze sobą terroryzm. […]

Nadinsp. dr Jarosław Szymczyk
Komendant Główny Policji

Książkę można nabyć m.in. w księgarni Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Polska Zbrojna objęła publikację patronatem medialnym. Obserwujcie nas na Facebooku. Niebawem zorganizujemy konkurs, w którym będzie można zdobyć swój egzemplarz. 

PZ

autor zdjęć: Arch. Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

dodaj komentarz

komentarze


Bursztynowy wstrząs
Od cyberkursu po mundurówkę
Wielkie serce K9
Medyczne centrum w Krakowie
Początek wielkiej historii
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wicepremier apeluje o jedność
Bieg ku pamięci bohaterów
Czekając na czołgi
Zbrodnia bez kary
Lekcja 3 Maja
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Zbrodnia i kłamstwo
Powrót WAM-u
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Mosty nad Narwią
Świat się zbroi na rekordową skalę
Systemy antydronowe poszukiwane
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Ostrosz zamiast Mureny
Polacy w morskiej tarczy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czołgi poszły w las
Rzeźnik w rękach GROM-u
Nauki i nauczki z Afganistanu
Adaptacja i realizm
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Mundury noszą ludzie
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Szef MON-u na Defence24 Days
Pancerne starcie w Świętoszowie
„Kryzys” na AWL-u
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Kosmiczne oko armii
JWK trenuje na paralotniach
Kluczowe 30 dni
Wypadek w PKW UNIFIL
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Syndrom Karbali
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
WAM coraz bliżej Łodzi
NATO i USA o Iranie
Polska będzie produkować Pantery
Pościg Leopardów
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Marynarz w koreańskim tyglu
Zły Łęg nie taki straszny
Groźny incydent w Libanie
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
‘X’ Without Unknowns
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO