moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejny nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady OT

W miniony weekend w koszarach w Przemyślu stawiło się 70 ochotników z powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Są to zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści, którzy wybrali aktywną rezerwę.

Zanim ochotnicy rozpoczęli ćwiczenia praktyczne w ramach szkolenia podstawowego musieli dopełnić niezbędnych formalności, np. wypełnić dokumenty, pobrać mundury, odbyć szkolenie z BHP i test sprawności fizycznej. W sobotę 9 września br. nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS GROT, z którymi nie będą rozstawać się aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 20 Przemyskiej Brygady OT - poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 23 września br. we Fredropolu.

Wśród nowych ochotników są również rezerwiści, którzy rozpoczęli służbę w ramach aktywnej rezerwy. Do tego rodzaju służby mogą być powołani żołnierze, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, odbyli przeszkolenie wojskowe oraz pełnili terytorialną służbę wojskową, której z różnych przyczyn nie mogli kontynuować, a w dalszym ciągu chcą służyć ojczyźnie, stale rozwijać się i podtrzymywać kompetencje w obszarze obronnym.

Zgodnie z Ustawą o obronie Ojczyzny służba w aktywnej rezerwie pełniona jest na podstawie powołania na czas nieokreślony. Żołnierz powołany w ramach aktywnej rezerwy pełni służbę raz na kwartał, przez co najmniej 2 dni w czasie wolnym od pracy oraz jednorazowo, przez 14 dni, co najmniej raz na 3 lata. Okres pełnienia służby może być jednak większy, stosownie do potrzeb Sił Zbrojnych. Służba ta może być pełniona również w trybie natychmiastowego stawiennictwa.

Osoby, które są zainteresowane służbą w 20 Przemyskiej Brygadzie OT mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Więcej informacji na temat procedury rekrutacyjnej można uzyskać na stronie internetowej https://www.zostanzolnierzem.pl lub skorzystać z bezpłatnej infolinii 800-696-077.

Tekst: ppor. Rafał Laska / 20 Przemyska BOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Początek wielkiej historii
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Chunmoo trafią do Gostynina
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Kadeci na start
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Marynarz w koreańskim tyglu
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Pasja i fart
Debata o bezpieczeństwie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Armia na kryzys
Wielkie serce K9
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Rosomaki na lądzie i morzu
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Wypadek w PKW UNIFIL
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Dwunasty Husarz w powietrzu
Wojsko testuje systemy antydronowe
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
NATO i USA o Iranie
Pierwsze loty
Od cyberkursu po mundurówkę
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Bądź bezpieczny w sieci
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
„Kryzys” na AWL-u
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Miecz w ręku NATO
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Desant, konie i czołgi…
Groźny incydent w Libanie
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Adaptacja i realizm
Zbrodnia bez kary
Rzeźnik w rękach GROM-u
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Zaproszenie do przygody
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Twarde na poligonie
Po pierwsze: ogarnąć chaos
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Psiakrew, harmata!
Zbrodnia i kłamstwo
Wojna sześcioosobowych armii
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Fińska armia luzuje rygory
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Syndrom Karbali
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zasiąść za sterami Apache’a
Pirania zdała egzamin
Ochrona w gotowości
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Polska będzie produkować Pantery

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO