moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej

19 grudnia w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie aktu nominacji na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej. Dowodzenie jednostką z dniem 1 stycznia 2014 roku obejmie komandor podporucznik Maciej Osika z jednoczesnym awansem na kolejny stopień wojskowy. Dotychczasowy komendant komandor porucznik Robert Kozacki dalszą służbę pełnić będzie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce na stanowisku jego komendanta.

W uroczystości z udziałem kadry i pracowników jednostki oraz zaproszonych gości uczestniczył dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Marian Ambroziak.

Kmdr ppor. Maciej Osika urodził się 4 lipca 1969 roku w Opolu. Studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej rozpoczął w 1990 roku. W 1995 roku po ukończeniu AMW został skierowany do 3 Flotylli Okrętów gdzie objął pierwsze stanowisko służbowe – dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego na ORP „Puck” w 1 Dywizjonie Okrętów Rakietowych.

W 1997 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy okrętu na ORP „Władysławowo”, a w 1999 roku objął dowodzenie tą jednostką. W 2006 roku objął stanowisko starszego oficera flagowego w Dywizjonie Okrętów Rakietowych. Po dwóch latach (2008) został zastępcą dowódcy fregaty rakietowej ORP „Gen. T. Kościuszko”, gdzie służył do dzisiaj.

Kmdr ppor. Maciej Osika jest żonaty i ma dwóch synów. Interesuje się żeglarstwem, turystyką górską i literaturą fantastyczną. Czas wolny od zajęć i obowiązków domowych spędza na rowerze.

Kmdr por. Robert Kozacki urodził się 2 maja 1965 roku w Sosnowcu. Służbę wojskową rozpoczął w 1985 roku podejmując naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, po ukończeniu której został wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe – zastępcy dowódcy kompani w 3 Pułku Zabezpieczenia Marynarki Wojennej (obecnie Oddział Zabezpieczenia MW). Z jednostką tą związał się na 6 lat pełniąc obowiązki na stanowiskach oficera batalionu zabezpieczenia i starszego instruktora w sztabie jednostki. W 1995 roku został wyznaczony na stanowisko inspektora – starszego oficera Oddziału Ogólnowojskowego i Sportu Dowództwa MW. Od roku 2000 pełnił obowiązki specjalisty i starszego specjalisty w Oddziale Szkolenia Specjalistycznego Sztabu Marynarki Wojennej. Rozkazem Dowódcy Marynarki Wojennej z dnia 24 maja 2010 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW.

Kmdr por. Robert Kozacki jest żonaty i ma dwóch synów oraz córkę Martynę. Interesuje się żeglarstwem i łowiectwem. Każdą wolną chwilę spędza pod żaglami, bądź ze strzelbą na łonie natury.

*****
Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przeznaczony jest do prowadzenia szkoleń żeglarskich i motorowodnych, organizacji rejsów szkoleniowo-stażowych i udziału w regatach krajowych i zagranicznych. W Ośrodku szkolą się i odbywają rejsy podchorążowie, kadeci i elewi szkół wojskowych oraz kadra Wojska Polskiego. Do zabezpieczenia zadań OSŻ MW 25 jednostek pływających w tym 12 jachtów pełnomorskich, 5 jachtów zatokowych, 8 łodzi motorowych. Szkoleniem, prowadzeniem rejsów i przygotowaniem jednostek pływających zajmują się 34 osoby (w 4 pracowników wojska). W swojej codziennej działalności Ośrodek poza jednostkami organizacyjnymi MON współpracuje z Urzędem Miasta Gdynia, Urzędem Morskim w Gdyni, Jacht Klubem MW „KOTWICA”.

Tekst: kmdr ppor. Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: Grzegorz Waletko

dodaj komentarz

komentarze


Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
 
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Serwis K9 w Polsce
Flota Bayraktarów w komplecie
Krwawa noc pośród puszczy
Abramsy w pętli
Wojna w świętym mieście, epilog
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W obronie wschodniej flanki NATO
„Pierwsza Drużyna” na start
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
By Polska była bezpieczna
„Grand Quadriga ‘24”
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Zawsze gotowi do pomocy
Śladami ojca
Wszystkie misje AWACS-a
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Układ nerwowy Mieczników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pływacy i maratończycy na medal
Broń Hitlera w rękach AK
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Bohater odtrącony
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
NATO on Northern Track
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Cień atomowej zagłady
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Na straży nieba
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Polki pobiegły po srebro!
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowe zadania szefa SKW
They Will Check The Training Results in Combat
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wioślarze i triatlonistka na podium
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Pytania o europejską tarczę
Polska wiktoria na Monte Cassino
Mobilne dowodzenie
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Więcej hełmów dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO