moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mongolska delegacja w MON

Edukacja wojskowa i wymiana doświadczeń z modernizacji technicznej armii były głównymi tematami rozmów wicepremiera, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka z przebywającym w Polsce wiceministrem obrony Mongolii gen. dyw. Zagdsurenem Boldbaatarem.

W środę w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyły się dwustronne rozmowy delegacji Polski i Mongolii.

Podczas rozmów wicepremier Tomasz Siemoniak podkreślił, że Polska jest zainteresowana dalszą, intensywną współpracą z Mongolią. – Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, szczególnie w obszarach związanych z bezpieczeństwem i obronnością. Dostrzegamy rolę Mongolii oraz jej osiągnięcia – dodał wicepremier.

Rozmawiając o edukacji wojskowej, minister Tomasz Siemoniak powiedział, że Akademia Obrony Narodowej jest otwarta na kolejne edycje szkoleń dla mongolskich żołnierzy.
Ministrowie rozmawiali także o doświadczeniach wynikających z modernizacji armii, współpracy z przemysłem obronnym i reformie systemu dowodzenia i kierowania SZRP.

***
Relacje dwustronne, w tym współpraca wojskowa resortów obrony narodowej, oraz zagadnienia bezpieczeństwa regionalnego były głównymi tematami rozmów przedstawicieli Polski i Mongolii w Warszawie 3 marca 2015 r. Polskiej delegacji przewodniczył podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki. Na czele delegacji mongolskiej stał wiceminister obrony gen. dyw. Zagdsuren Boldbaatar. W czasie dialogu polityczno-wojskowego poruszono również kwestię wymiany doświadczeń w dziedzinie reorganizacji struktur i modernizacji wyposażenia sił zbrojnych, współpracy szkoleniowej oraz udziału Polski w projektach modernizacji uzbrojenia i wyposażenia sił zbrojnych Mongolii.

Podczas czterodniowej wizyty w Polsce delegacja MON Mongolii spotka się również z sekretarzem stanu w MON Czesławem Mroczkiem. Wiceminister obrony narodowej Mongolii odwiedzi też firmy produkujące na rzecz wojska, m.in. Zakłady Mundurowe „Arlen SA”.
Generał dywizji Zagdsuren Boldbaatar włada językiem polskim. Jest absolwentem jednej z najstarszych uczelni wojskowych w Polsce - Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. J. Bema w Toruniu.

***
W środę, 4 marca br., sekretarz stanu Czesław Mroczek spotkał się w Warszawie ze swoim mongolskim odpowiednikiem gen. dyw. Zagdsurenem Boldbaaarem. Głównym celem spotkania z delegacją Mongolii było wzmocnienie bilateralnej współpracy między państwami, szczególnie w obszarze wojskowo-technicznym i przemysłowym. Przed dwoma laty została podpisana umowa o współpracy, która otworzyła możliwości bliższej kooperacji pomiędzy Polską i Mongolią. Rozmawiano o doświadczeniach w zakresie eksploatacji i utrzymania w sprawności technicznej sprzętu będącego na wyposażeniu obu państw. Goście zostali zapoznani z możliwościami polskiego przemysłu obronnego w zakresie prowadzenia remontów, serwisów oraz produkcji sprzętu i uzbrojenia. Wspomniano również okres wspólnej służby polskich i mongolskich żołnierzy podczas operacji wojskowej koalicji międzynarodowej w Republice Iraku. Wiceministrowi Goldbaatarowi towarzyszyli m.in. ambasador Mongolii w Polsce Je Adiya Ganbaatar oraz dyrektor generalny ds. przemysłu obronnego MO Mongolii Batjargal Altengerel. Po stronie gospodarzy obecni byli m.in.: attaché obrony w Mongolii adm. Tomasz Mathea, radca koordynator w pionie sekretarza stanu w MON gen. dyw. Mirosław różański, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej gen. bryg. Włodzimierz Nowak oraz szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Sławomir Szczepaniak.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: chor. Artur Zakrzewski/DPI MON

dodaj komentarz

komentarze


Apetyt Smoka rośnie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zatrzymać drona
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Polski wkład w operację „Overlord”
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Na straży odporności Polski
PKW Irak zostaje w Jordanii
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Mewa pisze historię
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Orka dobiła do brzegu
Zbrodnicza farsa
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Promocja oficerska na WAT
Podróż w ciemność
SKON o budżecie MON-u
Niebo bez dominacji
Powrót Iksa
„Iks” nasz powszedni
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Poznański gen wolności
Priorytety na szczyt NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Sojusznicza medycyna pola walki
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Ważne decyzje w Brukseli
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Szermierze i pięściarki na podium
Równanie z „Iksem”
Sportowe jubileusze
US Army zaprasza do świętowania
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Mundur, medale i duma
Airbus A330 MRTT
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Śmierć w sercu Azji
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Anglicy znów uciekną z obozu
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Od dronów po lufy armatnie
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Wsparcie ma znaczenie
Bez zmian w emeryturach
Królowa wspinaczki kończy karierę
Ramię w ramię z Amerykanami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO