moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie i powitanie żołnierzy w 12 Dywizji

W 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej 5 stycznia pożegnano podoficera skierowanego na kurs oficerski do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz powitano oficerów zasilających szeregi „Dwunastki”.

Początek 2015 roku zaowocował sporymi zmianami kadrowymi w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. W sali ceremonialnej kadra i pracownicy wojska pożegnali długoletniego żołnierza dowództwa.

Wyrażając szacunek i uznanie dowódca „Dwunastki” generał dywizji Marek Mecherzyński podziękował odchodzącemu żołnierzowi za wzorową służbę: – Szanowni Państwo! Żegnamy dzisiaj starszego chorążego Michała Klimczaka, który został zakwalifikowany do studium oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych. Gratuluję Panu skierowania do studium. Życzę, aby udało się je ukończyć z jak najlepszymi wynikami oraz mam nadzieję, że jako oficer wróci Pan w szeregi 12 Dywizji. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez przedstawicieli korpusu podoficerskiego st. chor. Michałowi Klimczakowi Pierścienia Podoficerów 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Żegnając się z kadrą i pracownikami wojska, st. chor. Michał Klimczak podziękował za wspólny okres służby w sztabie, jednocześnie podkreślając, że zdobyte bogate doświadczenie zawodowe zaprocentuje w przyszłości na nowym stanowisku służbowym.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do oficjalnego powitania w dowództwie nowych oficerów: pułkownika Tomasza Piotrowskiego, pułkownika Andrzeja Lorenca, podpułkownika Artura Standio, kapitana Przemysława Koźmińskiego, kapitana Łukasza Szlesińskiego i kapitana Tomasza Świderskiego.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie gratulacji oraz życzeń podpułkownikowi Andrzejowi Mentlowi z okazji awansu na stopień pułkownika i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy 8 Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie.

Na zakończenie licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej podziękowali żegnającemu się z „Dwunastką” za wspólną służbę, a także życzyli dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

Starszy chorąży Michał Klimczak swoją służbę wojskową rozpoczął w 1994 r. jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. W 1996 r. rozpoczął służbę w 3 Pułku Przeciwlotniczym w Koszalinie, gdzie zajmował stanowiska: starszego operatora, chorążego ewidencyjnego oraz kierownika klubu. Dnia 1 lipca 2004 r. został przeniesiony do dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisko podoficera specjalisty w sekcji uzupełnień. Od 7 stycznia br. rozpocznie szkolenie w studium oficerskim Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W dotychczasowej służbie został odznaczony: srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Pułkownik Andrzej Lorenc służbę wojskową rozpoczął w 1979 r. Dowodził 23 Pułkiem Artylerii w Bolesławcu. Z dniem 1 stycznia 2015 r. został wyznaczony na stanowisko szefa wojsk rakietowych i artylerii w Pionie Szkolenia.

Podpułkownik Artur Standio służbę wojskową rozpoczął w 1987 r. Do służby w dowództwie dywizji przybył z 2 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowisko szefa sztabu brygady. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Operacyjnego G-3.

Kapitan Przemysław Koźmiński służbę wojskową rozpoczął w 1997 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Do dowództwa dywizji przybył z 5 Pułku Artylerii, gdzie był dowódcą baterii artylerii rakietowej. Z dniem 8 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji w sekcji oficerów kierunkowych i tłumaczy w Wydziale Operacyjnym G-3.

Kapitan Łukasz Szlesiński służbę wojskową rozpoczął w 1997 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Stefana Czarneckiego w Poznaniu. Do dowództwa dywizji przybył z 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie pełnił służbę na stanowisku oficera sekcji rozpoznawczej. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji planowania w Wydziale Rozpoznania i Walki Elektronicznej G-2.

Kapitan Tomasz Świderski służbę wojskową rozpoczął w 1986 r. jako kadet Szkoły Chorążych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Do dowództwa dywizji przybył z 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zajmował stanowisko dowódcy baterii przeciwlotniczej. Z dniem 15 grudnia 2014 r. został wyznaczony na stanowisko oficera sekcji operacyjnej w Wydziale Operacyjnym G-3.

Tekst: por. Błażej Łukaszewski

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Artur Walento

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko inwestuje w Limanowej
 
Jak wyszkolić pilota F-16?
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Psiakrew, harmata!
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Mundury w linii... produkcyjnej
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w świętym mieście, część druga
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Szpej na miarę potrzeb
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Prawda o zbrodni katyńskiej
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Optyka dla żołnierzy
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
V Korpus z nowym dowódcą
Cena wolności
Zapomniana Legia Cudzoziemska
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Animus Fortis, czyli mężny duch
Przygotowania czas zacząć
Rakiety dla Jastrzębi
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
NATO na północnym szlaku
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Ogień w podziemiu
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Odstraszanie i obrona
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto wojskowego sportu
Zmiany w dodatkach stażowych
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Kurs z dzwonem
Hiszpański palimpsest
Wojna w świętym mieście, epilog
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
Weterani i bokser „Master”
25 lat w NATO – serwis specjalny
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Jeśli nie Jastrząb, to…

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO