moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tanecznym krokiem na ringu po srebro

Szer. Julia Szeremeta przed igrzyskami w Paryżu wzmocniła szeregi Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego i dość nieoczekiwanie stała się jednym z najmocniejszych punktów reprezentacji Biało-Czerwonych na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich. W pięknym stylu dotarła do finału i wywalczyła tytuł wicemistrzyni olimpijskiej i dziewiąty medal dla Polski.


– Jestem dumny z postawy naszej młodej pięściarki. Wykonała zadanie z nawiązką. Przecież przed igrzyskami nikt nie wymagał od niej medalu. Sama wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę i potrafiła ambitnie dążyć do celu – mówi kmdr Janusz Porzycz, szef Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Komandor przyznał, że Julii Szeremecie ciężko było pokonać wyższą o 10 cm rywalkę, która miała też dużą przewagę zasięgu ramion. – Dzielnie walczyła o złoto, ale przecież ona dopiero zaczyna seniorską karierę. Przed nią długa kariera i mam nadzieję, że jeszcze nie raz powalczy o zwycięstwo w mistrzowskich imprezach – dodaje komandor. – Takie walki zapadają w pamięć! Dla nas każda runda była mistrzowska! Gratuluję! – napisał w mediach społecznościowych wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po półfinałowej walce pięściarka CWZS-u mówiła m.in.: „Nie boję się nikogo, do nikogo nie czuję respektu. Wychodzę do ringu i robię swoje”. W pojedynku o złoto z Tajwanką Lin Yu Ting również robiła swoje. Na ring znów wyszła wyluzowana i tanecznym krokiem. Niestety, już w pierwszej rundzie zarysowała się duża przewaga jej rywalki. Tajwanka zaczęła walkę od zadania mocnych ciosów. Polce trudno było skrócić dystans do Azjatki. Pierwszą rundę wygrała Tajwanka po 10:9 u każdego z pięciu arbitrów.

W drugiej rundzie Polce częściej udawało się skrócić dystans do rywalki, ale nie udało się jej zadać więcej czystych ciosów. Ponownie wszyscy sędziowie przyznali Tajwance zwycięstwo 10:9. W ostatniej rundzie Szeremeta zmieniła styl walki. Wysoko trzymała gardę i próbowała zaskoczyć przeciwniczkę mocnymi ciosami. Udało jej się trafić Tajwankę potężnym lewym sierpowym, ale to było za mało, aby odwrócić losy walki. Sędziowie jednogłośnie orzekli wygraną Lin Yu Ting, a Polce pozostało srebro – pierwszy medal z tego kruszcu w boksie dla Polski od 1980 roku.

W drodze do srebra szer. Julia Szeremeta – najmłodszy z 80 zawodników „armii mistrzów” w składzie polskiej reprezentacji olimpijskiej – stoczyła cztery walki. W pierwszej wygrała 4:1 z Omailyn Caroliną Alcala Cegovią z Wenezueli. W kolejnej pokonała jednogłośnie 5:0 Tinę Rahimi z Australii. W ćwierćfinale rywalką Polki była Portorykanka Ashleyann Lozada Motta. Pięściarka CWZS-u wygrała pojedynek jednogłośnie na punkty (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28). Natomiast w półfinale walczyła z Nesthy Petecio z Filipin. Ciężkie starcie rozstrzygnęła na swoją korzyść 21-letnia Julia. Sędziowie punktowali 28:29, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28 dla Polki.

Szer. Julia Szeremeta powiększyła elitarne grono żołnierzy-sportowców z „armii mistrzów”, którzy wpisali się na listę medalistów paryskich igrzysk, do ośmiorga zawodników. Przed nią na olimpijskim podium stanęło czterech wioślarzy (st. szer. Fabian Barański, szer. Mateusz Biskup, szer. Dominik Czaja i szer. Mirosław Ziętarski), kajakarka górska szer. Klaudia Zwolińska, rekordzistka świata we wspinaczce sportowej st. szer. spec. Aleksandra Mirosław i lekkoatletka st. szer. Natalia Kaczmarek.

SZUS

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~Prawda boli najbardziej
1723456500
"wyższą o 10cm", "dużą przewagę zasięgu ramion", co za bzdury. Wszyscy wiedzą, w czym tkwiło sedno przewagi "przeciwniczki" Szeremety. Nie owijać w bawełnę. Nie bać się prawdy. Nazywać rzeczy po imieniu.
A5-58-8D-C1

Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Bądź bezpieczny w sieci
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Wielkie serce K9
Kadeci na start
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Armia na kryzys
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Miecz w ręku NATO
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Marynarz w koreańskim tyglu
Twarde na poligonie
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Syndrom Karbali
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wypadek w PKW UNIFIL
Wojsko testuje systemy antydronowe
Zasiąść za sterami Apache’a
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Chunmoo trafią do Gostynina
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Fińska armia luzuje rygory
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Adaptacja i realizm
Psiakrew, harmata!
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Zbrodnia bez kary
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Początek wielkiej historii
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Rzeźnik w rękach GROM-u
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wojna sześcioosobowych armii
Debata o bezpieczeństwie
NATO i USA o Iranie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Od cyberkursu po mundurówkę
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Groźny incydent w Libanie
Pasja i fart
Pierwsze loty
Ochrona w gotowości
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Zbrodnia i kłamstwo
„Kryzys” na AWL-u
Pirania zdała egzamin
Rosomaki na lądzie i morzu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO