moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukces w Paryżu

Z pięcioma medalami wrócili z Paryża reprezentanci Wojska Polskiego z Otwartych Wojskowych Mistrzostw Europy w Biegu na 20 km. Biało-czerwoni wywalczyli złote medale w klasyfikacji drużynowej i drużynowej mężczyzn. Indywidualnie po złoto sięgnęła także szer. Iwona Lewandowska. Srebro zdobyła szer. Olga Kalendarova-Ochal, a trzecie miejsce zajął plut. Michał Kaczmarek.

Szer. Olga Kalendarova-Ochal przed rokiem była w Paryżu trzecia, a w tym roku druga.

Zawody pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM) odbyły się w ramach 35. edycji biegu „Paris 20 km”. W stolicy Francji nieco krótszy dystans od półmaratonu pokonało blisko 23 tysiące zawodników. W otwartym wojskowym czempionacie startowali reprezentanci dziewięciu państw, w tym gościnnie zawodnicy z Maroka. W rywalizacji kobiet tytuł mistrzowski sprzed roku obroniła szer. Iwona Lewandowska, a szer. Olga Kalendarova-Ochal poprawiła się o jedną pozycję (awansowała z trzeciej na drugą). Brąz wywalczyła Francuzka Carmen Oliveras. W biegu panów, który był mocniej obsadzony niż w 2012 roku, na podium stanął plut. Michał Kaczmarek. Przypomnijmy, że przed rokiem szer. Błażej Brzeziński był drugi, a trzecie miejsce zajął szer. Mariusz Giżyński.

– Poziom rywalizacji był wyższy niż przed rokiem. Widać, że rywale bardzo dobrze przygotowali się do startu w Paryżu i są w dobrej formie przed zbliżającymi się Wojskowymi Mistrzostwami Świata w Surinamie – mówi szer. Błażej Brzeziński z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. – My jednak również potwierdziliśmy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji przed docelową imprezą w tym roku. Po biegu w Paryżu widać, że wzmocnili się Francuzi i przybył nam groźny konkurent z Maroka – dodaje reprezentant z wrocławskiego WZS. Przed rokiem w Paryżu pobiegł o 11 s szybciej i zajął drugie miejsce. Tym razem był szósty z wynikiem 1 godz. 1 min 7 s. Zwyciężył Francuz James Theuri z czasem 59 min 36 s, drugi był Marokańczyk Abdenasir Fathi (59,37), trzeci plut. Michał Kaczmarek (59,46), czwarty st. szer. Henryk Szost (1.00,12), a piąty st. szer. Arkadiusz Gardzielewski (1.00,30).

Z występu swoich podopiecznych w Paryżu bardzo zadowolony jest trener st. sierż. Grzegorz Gajdus. – Cieszę się ze zdobytych medali, a zwłaszcza z dobrej formy zawodników przed mistrzostwami w Surinamie. Start w Paryżu był doskonałym przetarciem przed listopadowym czempionatem – mówi szkoleniowiec. – Na pewno w Surinamie będziemy walczyli o jak najwyższe lokaty. W poniedziałek rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do mistrzostw. Do 8 listopada będziemy trenować na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie – dodaje sierżant i podkreśla, że 23 listopada podczas biegu o medale wojskowych mistrzostw świata zawodnicy przede wszystkim walczyć będą o miejsca, a nie o rekordowe wyniki. – Klimat w Surinamie na pewno nie będzie sprzyjał uzyskaniu bardzo dobrych czasów. Nie byliśmy tam jeszcze, ale czeka nas tam wiele niespodzianek. Jestem jednak optymistą i wierzę w dobry start Polaków – podkreśla były rekordzista Polski w maratonie.

W Surinamie barw Wojska Polskiego bronić będą: szer. Iwona Lewandowska, szer. Olga Kalendarova-Ochal, plut. Michał Kaczmarek, szer. Mariusz Giżyński (wszyscy z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań), st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Błażej Brzeziński (obaj z WZS Wrocław).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Sportowe jubileusze
Ważne decyzje w Brukseli
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Przerzut Abramsów do Lublina
Niebo bez dominacji
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Kraków zaprosił weteranów
Elektronika dla obrony powietrznej
Bez zmian w emeryturach
Zełenski traci Order Orła Białego?
Apetyt Smoka rośnie
Powietrzne cysterny dla Polski
Polski wkład w operację „Overlord”
Ramię w ramię z Amerykanami
AMW oferuje mieszkania
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Święto DGRSZ
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Marsz gąsienicowych kolumn
Sonda dla Jastrzębia
Akcja na jeziorze
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Szermierze i pięściarki na podium
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Wojna pod lupą
Ratunek na polu walki
Cyberparasol nad wyborami
At the Controls of F-35A Husarz
Mundur, medale i duma
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Koło zamachowe gospodarki
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
„Strzała weterana” spaja środowisko
Ratunek z powietrza
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Twardy ma moc
Śmierć w sercu Azji
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Równanie z „Iksem”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Podróż w ciemność
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
PKW Irak zostaje w Jordanii
Zbrodnicza farsa
Sojusz Madrytu i Warszawy
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Atak w Porcie Elbląg
Musztra i marsz ubezpieczony
Orka tuż, tuż
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Wsparcie ma znaczenie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO