moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wyzwania dla Dowództwa Generalnego


Trwający proces modernizacji technicznej jest jednym z ważniejszych programów. Zamierzam przygotować jednostki wojskowe, aby były gotowe do przyjęcia nowoczesnych systemów uzbrojenia – mówił gen. Mirosław Różański podczas uroczystości przejęcia obowiązków dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych.

Serdecznie dziękuję za zaufanie i powierzenie mi funkcji dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Chcę podziękować generałowi Majewskiemu, że przez ostatnie trzy tygodnie stworzył warunki, abym mógł sprawnie przejąć dowodzenie Dowództwem Generalnym i jednostkami wojskowymi.

Dziękuję, że w tym szczególnym dla mnie momencie są ze mną moi najbliżsi – żona i córka.

Zmieniające się środowisko bezpieczeństwa wymaga od Sił Zbrojnych RP sprostania nowym wyzwaniom. Zamierzam kontynuować wysoki poziom szkolenia i realizacji zadań krajowych, jak i tych we współpracy z sojusznikami. Oczekiwanie w tym względzie władz państwa i społeczeństwa jest w pełni zrozumiałe.

Niedawno podjęta decyzja o zwiększeniu wydatków na obronność stawia ogromne wyzwanie przed dowódcami. To wyzwanie racjonalnego gospodarowania tymi środkami. Dlatego trwający proces modernizacji technicznej jest jednym z ważniejszych programów.

Zamierzam przygotować jednostki wojskowe, aby były gotowe do przyjęcia nowoczesnych systemów uzbrojenia. Realizację zadań zamierzam opierać na ścisłej współpracy ze Sztabem Generalnym Wojska Polskiego i Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wszystkimi agendami państwa, które odpowiadają za bezpieczeństwo kraju.

Znam potencjał Dowództwa Generalnego i związków taktycznych, dlatego nie będę prosił o 30 czy 100 dni. Do służby przystępuję od dziś. Dzisiaj spotkam się z dowództwami związków taktycznych, oddziałów i pododdziałów, i przedstawię swój zamiar działania na najbliższe trzy lata.

Sił zbrojnych nie będę przygotowywać do działań, które już były. Wojsko przygotuję do działań, które mogą być.

gen. broni dr Mirosław Różański
dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych

dodaj komentarz

komentarze

~moon
1435772400
Najwazniejsze Panie generale to podnieść uposażenia zolnierzy zawodowych bo po cóż nam najnowocześniejszy sprzęt który obsługują niezadowoleni podoficerowie? Tym bardziej że gro sprzętu który będzie zakupiony będzie lezal w magazynach albo będzie używany raz na 100 lat. Potrzeba wreszcie swiezego myslenia o zakupach i odtworzenia Marynarki Wojennej która w tej chwili jest w zgliszczach...
D4-65-BB-EE
~Stefan
1435762860
Panie Generale ... jestem mieszkańcem Białej Podlaskiej, miasta o największych tradycjach lotniczych, mamy wielkie lotnisko i proszę Pana o zagospodarowanie naszego OBIEKTU, tu dopiero ludzie czują się zaszczuci. Dyrektywy są takie że na Wiśle jest pierwsza "obrona" przed inwazją złego a co my mamy powiedzieć i co czuć mieszkając nad Bugiem ?!?!?!?!?!?!?!?
53-68-48-23
~oleum
1435760220
Podoba mi sie ten gosc.
9E-84-E8-1A

Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
Groźny incydent w Libanie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
NATO i USA o Iranie
„Huragan” na kursie
Fińska armia luzuje rygory
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Centrum pomocy i opieki
Syndrom Karbali
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Adaptacja i realizm
JWK trenuje na paralotniach
Od cyberkursu po mundurówkę
Gotowi do działania
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Wielkie serce K9
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Nauki i nauczki z Afganistanu
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Przekuwanie pomysłów w produkty
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Wypadek w PKW UNIFIL
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Zbrodnia i kłamstwo
Powrót WAM-u
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
New Approach to Military Reserve
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Dwunasty Husarz w powietrzu
Początek wielkiej historii
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Marynarz w koreańskim tyglu
Desant, konie i czołgi…
Rzeźnik w rękach GROM-u
Borsuki w okopach
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia bez kary
Okiełznać Rosomaka
Polska będzie produkować Pantery
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Pasja i fart
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Świat się zbroi na rekordową skalę
Zmiana warty w Szkole Orląt

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO