moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi pokazali ducha walki

W hali Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL. W czterech dyscyplinach: karate, judo, zapasy w stylu wolnym oraz brazylijskie jujitsu bez kimona – rywalizowało 146 zawodników. Najwięcej medali – 11 zdobyli reprezentanci wojsk obrony terytorialnej.

Sporym sukcesem reprezentacji wojsk obrony terytorialnej zakończyła się czwarta edycja mistrzostw organizowanych przez wrocławską AWL. Terytorialsi wystawili najliczniejszą drużynę i zdobyli najwięcej krążków. – We Wrocławiu startowało 19 naszych zawodników, 11 wróciło z medalem. Nasi wojownicy walczyli we wszystkich czterech dyscyplinach. Pokazaliśmy swoją moc i cieszy mnie, że byliśmy najlepszą ekipą mistrzostw – mówi ppłk Marek Grobel z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT.

 

Reprezentacja WOT-u składała się z zawodników związanych z projektem „Wojownik niezłomny”. Terytorialsi zdobyli trzy tytuły mistrzowskie, pięć wicemistrzowskich i trzy brązowe krążki. – Poza medalami wracamy ze słowami uznania od organizatorów za wspaniałe i bardzo widowiskowe walki oraz pracę organizacyjną sztabu trenerskiego. Walki stały na bardzo wysokim poziomie we wszystkich kategoriach. Nie zabrakło reprezentantów Polski w danych dyscyplinach, medalistów mistrzostw świata czy Europy. Tym bardziej cieszą nasze wyniki – podkreśla ppłk Grobel.

Złote medale dla WOT-u wywalczyli: ppor. Aleksandra Karpuk, szer. Hubert Sulewski i szer. Norbert Świerblewski; srebrne: kpr. Weronika Michalska, st. szer. Weronika Krzywnicka, st. szer. Mariusz Adamczyk, szer. Hubert Modrzewski i szer. Sebastian Włodarczyk; brązowe: st. szer. Katarzyna Majchrzak, szer. Justyna Haba i szer. Piotr Figarski. Terytorialsów poprowadził do sukcesu sztab trenerski w składzie: ppłk Marek Grobel i st. szer. Piotr Nasulewicz (trenerzy koordynatorzy), por. Krzysztof Ciszewski (judo), ppor. Paweł Jóźwiak (brazylijskie jujitsu bez kimona) oraz szer. Maciej Górski (karate).

Najwięcej zawodników rywalizowało o medale w brazylijskim jujitsu bez kimona. W czterech kategoriach walczyło 77 mężczyzn, w jednej open – pięć kobiet. Silnie była obsadzona kategoria wagowa od 85 kg. Jej zwycięzcą został policjant Szymon Bajor, znany z występów w zawodach w mieszanych sztukach walki (MMA). Był m.in. tymczasowym mistrzem w wadze ciężkiej polskiej organizacji FEN (Fight Exclusive Night). W finale wygrał z Bartoszem Węgrzyniakiem. W walce o trzecie miejsce triumfował st. szer. Cezariusz Kęsik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu – wygrał z Marcinem Kurylczykiem. Kęsik, nazywany przez kolegów walczących w MMA „Polskim Czołgiem”, wygrał w turnieju cztery walki. Przegrał tylko w półfinale przez dyskwalifikację za zastosowanie chwytu, który nie był dozwolony we wrocławskich mistrzostwach.

– Zawodnicy rywalizowali w czterech dyscyplinach w 20 kategoriach wagowych. Od strony organizacyjnej było to dla naszych podchorążych spore wyzwanie. Cieszę się, że mimo trzyletniej przerwy w organizowaniu mistrzostw przyjechało do nas wielu zawodników – mówi mjr Maciej Kupryjańczyk, kierownik zawodów. Dodał również, że ciekawie dla sympatyków sportów walki w wojsku zapowiada się pierwszy kwartał przyszłego roku. – 31 marca w Markach pod Warszawą odbędzie się trzecia edycja wojskowej gali sportów walki „Walkę mamy we krwi”, organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademię Wojsk Lądowych i 1 Warszawską Brygadę Pancerną. Eliminacje do tego wielkiego turnieju mistrzowskiego w wojskowym MMA w walce w bliskim kontakcie odbędą się 3 lutego w naszej hali w AWL – informuje major.

SZUS

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowa odprawa przed szczytem Sojuszu
 
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Sportowa rywalizacja weteranów misji
Parasol nad Morzem Bałtyckim
Strzelnice dla specjalsów
Unowocześnione Rosomaki dla wojska
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Spadochroniarze na warcie w UE
Miliardy na modernizację armii
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Śmierć przyszła po wojnie
„Jaguar” z Gujany
By żołnierze mogli służyć bezpiecznie
Biało-czerwona nad Wilnem
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian
Roczny dyżur spadochroniarzy
Prezydent Zełenski w Warszawie
Ćwierć wieku pracy na rzecz polskich peacekeeperów
Wsparcie MON-u dla studentów
Jak usprawnić działania służb na granicy
RBN przed szczytem NATO
Katastrofa gibraltarska, czyli śmierć gen. Sikorskiego
Serwis bliżej domu
Spotkanie z żołnierzami przed szczytem NATO
Za zdrowie utracone na służbie
Walka – tak, ale tylko polityczna
Konsultacje polsko-niemieckie w Warszawie
Żołnierze gen. Maczka na piłkarskich koszulkach
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Logistyczne wzmocnienie Pilicy
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Mark Rutte pokieruje NATO
Oczy na Kijów
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Pierwsze ćwiczenia Eurokorpusu w Polsce
Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Polsko-litewskie konsultacje
Olimp gotowy na igrzyska!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szkolenie na miarę czasów
Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Zdzisław Krasnodębski – bohater bitwy o Anglię
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Spędź wakacje z wojskiem!
Ludzie bez twarzy
Nowy porządek w Europie
Ostatnia niedziela…
Unia Europejska pomoże Ukrainie
Oficerskie gwiazdki dla absolwentów WAT-u
Szkolenie do walk w mieście
Lato pod wodą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO