moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Awanse za olimpijskie medale

Dobrą wiadomość dla reprezentantów Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego ogłosił w mediach społecznościowych Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony narodowej. Zadecydował o awansowaniu żołnierzy-sportowców, którzy zdobyli i zdobędą medale na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Na razie jest ich sześcioro, ale na pewno będzie ich więcej.

– Walcząc na olimpijskich arenach nasi sportowcy przynoszą wielką dumę ojczyźnie. Podjąłem decyzję, że wszyscy wojskowi sportowcy, którzy podczas igrzysk Paryż 2024 zdobyli lub zdobędą medal, zostaną awansowani oraz specjalnie wyróżnieni. Zaczniemy od st. szer. spec. Aleksandry Mirosław, oczywiście po odbyciu odpowiedniego kursu! Wielki szacunek dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją wywalczyli dla siebie i Polski olimpijskie krążki – napisał szef resortu obrony.

Do tej pory na olimpijskim podium stanęło czterech wioślarzy (st. szer. Fabian Barański, szer. Mateusz Biskup, szer. Dominik Czaja i szer. Mirosław Ziętarski), kajakarka szer. Klaudia Zwolińska i rekordzistka świata we wspinaczce sportowej st. szer. spec. Aleksandra Mirosław. Tuż przed ogłoszeniem przez ministra decyzji o awansach i wyróżnieniach grono to mogło się jeszcze powiększyć. St. szer. Karolina Naja, st. szer. Anna Puławska, szer. Adrianna Kąkol i st. szer. spec. Dominika Putto walczyły o medal w wyścigu kajakowych czwórek. Niestety, zawodniczki CWZS-u zajęły czwartą lokatę.

Pewne już jest, że do sześciorga medalistów dołączy szer. Julia Szeremeta, która awansowała do finałowej walki pięściarek w kategorii 57 kg. Dzisiaj szansę ma jeszcze zapaśnik st. szer. Aleksander Kułynycz – w walce o brąz spotka się ok. godz. 19. z Ukraińcem Zhanem Beleniukiem. 

W ostatnich dniach igrzysk reprezentanci CWZS-u będą mieli jeszcze kilka szans medalowych. Wśród kandydatów do zajęcia miejsca na podium jest m.in. wicemistrzyni świata w biegu na 400 m st. szer. Natalia Kaczmarek oraz dwie osady kajakarek w konkurencji K-2 500 m: st. szer. Karolina Naja i st. szer. Anna Puławska, a także aktualne mistrzynie świata: szer. Martyna Klatt i st. szer. spec. Helena Wiśniewska.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Szymon Sikora/ PKOl

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zbrodnicza farsa
Mundur, medale i duma
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Śmierć w sercu Azji
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Priorytety na szczyt NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Strzelać jak Polacy
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wsparcie ma znaczenie
Sportowe jubileusze
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Zasadzka w leśnych ostępach
Poznański gen wolności
PKW Irak zostaje w Jordanii
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Sprawdzian charakteru
„Strzała weterana” spaja środowisko
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Mewa pisze historię
Polski wkład w operację „Overlord”
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Atak w Porcie Elbląg
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Twardy ma moc
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Ważne decyzje w Brukseli
Przerzut Abramsów do Lublina
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Podróż w ciemność
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sojusznicza medycyna pola walki
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Okręt skrojony na Bałtyk
Na straży odporności Polski
Cyberparasol nad wyborami
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Bez zmian w emeryturach
Apetyt Smoka rośnie
Szermierze i pięściarki na podium
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Równanie z „Iksem”
Niebo bez dominacji
Orka dobiła do brzegu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Wojna pod lupą
Ramię w ramię z Amerykanami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO