moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pięcioboiści pogrzebali szansę na medal na parkurze

Zero punktów zdobyli polscy pięcioboiści w trzeciej konkurencji rywalizacji sztafet podczas Mistrzostw Europy w Pięcioboju Nowoczesnym rozgrywanych w Drzonkowie. Uparty koń nie pozwolił Szymonowi Staśkiewiczowi wyjechać na parkur i Polacy zostali wykluczeni z konkurencji. Złoty medal wywalczyli Francuzi, srebrny Czesi, a brązowy Brytyjczycy.


Po pierwszej konkurencji – zawodach szermierczych – prowadzili z 902 punktami Francuzi. Trójkolorowi wygrali 37 walk a 26 przegrali. Drugą pozycję – z 888 pkt. – zajmowali Ukraińcy, a trzecią reprezentanci Wielkiej Brytanii (832 pkt.). Na czwartym miejscu byli Białorusini (818), piątym – Czesi i Polacy (po 790), a na siódmym – Rosjanie i Niemcy (po 776). Na pływalni najlepiej spisali się Brytyjczycy – triumfowali z czasem 2 min 43,90 s, co przełożyło się na 1376 punktów. Dzięki zwycięstwu w drugiej konkurencji reprezentanci Wielkiej Brytanii objęli przodownictwo w rywalizacji. Wyprzedzali o 16 oczek Ukraińców (trzecie miejsce na pływalni – czas: 2.49,72), 26 – Francuzów (5. – 2.51,81) i 106 – Polaków (2. – 2.49,27). Biało-czerwoni mieli natomiast przewagę ośmiu punktów nad Białorusinami, 22 – nad Rosjanami, 32 – nad Czechami i 146 – nad Niemcami.

Parkur bezbłędnie pokonali jedynie Czesi, którzy w nagrodę otrzymali 1200 punktów. Drugie miejsce zajęli Francuzi (1160), trzecie – Rosjanie (1120), czwarte – Ukraińcy (1120), piąte Brytyjczycy (1080), szóste – Białorusini (1064), siódme – Niemcy (1046) i ósme – Polacy (0). Po bezbłędnym przejeździe st. szer. Remigiusza Golisa z Wojskowego Zespołu Sportowego w Zegrzu jako drugi z Polaków pokonywał przeszkody na parkurze Bartosz Majewski. Miał trzy zrzutki, czyli Polakom od 1200 oczek, które można było zdobyć za „czysty” przejazd w regulaminowym czasie, odjęto 120. Z takim wynikiem biało-czerwoni jeszcze mogli się włączyć do walki o medale podczas biegu połączonego ze strzelaniem. Różnice pomiędzy drużynami nie były bowiem duże. Niestety, wszystkie plany popsuł uparty koń. Nie chciał wcale słuchać Szymona Staśkiewicza. W ogóle nie wyjechał z „ogródka” i tym samym Polacy zostali pozbawieni szans rywalizacji o wysoką lokatę.

Przed kończącym walkę o medale biegiem ze strzelaniem prowadzili Francuzi (3342) przed Ukraińcami (3312) i Brytyjczykami (3288). Najlepiej w ostatniej konkurencji spisali się Białorusini, ale 2932 punkty, które zdobyli nie wystarczyły im do zajęcia miejsca na podium. Do brązu zabrakły im 22 oczka. Francuzi w biegu ze strzelaniem uzyskali trzeci czas i utrzymali przewagę punktową nad goniącymi ich Czechami.


Wyniki
1. Francja (Valentin Belaud, Geoffrey Megi, Valentin Prades) 6190 punktów
2. Czechy (Jan Kuf, Ondrej Polivka, Michal Sedlecky) 6150
3. Wielka Brytania (Joseph Evans, James Cooke, Samuel Curry) 6112
4. Białoruś – 6090
5. Ukraina – 6076
6. Rosja – 6000
7. Niemcy – 5714
8. Polska – 4274. 

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Jego ofiara – nasza pamięć
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Powitanie F-35 z Polską
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Generał z cienia
Koszykarskie widowisko
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Wielka gra na ukraińskim froncie
Litwini z polskimi Gromami
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Równanie z „Iksem”
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Od eksperymentu do elity NATO
Nowy Grot zatwierdzony
Polski wkład w operację „Overlord”
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Śmierć w sercu Azji
Bez zmian w emeryturach
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Merops nad Ustką
Hegseth odznaczył polskiego generała
Studia z obrony granic
Biało-czerwona na Monte Cassino
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Sojusz kontra drony
Drugi dom efów
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Kraków zaprosił weteranów
Wyjątkowy przelot polskich F-35
Za sterami Husarza
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Husarze dla mieszkańców Polski
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Groźny incydent w Libanie
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Czerwieńsze będą…
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
NATO wzmacnia wschodnią flankę
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Wsparcie ma znaczenie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Natowskie manewry na Bałtyku
Marsz prawdę ci powie
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO