moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister obrony Chin w Dowództwie Operacyjnym

Od przybycia do Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych rozpoczął swoją wizytę w Polsce minister obrony Chińskiej Republiki Ludowej gen. Wanguan Chang. Ministrowi towarzyszyła kilkunastoosobowa delegacja oficerów chińskiej armii.


Podczas powitania gości gospodarz spotkania gen. bryg. Andrzej Tuz przypomniał o tym, że jego droga kariery jest związana z Chinami, gdzie ukończył podyplomowe studia polityki obronnej na Narodowym Uniwersytecie Obrony w Pekinie, ale zaznaczył również, że obecnie w Wojsku Polskim na ważnych stanowiskach służy grupa około dziesięciu oficerów – absolwentów tej uczelni.

Podczas wizyty goście zostali zapoznani z rolą i zadaniami Dowództwa Operacyjnego w strukturze Sił Zbrojnych RP oraz z zaangażowaniem Sił Zbrojnych RP w misjach i operacjach poza granicami kraju.
Generał Tuz podkreślił, że obowiązująca od początku tego roku nowa struktura Dowództwa jest wynikiem doświadczeń z wieloletniego dowodzenia polskimi kontyngentami wojskowymi poza granicami kraju, a ostatnie zmiany dotyczyły dostosowania jej do zmian wynikających z reformy systemu dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi.

Goście zainteresowani byli doświadczeniami z funkcjonowania Dowództwa po zmianach, jakie zaszły w polskiej armii po 1 stycznia br.

Spotkanie zakończyło się wymianą okolicznościowych upominków, wpisem do księgi pamiątkowej oraz pamiątkowym  zdjęciem.

To już druga w ciągu ostatnich dwóch lat wizyta ministra obrony Chińskiej Republiki Ludowej w Dowództwie Operacyjnym. W maju 2012 roku gościliśmy ówczesnego ministra gen. Lianga Guangli.

Tekst: mjr Marek Pietrzak/ Wydział Prasowy DO RSZ

red. PZ

autor zdjęć: mjr Marek Pietrzak

dodaj komentarz

komentarze


„Czerwone berety” na kursie dowódców i SERE
Zawiszacy na Litwie
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
WOT na Szlaku Ratunkowym
Więcej pieniędzy na strzelnice w powiecie
Transbałtycka współpraca
Kosmiczny Perun
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Standardy NATO w Siedlcach
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
W Warszawie stanie pomnik pierwszego szefa SGWP
Niezłomni w obronie
W wojsku orientują się najlepiej
Priorytetowe zaangażowanie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Medale dla sojuszników z Niderlandów
DragonFly czeka na wojsko
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Korpus bezzałogowców i nowe specjalności w armii
Mity i manipulacje
WOT dostanie 13 zestawów FlyEye
Szli po odznakę norweskiej armii
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Kolejne „Husarze” w powietrzu
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Maratońskie święto w Warszawie
Kolejna fabryka amunicji z Niewiadowa
Broń i szkolenia. NATO wspiera Ukrainę systemowo
Koniec dzieciństwa
Sztuka i służba w jednym kadrze
Szpital polowy, czyli test Żelaznej Dywizji
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
Brytyjczycy na wschodniej straży
Polski „Wiking” dla Danii
Kircholm 1605
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
„JUR” dla terytorialsów
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
W poszukiwaniu majora Serafina
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
„Droga do GROM-u”
Zamiast szukać skarbów, uczyli się strzelać
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Więcej szpitali przyjaznych wojsku
Jelcz się wzmacnia
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Wellington „Zosia” znad Bremy
Abolicja dla ochotników
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Polskie Bayraktary nad Turcją
„Road Runner” w Libanie
Speczespół wybierze „Orkę”
UBM, czyli przepis na ekspresową budowę
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Miliardy na inwestycje dla PGZ-etu
MON chce nowych uprawnień dla marynarki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO