moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Terytorialsi pokazali ducha walki

W hali Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL. W czterech dyscyplinach: karate, judo, zapasy w stylu wolnym oraz brazylijskie jujitsu bez kimona – rywalizowało 146 zawodników. Najwięcej medali – 11 zdobyli reprezentanci wojsk obrony terytorialnej.

Sporym sukcesem reprezentacji wojsk obrony terytorialnej zakończyła się czwarta edycja mistrzostw organizowanych przez wrocławską AWL. Terytorialsi wystawili najliczniejszą drużynę i zdobyli najwięcej krążków. – We Wrocławiu startowało 19 naszych zawodników, 11 wróciło z medalem. Nasi wojownicy walczyli we wszystkich czterech dyscyplinach. Pokazaliśmy swoją moc i cieszy mnie, że byliśmy najlepszą ekipą mistrzostw – mówi ppłk Marek Grobel z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT.

 

Reprezentacja WOT-u składała się z zawodników związanych z projektem „Wojownik niezłomny”. Terytorialsi zdobyli trzy tytuły mistrzowskie, pięć wicemistrzowskich i trzy brązowe krążki. – Poza medalami wracamy ze słowami uznania od organizatorów za wspaniałe i bardzo widowiskowe walki oraz pracę organizacyjną sztabu trenerskiego. Walki stały na bardzo wysokim poziomie we wszystkich kategoriach. Nie zabrakło reprezentantów Polski w danych dyscyplinach, medalistów mistrzostw świata czy Europy. Tym bardziej cieszą nasze wyniki – podkreśla ppłk Grobel.

Złote medale dla WOT-u wywalczyli: ppor. Aleksandra Karpuk, szer. Hubert Sulewski i szer. Norbert Świerblewski; srebrne: kpr. Weronika Michalska, st. szer. Weronika Krzywnicka, st. szer. Mariusz Adamczyk, szer. Hubert Modrzewski i szer. Sebastian Włodarczyk; brązowe: st. szer. Katarzyna Majchrzak, szer. Justyna Haba i szer. Piotr Figarski. Terytorialsów poprowadził do sukcesu sztab trenerski w składzie: ppłk Marek Grobel i st. szer. Piotr Nasulewicz (trenerzy koordynatorzy), por. Krzysztof Ciszewski (judo), ppor. Paweł Jóźwiak (brazylijskie jujitsu bez kimona) oraz szer. Maciej Górski (karate).

Najwięcej zawodników rywalizowało o medale w brazylijskim jujitsu bez kimona. W czterech kategoriach walczyło 77 mężczyzn, w jednej open – pięć kobiet. Silnie była obsadzona kategoria wagowa od 85 kg. Jej zwycięzcą został policjant Szymon Bajor, znany z występów w zawodach w mieszanych sztukach walki (MMA). Był m.in. tymczasowym mistrzem w wadze ciężkiej polskiej organizacji FEN (Fight Exclusive Night). W finale wygrał z Bartoszem Węgrzyniakiem. W walce o trzecie miejsce triumfował st. szer. Cezariusz Kęsik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu – wygrał z Marcinem Kurylczykiem. Kęsik, nazywany przez kolegów walczących w MMA „Polskim Czołgiem”, wygrał w turnieju cztery walki. Przegrał tylko w półfinale przez dyskwalifikację za zastosowanie chwytu, który nie był dozwolony we wrocławskich mistrzostwach.

– Zawodnicy rywalizowali w czterech dyscyplinach w 20 kategoriach wagowych. Od strony organizacyjnej było to dla naszych podchorążych spore wyzwanie. Cieszę się, że mimo trzyletniej przerwy w organizowaniu mistrzostw przyjechało do nas wielu zawodników – mówi mjr Maciej Kupryjańczyk, kierownik zawodów. Dodał również, że ciekawie dla sympatyków sportów walki w wojsku zapowiada się pierwszy kwartał przyszłego roku. – 31 marca w Markach pod Warszawą odbędzie się trzecia edycja wojskowej gali sportów walki „Walkę mamy we krwi”, organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademię Wojsk Lądowych i 1 Warszawską Brygadę Pancerną. Eliminacje do tego wielkiego turnieju mistrzowskiego w wojskowym MMA w walce w bliskim kontakcie odbędą się 3 lutego w naszej hali w AWL – informuje major.

SZUS

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


Armia rosyjska wychodzi z Polski
 
Atak o świcie
Plan misji „Air Defender”
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Konsekwentnie dąży do celu
Dwa medale w Budapeszcie
RBN o rezultatach szczytu NATO
Abramsy jadą na ukraiński front
Kurs na rozwój
Brązowa czwórka podwójna
Okręt w matni, załoga walczy
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Wojsko pomoże Słoweńcom
Raki dla podhalańczyków
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Polsko-koreańskie rozmowy
Brąz Polki we wspinaczce sportowej
Wyższe diety za służbę na granicy
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Śladem profesjonalistów
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Wirtualna walka na morzu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
LITPOLUKRBRIG z nowym dowódcą
Ahoj, Dni NATO!
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
16 Dywizja świętuje
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Przysięga w Kolnie
Stawia na dobrą komunikację
Murem za polskim mundurem
Odliczanie do przysięgi
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Za nami Invictus Games w Düsseldorfie
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Czerwona powódź
Jak bezpiecznie pokonać pole minowe
Strategiczne partnerstwo z Londynem
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Polsko-czeska współpraca myśliwców
Szwedzi na „Czernickim”
Szef rządu w Łuczniku
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Mała Narew już w Gołdapi
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Rakietowe kompetencje w Zielonce
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu
"Jesienny ogień” z ministrem
F-16 i Hercules wylądują na drodze
Samoloty C-295M w Wojsku Polskim służą już 20 lat!
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Gdy zagraża ogień
Armia wraca na wschód Polski
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Armia: Żołnierze, badajcie się!
FA-50 doleciały!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO