Ubiegłoroczny hit naszej dzielnicy – Park Militarny Rembertów – wita wiosnę. 29 marca Akademia Obrony Narodowej zorganizuje na jego terenie piknik obronny. Będzie to propozycja dla całych rodzin na sobotę w plenerze.
Po zimowej przerwie znajdujący się na terenie kampusu AON Park Militarny Rembertów, skupiający na swoim terenie oryginały historycznego sprzętu wojskowego, zatętni prawdziwie wiosennym życiem. Akademia Obrony Narodowej w scenerii przyrodniczo-wojskowej zorganizuje dla mieszkańców Warszawy szereg atrakcji. Głównym punktem programu będzie wyścig kolarski – otwarte Mistrzostwa Akademii Obrony Narodowej w Kolarstwie MTB o Puchar Rektora-Komendanta AON. Wyścig rozegrany zostanie na trzech dystansach. Początek zawodów o godz. 12.00.
Mistrzostwom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje sportowe zorganizowane przez instruktorów Studium Wychowania Fizycznego AON. Przez całą sobotę organizować oni będą szereg gier zespołowych, nie tylko tych o tematyce kolarskiej. Nie zabraknie m.in. duathlonu (jazda na rowerze i biegi), wyścigu „kto wolniej”, slalomu i dartu rowerowego czy rzutów do puszek. Czynne będzie także miasteczko „Jedź bezpiecznie” i strzelnica elektroniczna.
Ponadto w programie przewidziano m.in. pokazy wyszkolenia, wyposażenia i uzbrojenia formacji i jednostek wojskowych, występy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz pokazy ratownictwa medycznego i historycznych grup rekonstrukcyjnych. Na pasjonatów militariów czekać będą stoiska oferujące najciekawsze okazy kolekcjonerskie.
Piknik militarny to oferta dla całych rodzin. O zadowolenie najmłodszych zadbają instruktorzy z klubów garnizonowych wraz z całym dostępnym arsenałem gier i zabaw plenerowych. Nie obędzie się bez konkursów rysunkowych i quizów poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. A nad zadowolonym podniebieniem i pełnymi brzuchami czuwać będzie ekipa z akademickiego kasyna. W karcie dań m.in. żołnierska grochówka.
Akademia Obrony Narodowej i Park Militarny Rembertów to unikatowa – nie tylko na warszawską skalę – atrakcja przyrodniczo-historyczna. Na terenie wpisanego do rejestru zabytku zespołu wojskowych budowli z czasów carskich rozciąga się atrakcyjny kompleks terenów zielonych. Pół godziny od centrum stolicy Polski można odetchnąć prawdziwie czystym powietrzem, spotkać rzadkie okazy drzew, czy nacieszyć oko np. wiewiórką. Do tego spotkanie z historią i współczesnością Wojska Polskiego w prawdziwie ułańskim klimacie. Czego można chcieć więcej na wiosenną sobotę?
Tekst: AON
autor zdjęć: AON
komentarze