moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

Jak wygląda praca sapera? Ile osób zmieści się w Rosomaku? I czego potrzebujemy, by przetrwać w lesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie podczas pikniku rodzinnego, który z okazji Dnia Dziecka organizuje w sobotę Kancelaria Premiera Rady Ministrów. O ciekawostkach na temat swojej pracy opowiedzą m.in. żołnierze i kryminalistycy.

Rodzinny piknik, na który zaprasza premier Mateusz Morawiecki, rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 10 i potrwa do godziny 17. Impreza odbędzie się w ogrodach Kancelarii Premiera (Aleje Ujazdowskie 1/3).

Od godziny 10 na dzieci będą czekać przedstawiciele wszystkich resortów, w tym Ministerstwa Obrony Narodowej. W pikniku z okazji Narodowego Dnia Dziecka będą uczestniczyć żołnierze z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. – Żandarmi zaprezentują motocykl Kawasaki oraz quad, którymi w czasie wykonywania zadań poruszają się żołnierze żandarmerii wojskowej – mówi ppłk Artur Karpienko, rzecznik Żandarmerii Wojskowej. Natomiast żołnierze wojsk obrony terytorialnej poprowadzą, przystosowane dla najmłodszych, kursy survivalu, podczas których dzieci będą mogły nauczyć się podstaw przetrwania w lesie. – Żołnierze z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przywiozą do ogrodów KPRM specjalny kombinezon przeciwwybuchowy, którego używają polscy saperzy. Pokażą również, jak działa robot Inspector – mówi ppłk Marek Pawlak, rzecznik DGRSZ.

Specjalną ścieżkę saperską zorganizuje dla najmłodszych Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Będzie można zobaczyć, jak wygląda poszukiwanie przedmiotów niebezpiecznych (oczywiście będą to atrapy) za pomocą wykrywacza metali. Do ogrodów wjedzie również KTO Rosomak. Dzieci będą mogły wejść do środka wojskowego pojazdu i obserwować to, co się dzieje na zewnątrz za pomocą specjalnych przyrządów, które znajdują się w Rosomaku. Małych fanów dużych pojazdów z pewnością ucieszy widok wielozadaniowego pojazdu kołowego Hummer ZDW-3. W czasie pikniku na dzieci mają czekać żołnierskie hełmy i kamizelki, a specjaliści od wojskowego „make up-u” ozdobią im buzie kamuflażem.

Wojskowe atrakcje są tylko częścią tego, co przygotowali organizatorzy pikniku. Pracownicy KPRM zapraszają między innymi na spotkanie z ekspertami od kryminalistyki. Dzieci będą mogły sprawdzić, jak bada się odciski palców i zeskanować twarz w programie 3D. – W Laboratorium Ignacego Łukasiewicza pokażemy Wam ponad 100-letni sprzęt i odczynniki chemiczne – zachęcają organizatorzy. Prócz tego specjaliści z resorów poprowadzą warsztaty z kodowania i... budowania drewnianego domku. Zobaczyć będzie można pokazy wyszkolenia służb mundurowych, między innymi grupy interwencyjno-antyterrorystycznej Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej.

To będzie również świetna okazja, by sprawdzić, gdzie pracuje szef rządu. Specjalnie dla małych gości zostanie otworzona sala posiedzeń Rady Ministrów oraz gabinet premiera.

Nie obędzie się bez atrakcji dla miłośników sportu. W programie są zajęcia z szermierki, żeglarstwa, samoobrony, mecze piłki nożnej i unihokeja. Dzieci zainteresowane kulinariami będą mogły wziąć udział w warsztatach o miodzie, które poprowadzi bartnik. Opowie on o tym, jak powstaje miód.

Organizatorzy zaplanowali również koncerty. Ministerstwo Obrony Narodowej będą reprezentować dzieci ze studia Piosenki Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wystąpi też Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Dokładny program Narodowego Dnia Dziecka znajdziecie tutaj.

 

KE

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy CO / MON, KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowe Oscary przyznane!
 
Flota Bayraktarów w komplecie
Rajd ku czci saperów
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Układ nerwowy Mieczników
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Krwawa noc pośród puszczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Pływacy i maratończycy na medal
Bohater odtrącony
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Po przeprawie ruszyli do walki
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Orzeł dla bohaterów
Ameryka daje wsparcie
NATO on Northern Track
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
W obronie wschodniej flanki NATO
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Gry wojenne w szkoleniu
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Śladami ojca
Mobilne dowodzenie
Polska wiktoria na Monte Cassino
I zdobyliśmy!
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy w pętli
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
„Ta ziemia do Polski należy…”
Uwaga, transformacja!
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Armia Andersa w operacji „Honker”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Na straży nieba
Pytania o europejską tarczę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
Serwis K9 w Polsce
Wioślarze i triatlonistka na podium
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Polki pobiegły po srebro!
Więcej hełmów dla żołnierzy
Wojna w świętym mieście, epilog
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Pierwsi na oceanie
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO