moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy minuty z życia wrocławskiej uczelni

Rada Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych ogłosiła konkurs filmowy. Studenci chcą w ten sposób promować uczelnię, ale też zachęcić kolegów do działalności artystycznej i zaangażowania w działalność uczelni. – Aby w trzech minutach pokazać życie akademickiej społeczności wystarczy telefon i ciekawy pomysł – namawiają organizatorzy.

W konkursie filmowym „Z życia WSOWL” mogą wystartować studenci wojskowych kierunków wrocławskiej uczelni oraz studiujący tu cywile. Organizatorem jest Rada Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Rektor komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka objął wydarzenie patronatem.

180 sekund

– To doskonały sposób na zmobilizowanie studentów do twórczej działalności. Jednocześnie możemy dowiedzieć się, jak postrzegają codzienne życie na naszej uczelni. Liczymy też, że filmy zachęcą maturzystów do zainteresowania się naszą szkołą nie tylko ze względu na karierę wojskową – mówi st. kpr. pchor. Adam Kołcz z III roku zarządzania w specjalności zmechanizowanej oraz przedstawiciel rady samorządu studenckiego.

Zasady konkursu są proste. Film nagrywamy samodzielnie lub w dwuosobowym zespole. Materiał nie może być dłuższy niż trzy minuty. – Chodzi o to, by odbiorca się nie znudził. Za to nie stawiamy żadnych ograniczeń co do techniki wykonania czy gatunku filmowego – mówi podchorąży.

Organizatorom przesyłamy tylko jedno nagranie zapisane na płycie DVD lub CD. – Nie trzeba być profesjonalnym filmowcem. W zasadzie wystarczy telefon lub kamera i oczywiście oryginalny pomysł, aby w ciekawy sposób pokazać życie akademickiej społeczności – mówi przedstawiciel samorządu.

Uczelnia od kuchni

Organizatorzy liczą na kreatywność i różnorodność. – Jesteśmy ciekawi, na jakie wydarzenia zwrócą uwagę studenci. Podchorążowie być może będą chcieli pokazać życie kandydata na żołnierza od kuchni, wyjazdy na poligony, udział w ćwiczeniach, strzelanie. To przecież ich wojskowa codzienność – mówi st. kpr. pchor. Kołcz.

Tematów nie powinno też zabraknąć studentom cywilnym. Wielu z nich wyjeżdża w ramach wymiany międzyuczelnianej, działają w kołach i sekcjach zainteresowań, biorą udział w konferencjach, piszą artykuły, prowadzą akcje charytatywne, odwiedzają hospicja. Być może niektórzy zdecydują się nagrać filmy w mieszanych, wojskowo-cywilnych grupach. – Bywa, że podchorążowie i studenci cywilni razem działają w sekcjach. To bardzo cenna współpraca, integrująca oba środowiska studenckie – mówi st. kpr. pchor. Kołcz i dodaje: – To będzie taki filmowy przegląd tego, czym żyją nasi studenci, jak postrzegają naukę w uczelni, co ich interesuje – podkreśla.

Prace można przesyłać do 1 marca. Laureatów wyłoni komisja konkursowa, powołana rozkazem rektora-komendanta. Oceniana będzie m.in. pomysłowość, technika, oryginalność ujęcia tematu. – Być może któryś z filmów wykorzystamy do promocji uczelni – mówi mjr Piotr Szczepański, rzecznik prasowy wrocławskiej szkoły.

Ogłoszenie wyników 16 marca. Na laureata czeka nagroda główna w wysokości 500 zł, organizatorzy planują też nagrody rzeczowe.

Paulina Glińska

autor zdjęć: mjr Piotr Szczepański

dodaj komentarz

komentarze


Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Legion Medyczny na poligonie
„Wicher” na wodzie
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Kartki sercem malowane
Azjatycka szansa
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Z prądem i pod prąd
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Szkolenia na pomostówkę
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Coraz więcej Alpha Scramble
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Flanka pod strażą
Generał w niewoli
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Nowy ośrodek badań WIML
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Ostatnie szlify przed defiladą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Walka, entuzjazm i nadzieja
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Młodzi medycy na poligonie
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Nowi generałowie na święto wojska
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Wicher na morzu
Abordaż z polskim wsparciem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Wsparcie ma znaczenie
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Zapraszamy na defiladę
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
MON i MSZ o szczycie NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
PGZ o koalicji antybalistycznej
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Powietrzna defilada
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Nocna próba na Wisłostradzie
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Próba przed morską paradą
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Bataliony przyszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO