moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca ORP „Śniardwy”

Na jednym z okrętów 13 Dywizjonu Trałowców z Gdyni przekazane zostały obowiązki dowódcy okrętu. Nowym dowódcą ORP „Śniardwy” został kpt. mar. Rafał Miętkiewicz. Przekazanie obowiązków odbyło się 28 marca 2014 roku na wodach Zatoki Gdańskiej.



Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy okrętu odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem w obecności dowódcy 13 Dywizjonu Trałowców, w którego składzie służy ORP „Śniardwy”. W trakcie uroczystości odchodzący dowódca kpt. mar Adrian Dzióbek podziękował załodze za wspólną służbę. Załoga na pamiątkę wręczyła mu pamiątkowy obraz z wizerunkiem dowodzonego przezeń okrętu.

Dowódca dywizjonu kmdr por Krzysztof Rybak przekazał znaki dowódcy okrętu: zdającemu obowiązki oraz obejmującemu dowodzenie okrętem kpt. mar. Rafałowi Miętkiewiczowi. Zdający dowódca swój symbol sprawowania władzy nad okrętem zabierze z sobą, natomiast znak nowego dowódcy powiewać będzie na maszcie ORP „Śniardwy” przez cały okres dowodzenia okrętem przez kapitana marynarki Rafała Miętkiewicza.

Kpt. mar. Rafał Miętkiewicz urodził się 8 czerwca 1978 roku w Pucku. W 2003 roku ukończył studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej, po czym rozpoczął zawodową służbę wojskową. Na pierwsze stanowisko służbowe trafił do 13 Dywizjonu Trałowców, gdzie powierzono mu obowiązki dowódcy działu okrętowego artylerii i broni podwodnej na trałowcu ORP „Gopło”. W 2007 roku wyznaczony został na stanowisko zastępcy dowódcy okrętu ORP „Wdzydze”, a w 2012 roku na stanowisko zastępcy dowódcy okrętu na okręcie grupowym ORP „Mamry”. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego w Akademii Morskiej w Gdyni. W 2012 roku otworzył także przewód doktorski na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej. O jego doświadczeniu świadczą ukończone liczne kursy zawodowe (w tym także zagraniczne) oraz uczestnictwo w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

Kpt. mar. Rafał Miętkiewicz jest żonaty i ma dwie córki – Różę i Weronikę. Interesuje się bezpieczeństwem morskim i historią, a w wolnych chwilach uprawia sporty biegowe.

Tekst: kpt. mar. Monika Trzcińska

 

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze

~Olob
1397060580
Gratuluję młody, lepiej późno niż wcale :-)
5E-74-A6-E7

Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
 
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Strażnicy polskiego nieba
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
NATO przechodzi do działania
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Świat F-35
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
Specjalsi pod nowym dowództwem
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Rakiety dla polskich FA-50
„Różycki” zwodowany
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Flyer, zdobywca przestworzy
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Ratownik w akcji
Ewakuacja Polaków z Izraela
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Inwestycja w żołnierzy
Planowano zamach na Zełenskiego
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Kajakami po medale
Wyższe stawki dla niezawodowych
Dzień, który zmienił bieg wojny
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Nowa dostawa Homarów-K
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Podejrzane manewry na Bałtyku
GROM’s DNA
The Power of Infrastructure
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Pionierski dron
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Śmierć gorsza niż wszystkie
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Policjanci w koszarach WOT
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Święto sportów walki w Warendorfie
Podróż w ciemność
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Pancerny kot w polskim wojsku
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
K2. Azjatycka pantera
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Drukowanie dronów
Wypadek Rosomaka

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO