moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mistrzyni olimpijska mistrzynią wojskowych igrzysk

Kapral Aleksandra Mirosław, mistrzyni olimpijska we wspinaczce sportowej, została również mistrzynią wojskowych igrzysk. To pierwszy taki przypadek w historii polskiego sportu. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego w finale na ściance w Wädenswil pokonała Włoszkę Giulię Randi. Natomiast srebrny medal wywalczyły biatlonistki w klasyfikacji drużynowej.

Złota medalistka paryskich igrzysk, Aleksandra Mirosław, rywalizację podczas V Zimowych Wojskowych Igrzysk Sportowych rozpoczęła od wygranej w kwalifikacjach. Uzyskała w nich wynik 6,67 s. Drugie miejsce zajęła Francuzka Manon Lebon (z czasem 7,08 s), trzecie Włoszka Giulia Randi (7,26 s), a czwarte st. szer. spec. Patrycja Chudziak (7,35 s). Pozostałe zawodniczki uzyskały rezultaty powyżej 9 s.

 

Wyścigi ćwierćfinałowe pewnie wygrały Polki (Mirosław z czasem 6,86 s, Chudziak – 7,32 s). Jednak w półfinale reprezentantki Wojska Polskiego musiały rozstrzygnąć pomiędzy sobą, która z nich wywalczy awans do biegu o złoty medal. Szybsza była mistrzyni olimpijska – biegła 6,68 s. Natomiast Chudziak uzyskała czas 7,32 s. W finale rywalką Mirosław była Włoszka Randi. Mistrzyni XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu po wolniejszym starcie dogoniła i pewnie wyprzedziła reprezentantkę Italii. Polka triumfowała z czasem 6,73 s. Natomiast Włoszka biegła 7,27 s. Druga z reprezentantek CWZS-u w małym finale przegrała z Francuzką Lebon (11. zawodniczką paryskich igrzysk).

– Był to dla mnie pierwszy start w nowym sezonie i w ogóle pierwszy po igrzyskach olimpijskich – mówiła zaraz po zwycięskim występie kapral Mirosław. Przyznała też, że udało się jej zrealizować cele, które założyła razem z trenerem i mężem Mateuszem. Oboje zauważyli jednak pewne mankamenty i najbliższy czas poświęcą na wyeliminowanie ich przed startami w zawodach o Puchar Świata. – Ola za każdym razem pokazuje jak jest dobrze przygotowana i fizycznie i psychicznie, jak sobie radzi w takich sytuacjach – podkreślił trener Mateusz Mirosław.


Realizacja: Jacek Szustakowski, Aleksander Kruk/ ZbrojnaTV

Srebro dla biatlonistek

Wczoraj reprezentacja Wojska Polskiego wywalczyła na arenach piątych zimowych igrzysk wojskowych dwa medale. Drugie miejsce w biatlonie – w sprincie – zajęła szer. Natalia Sidorowicz. Dobrze pobiegły też pozostałe reprezentantki Wojska Polskiego. St. szer. Joanna Jakieła była 11., st. szer. spec. Anna Mąka 22., a st. szer. spec. Kamila Żuk 26. Wynik trzech najlepszych zawodniczek z każdej reprezentacji wliczono do klasyfikacji drużynowej. Polki zajęły w niej drugie miejsce i dzisiaj – po oficjalnym ogłoszeniu wyników – mogły się cieszyć ze srebra. Złoto zdobyły Francuzki, a brąz Austriaczki.


Realizacja: Aleksander Kruk/Polska Zbrojna, plut. Magdalena Piekarska-Twardochel/CWZS

W pozostałych dzisiejszych startach najbliżej miejsca na podium była drużyna kobiet w biegach przełajowych. Polki sklasyfikowano na piątej pozycji. W rywalizacji indywidualnej najlepiej z nich wypadła st. szer. spec. Izabela Paszkiewicz – była 11. Natomiast męską drużynę sklasyfikowano na siódmym miejscu. Najwyższą lokatę z Biało-Czerwonych, czyli 15., zajął szer. Mateusz Kaczor. W Emmen, gdzie odbył się bieg, przełajowcy po raz pierwszy walczyli o medale wojskowych zimowych igrzysk.

Z kolei szóste miejsca zajęły polskie duety w rywalizacji sztafet sprinterskich w biegach narciarskich. W biegu kobiet Wojsko Polskie reprezentowały st. szer. spec. Izabela Marcisz i szer. Monika Skinder. W rywalizacji mężczyzn startowali zaś bracia: st. szer. Dominik Bury i szer. Kamil Bury.

Wyniki

Wspinaczka sportowa, wspinaczka na czas, kobiety
1. Aleksandra Mirosław (Polska) 6,73 s (w finale)
2. Giulia Randi (Włochy) 7,27 s (w finale)
3. Manon Lebon (Francja) 7,35 s (w małym finale)
4. Patrycja Chudziak (Polska) 10,34 s (w małym finale)

Biatlon, klasyfikacja drużynowa, kobiety
1. Francja 1 godz. 13 min 23,8 s
2. Polska 1 godz. 14 min 5,3 s
3. Austria 1 godz. 14 min 10,0 s

Biegi przełajowe, 10 km indywidualnie, mężczyźni
1. Albert Rop (Bahrajn) 34 min 26,4 s
2. Joseph Panga (Tanzania) 34 min 32,7 s
3. Djilali Bedrani (Francja) 34 min 45,5 s

15. Mateusz Kaczor (Polska) 36 min 20,6 s
19. Szymon Kulka (Polska) 37 min 1,5 s
39. Arkadiusz Gardzielewski (Polska) 39 min 7,7 s

Biegi przełajowe, 10 km drużynowo, mężczyźni
1. Tanzania 19 pkt
2. Francja 19 pkt
3. Bahrajn 23 pkt

7. Polska 73 pkt

Biegi przełajowe, 8 km indywidualnie, kobiety
1. Winfred Yavi (Bahrajn) 30 min 38,3 s
2. Manon Trapp (Francja) 30 min 59,5 s
3. Violah Motosio (Bahrajn) 31 min 3,0 s

11. Izabela Paszkiewicz (Polska) 33 min 34,8 s
13. Aleksandra Lisowska (Polska) 34 min 17,6 s
19. Angelika Mach (Polska) 36 min 38,6 s

Biegi przełajowe, 8 km drużynowo, kobiety
1. Bahrajn 16 pkt
2. Francja 16 pkt
3. Tanzania 29 pkt

5. Polska 43 pkt

Biegi narciarskie, sztafeta sprinterska, kobiety
1. Szwajcaria I 22 min 4,21 s
2. Włochy 22 min 12,67 s
3. Francja 1 22 min 29,76 s

6. Polska (Izabela Marcisz. Monika Skinder) 22 min 47,70 s

Biegi narciarskie, sztafeta sprinterska, mężczyźni
1. Francja I 18 min 43,60 s
2. Szwajcaria I 18 min 44,42 s
3. Finlandia I 18 min 45,51 s

6. Polska I (Kamil Bury, Dominik Bury) 18 min 47,73 s
12. Polska II (Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa) 20 min 0,94 s

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, Daniel Pochetti/ CISM

dodaj komentarz

komentarze


„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Jelcze z Raciborza
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Gen wojownika
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Innowacje z PERUNA
Kajakiem na światowe podium
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Śmierć w sercu Azji
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Odnaleziono „Roja”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Test w stratosferze
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Pierwszy krok do Invictusa
Wyścig snajperów
Trudne początki polskich bombowców
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Salto mortale komandosa
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Baobaby docierają do wojska
Pieta Michniowska
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Paliwowy krwiobieg NATO
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
MON i MSZ o szczycie NATO
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Jak obronić się przed dronami?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Marzenia częściowo spełnione
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Pancerne starcie
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Azjatycka szansa
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Rakietowcy na Hawajach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ostatnia niedziela…
Jak reagować w kryzysie?
Spadochronowy triumf
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Święto wojska pod hasłem SAFE
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Inwestycje w bezpieczeństwo
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
PKW Irak zostaje w Jordanii
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Odniesione w walce rany łączą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Triumf wojskowych lekkoatletów
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Albatros” dozbrojony

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO