moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto Niepodległości w plenerze

Narodowe Święto Niepodległości Akademia Obrony Narodowej uczciła w atmosferze piknikowej. W Parku Militarnym Rembertów gościły całe rodziny z Rembertowa i nie tylko.


Niedziela, 10 listopada, czyli sam środek długiego świątecznego weekendu był doskonałym sposobem na rodzinny spacer. Do atrakcji przyrodniczych Rembertowa uczelnia dorzuciła niecodzienną  propozycję ‒ Piknik Militarny. Już od 10 rano na terenie kampusu rozbrzmiewała muzyka zespołu wojskowego z Orkiestry Reprezentacyjnej WP. W programie znalazły się również prezentacje wystawców oraz zwiedzanie z przewodnikiem otwartego 1 października Parku Militarnego Rembertów. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością, m.in. rysując oczywiście prace związane z militariami na stoisku przygotowanym przez Urząd Dzielnicy Rembertów. Dobry humor niezależnie od pogody gwarantowała również wojskowa grochówka.

W pikniku uczestniczyli nie tylko pracownicy i studenci AON. Pojawiły się całe rodziny mieszkańców Rembertowa, ale również okolicznych gmin, m.in. Ząbek, Marek, Zielonki i oczywiście pozostałych dzielnic Warszawy.

Wielopokoleniowa, bezpieczna i radosna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Czy stanie się tradycją w kalendarzu obchodów rocznicowych z okazji 11 listopada. Jesteśmy przekonani, że tak!

Przypomnijmy: Park Militarny Rembertów to 70 ha terenów należących do Akademii Obrony Narodowej, na którym swoje miejsce znalazły czołgi, armaty, śmigłowce, samoloty przekazane z Muzeum Wojska Polskiego, które zostały odrestaurowane za pieniądze polskiego przemysłu obronnego przez studentów i pracowników Akademii Obrony Narodowej i w ten sposób uratowane przed niszczeniem. Dopełnieniem jest także sprzęt współczesny, czyli wycofane z użytku uzbrojenie i wyposażenie lub makiety. Docelowo w sąsiedztwie historycznego i współczesnego sprzętu zostaną ustawione stoły i ławy ogrodowe, umożliwiające spędzenie wolnego czasu przez ludzi, którzy będą przybywać do Parku Militarnego Rembertów.

Poza tym, przewiduje się umieszczenie wystaw, cykliczne prezentowanie pokazów wojskowych, koncertów orkiestr zespołów wojskowych, możliwość spożycia wojskowej grochówki itp. Idea Parku Militarnego Rembertów oznacza stworzenie w ramach istniejącej infrastruktury AON miejsca, które będzie skupiało młodzież, dorosłych, kombatantów tj. wszystkich, którzy będą chcieli z jednej strony oglądać wystawiony sprzęt wojskowy, wystawy, prezentacje, zapoznać się z historią i współczesnymi realiami wojska, z drugiej – spędzić miło czas w scenerii wojskowej. Park Militarny Rembertów otwarty został 1 października tego roku w ramach uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014

Źródło: Magdalena Rochnowska

PZ

autor zdjęć: Arch. AON

dodaj komentarz

komentarze


Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Zacięta walka o medale pod siatką
Cel: Podwoić moc
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
The Beginning of Great History
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Buzdygany 2025 wręczone
Kierunek: przyszłość
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Kosmiczny Bałtyk
Leopard nie stoi w kolejce
Co kryje Bałtyk
Francuska tarcza dla NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Po pierwsze taktyka i przywództwo
OSA wystartowała!
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Odnaleźć zaginionych
Polska będzie zbrojna!
Zielone światło dla potwora
Klucz do przyszłości
Nie pozwala spocząć na laurach
Międzynarodowy poligon AWL
PKW Irak ewakuowany
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
AWL stawia na rozbudowę
PFM bez tajemnic
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Centrum wsparcia dla AH-64E
Prezydenckie weto dla SAFE
Powaga w lekkości
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Rekompensaty dla weteranów
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Trójskok Belmy
Zakochałam się w slalomie
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Piekło „Pługa”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Polskie antydrony z Gdyni
Patrol z Syriusza
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Wodny test Rosomaków
Polski sukces w Duńskim Marszu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Pancerna nauka strzelania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO