moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wyróżnienie żołnierzy PKW Mali

W związku ze zbliżającym się zakończeniem rocznego pobytu w Mali – dowódcy misji gen. Bruno Guiberta oraz rotacją żołnierzy kilku kontyngentów wojskowych, na początku marca br. nastąpiło podsumowanie działalności komórek wewnętrznych sztabu misji EUTM Mali. Podczas uroczystej zbiórki wręczono żołnierzom uczestniczącym w misji medale CSDP (Common Security and Defense Policy) tzw. współnej polityki bezpieczeństwa i obrony.

Polscy żołnierze z Zespołu Transportu i Przeładunków PKW Mali za profesjonalizm oraz osiąganie wysokich wyników w realizacji zadań służbowych, zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi „Lettre De Felicitations”. Dowódca zespołu kpt. Przemysław Ruman otrzymał wyróżnienie od dowódcy misji gen. Bruno Guiberta,  zaś pozostałych żołnierzy: por. Macieja Gutowskiego, sierż. Grzegorza Głaza oraz plut. Wiktora Grzesika wyróżnił szef Sztabu misji płk Eric Ledndroit.

– Otrzymane listy gratulacyjne w historii armii francuskiej pełnią zaszczytną rolę i są bardzo ważnym dokumentem i wyróżnieniem dla żołnierzy francuskiej armii. Rzadko zdarza się wyróżniać nimi żołnierzy innych armii – powiedział kpt. Bernard Bayon, szef Gabinetu Dowódcy Misji.

W trakcie wręczania wyróżnień głos zabrał bezpośredni przełożony zespołu szef Sekcji J4 – mjr Antoine Flores, który w słowach skierowanych do żołnierzy zwrócił uwagę na bardzo dobrą organizację pracy oraz duże doświadczenie żołnierzy zespołu w przygotowaniu i realizacji transportów drogowych i lotniczych. Jednocześnie przyznał, że nigdy wcześniej nie współpracował z Polakami i jest bardzo pozytywnie zaskoczony przygotowaniem żołnierzy oraz skrupulatnym realizowaniem przez nich zadań.

Dodatkowo nadmienił: – ZTiP realizując zadania z obszarów zabezpieczenia logistycznego jest znany i poważany wśród „kolegów” zarówno w sztabie, jak i w bazie Koulikoro. Na co dzień ułatwia żołnierzom przejście procedur odprawy na lotnisku. Czerwona opaska naramienna Transportu i Ruchu Wojsk jest ich znakiem rozpoznawczym.

Żołnierze ZTiP otrzymali specjalne podziękowanie za bardzo duże zaangażowanie i dyspozycyjność. Kopie listów zostały przesłane do Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego w Brukseli.

Tekst: sierż. Grzegorz Głaz

red. PZ

autor zdjęć: Archiwum PKW Mali

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowe roboty prosto z Polski
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Nie tylko błękitne berety
Wypadek w PKW UNIFIL
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
F-16 na straży
Akcja młodego terytorialsa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Syndrom Karbali
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Śmiercionośna Jarzębina
Rezerwa na nowo
Kosmiczne bezpieczeństwo
Testy autonomicznego Black Hawka
Morski lis na polowaniu
Our Only One
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Trening w tunelu aerodynamicznym
Adaptacja i realizm
Pierwsze K9 w Braniewie
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Psiakrew, harmata!
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Morska ścieżka kariery
Zanim pojadą na wojnę
Szkoła w mundurze
Krew, która łączy
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Pasja i fart
Polski sukces w Duńskim Marszu
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Marynarz w koreańskim tyglu
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Chłód Bałtyku
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Muzeum na fali
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Borsuki wyszły w pole
NATO i USA o Iranie
Prototyp E-7 dla USAF
Debata o bezpieczeństwie
Buty żołnierzy po nowemu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Początek wielkiej historii
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Sztuka spadania
Widok z kosmosu
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Fińska armia luzuje rygory
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO