moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Marynarze dla Frania

Do walki o zdrowie Franka Karasia, zmagającego się z ciężką chorobą jaką jest SMA (rdzeniowy zanik mięśni) włączyła się społeczność morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Marynarze przekazali na aukcję internetową m. in. rejs okrętem, historyczną banderę wojenną z 1942 r. oraz gadżety okrętowe.

21-miesięczny Franek to synek kpr. Macieja Karasia, żołnierza 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia (jednostka wchodzi w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich). Niespełna dwuletni chłopiec choruje na SMA.

Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, która kosztuje prawie 10 milionów złotych. Franek cały czas jest rehabilitowany, a jego rodzice chcą zrobić wszystko żeby uratować syna, dlatego kpr. Karaś rozpoczął akcję charytatywną, pod nazwą „Mundurowi w trasie” - odwiedza jednostki wojskowe w całej Polsce i prosi żołnierzy o wsparcie.

Franio jest w ciężkim stanie. Rozpoczęliśmy dramatyczną walkę o zatrzymanie SMA, bo w przypadku Frania sytuacja jest tragiczna – tłumaczy ojciec chłopca.

W czwartek, 9 marca br., kpr. Karaś odwiedził 3 Flotyllę Okrętów, gdzie spotkał się z jej dowódcą – kmdr. Andrzejem Ogrodnikiem, który przekazał na aukcję charytatywną rejs jednym z okrętów wchodzących w skład gdyńskiej Flotylli.
Jako dowódca 3 Flotylli Okrętów, w imieniu swoim i moich marynarzy, cieszę się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę w postaci rejsu okrętem 3 FO na aukcję charytatywną w tak szczytnym celu. Chcemy dać Franiowi szansę, aby w przyszłości mógł dołączyć do załogi Marynarki Wojennej i miał możliwość zostać marynarzem, na co bardzo liczymy – stwierdził kmdr Ogrodnik.

Po wizycie u dowódcy gdyńskiej Flotylli kpr. Karaś miał także okazję zwiedzić korwetę patrolową ORP Ślązak oraz okręt hydrograficzny ORP Heweliusz i zapoznać się z trudami marynarskiego rzemiosła.

Zwycięzca licytacji będzie mógł poznać specyfikę służby i szkolenia na okręcie, zapozna się także z budową okrętu, zasadami jego działania oraz zadaniami, jakie jednostka wykonuje na morzu. Cena wywoławcza rejsu wynosi 1000 zł. Koniec licytacji nastąpi 11.03.2023 r. o godz. 21:00.

Szczegóły dotyczące licytacji można znaleźć w na facebookowym koncie „Nigdy nie zostawiamy swoich – mundurowi w walce z SMA” https://www.facebook.com/groups/867240568019571/user/100086450597130/ - LICYTACJA NR 293 oraz na stronie Fundacji Siepomaga.

Aby pomóc małemu Frankowi, jeden z członków załogi ORP Ślązak przekazał na aukcję charytatywną oryginalną banderę Marynarki Wojennej z 1942 r., wykonaną na zlecenie Kierownictwa MW w imieniu polskiego Rządu na uchodźctwie, przez brytyjskie zakłady w 1942 r. Nigdy nie została podwieszona na żadnym z ówczesnych okrętów MW. 1942 rok to rok podniesienia bandery na ORP „Ślązak" L26 ex. Bedale. Oprócz tego, załoga korwety patrolowej ORP Ślązak przekazała na licytację gadżety okrętowe. Licytacje pojawią się w najbliższym czasie na facebookowym koncie „Nigdy nie zostawiamy swoich – mundurowi w walce z SMA”.

Tekst: Sekcja Prasowa 3 FO

red. PZ

autor zdjęć: por. mar. Damian Przybysz/3 FO

dodaj komentarz

komentarze


Kaman – domknięcie historii
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Torpeda w celu
Arteterapia dla weteranów
Abolicja dla ochotników
Ku wiecznej pamięci
Gdy ucichnie artyleria
Mundurowi z benefitami
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
„Road Runner” w Libanie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Jesteśmy dziećmi wolności
Pięściarska uczta w Suwałkach
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Kosmiczna wystawa
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Nowe zasady dla kobiet w armii
Spadochroniarze do zadań… pod wodą
Ułani szturmowali okopy
Zasiać strach w szeregach wroga
Plan na WAM
Im ciemniej, tym lepiej
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Wellington „Zosia” znad Bremy
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Sportowcy na poligonie
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Grecka walka z sabotażem
Sukces Polaka w biegu z marines
Mity i manipulacje
Starcie pancerniaków
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Standardy NATO w Siedlcach
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Czy to już wojna?
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Kraków – centrum wojskowej medycyny
Awanse w dniu narodowego święta
Marynarze podjęli wyzwanie
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Brytyjczycy na wschodniej straży
OPW budują świadomość obronną
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Polski „Wiking” dla Danii
Dzień wart stu lat
„Zamek” pozostał bezpieczny
Lojalny skrzydłowy bez pilota

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO