moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mikołaj przyszedł trochę wcześniej

Serdeczne życzenia świąteczne, wiele ciepłych słów i 2200 euro otrzymali wychowankowie Powiatowego Domu Dziecka w Żarach od żołnierzy 41 Brygady Grenadierów Pancernych biorących udział w polsko-niemieckich ćwiczeniach w ramach „Persistent Presence 2016” w okresie październik – grudzień 2016.

Niemieccy żołnierze, którzy od października na poligonie pod Żaganiem biorą udział we wspólnych polsko-niemieckich ćwiczeniach, przekazali 14 grudnia na ręce dyrektor Powiatowego Domu Dziecka symboliczny czek na 2200 euro oraz taką samą kwotę w gotówce. Podpułkownik Wolfgang Kuhl, dowódca stacjonującego aktualnie w Polsce batalionu, podkreślił, że pomysł był wspólny, a tym bardziej zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprzyjają temu, aby pomagać innym. – Kilku naszych żołnierzy wpadło na pomysł, że skoro podczas naszego pobytu w Polsce udało nam się zaoszczędzić pewne środki finansowe, chcemy przeznaczyć je na cele charytatywne. Od trzech miesięcy ćwiczymy z polskimi żołnierzami, na polskim poligonie, tych kilka tygodni przekonało nas, jaka Polska jest piękna, a nadchodzące święta tym bardziej skłaniają do tego, aby pomagać, zresztą u siebie w Niemczech też często tak robimy.

Na pytanie, czy już wiadomo, na co zostanie przeznaczona darowizna, wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że na nowy sprzęt audio-wizualny dla dzieci oraz wspólne wyjście do kina i teatru. – Te pieniądze z pewnością się przydadzą, szczególnie teraz przed świętami, kiedy wiadomo, że wydatków jest z założenia więcej niż zwykle. Mikołaj przyszedł do nas wcześniej w tym roku i jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni. Nie spodziewaliśmy się takiego prezentu i będziemy go traktować jako prezent od naszych sąsiadów, dzieci z pewnością ucieszy nowy sprzęt, jaki mamy zamiar kupić – mówiła dyrektor Powiatowego Domu Dziecka, Małgorzata Łozińska Szklarz.

Powiatowy Dom Dziecka w Żarach aktualnie ma pod swoją opieką 28 dzieci. Nad ich wychowaniem, wykształceniem i bezpieczeństwem czuwa 10 wychowawców.

Tekst: ppor. Magdalena Czekatowska

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Magdalena Czekatowska

dodaj komentarz

komentarze


Zagrzmiały K9 Thunder
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Wózki na Leopardy
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Piekło „Pługa”
Gala MMA coraz bliżej
Przeprawy na Odrze
Bezpieczeństwo to priorytet
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
New Line of Financing
Oko na Bałtyk
Koniec olimpijskich zmagań
Krok przed wrogiem
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Zacięta walka o medale pod siatką
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Saperzy z dronami
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Lekowa tarcza państwa
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
ORP „Wodnik” zimową porą
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
System San z koreańskimi elementami
Nowa ścieżka finansowania
„Delty” w komplecie
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Szlify pod lodem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Tankowanie w przestworzach
Nie pozwala spocząć na laurach
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Nowe brygady i inwestycje WP
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Nie ma nudy
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
SAFE kością niezgody
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Nowe Abramsy do szkolenia
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Łask z amerykańską akredytacją
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Together on the Front Line and Beyond
Kosmiczny nadzór
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Siła współpracy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO