moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gdzie spoczywa Hubal?

Autor książki, Dariusz Symanowski, wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Wołominie oraz Stowarzyszeniem „Wizna 1939,” zapraszają na promocję książki pt. GDZIE SPOCZYWA HUBAL?, która odbędzie się 22 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie o godz. 18.00. 

Publikacja jest podsumowaniem wielomiesięcznych badań autora, mających na celu odnalezienie miejsca spoczynku legendarnego dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego - mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. To swoisty dokument zawierający nowe fakty, ustalenia i hipotezy, wynikające z wykonanych w tym czasie poszukiwań.

Kwerendy archiwalne (niepublikowane do tej pory źródła informacji), rozmowy ze świadkami, a także dziesiątki (a może nawet setki?) godzin spędzonych na badaniach terenowych – to wszystko przynosi efekty, które zaskakują.

Na prawie stu stronach zilustrowanych unikalnymi zdjęciami i rysunkami oraz wynikami pomiarów wykonanych specjalistycznym sprzętem elektronicznym, oprócz „uporządkowania” wcześniejszych, pozornie znanych informacji, przedstawiono szczegółową analizę, mającą udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie.

Rozdział dotyczący poszukiwania grobu Hubala nie został jeszcze zamknięty.

Ale czy można powiedzieć, że po tych badaniach miejsce spoczynku Hubala jest znane? Autor twierdzi, że tak. Jednak niech każdy z czytelników sam sobie odpowie na to pytanie, po zapoznaniu się z treścią książki.

 

A oto komentarz Adama Sikorskiego do książki.

Historia nie ma rozdziałów napisanych raz na zawsze. Co jakiś czas pojawiają się nieznane źródła, ktoś wreszcie zdecydował się mówić, ziemia nagle oddaje przedmioty wyjaśniające kolejną z zagadek przeszłości. A nade wszystko pojawia się człowiek stawiający uparcie pytania i równie uparcie szukający odpowiedzi. Ta książka jest właśnie takim dziennikiem pracy człowieka niezwykłego uporu. I dodajmy, w dociekaniach uczciwego. Wielu autorów ma zwyczaj, dla poklasku czytelników, elastycznego traktowania prawdy historycznej. Dariusz Szymanowski kiedy trafia na mur tajemnicy nie do przebicia uczciwie się nam do tego przyznaje. W zamian jednak za brak efekciarskich wykrzykników daje mam porządny stan badań i wartość dodaną, czyli opowieści ludzi, którzy ciągle więcej pamiętają niż dotąd powiedzieli. Tak jak jeden z bohaterów książki, który powie: ”…Czekałem na pana od 1949 roku…”.

To jeden z dowodów na to, iż każde pokolenie ma obowiązek do znanych pozornie historii podejść na nowo. Nie ma bowiem w Księdze Dziejów rozdziałów gotowych i zamkniętych raz na zawsze…

 

Na spotkaniu będzie obecny autor książki, który opowie jak wyglądały badania. Temat jest mocno kontrowersyjny, a treść naprawdę ciekawa, także będzie można zadawać dużo pytań.

W promocji wezmą także udział osoby, które uczestniczyły w badaniach terenowych, w tym także w pracach sondażowych w Inowłodzu. Wartością tej publikacji jest połączenie badań archiwów, wywiady ze świadkami pewnych wydarzeń i poszukiwania terenowe za pomocą najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych.

Książkę będzie można kupić na spotkaniu po preferencyjnej cenie. Wszystkich egzemplarzy jest tylko 1500, także warto być w Wołominie.

Polska Zbrojna objęła książkę patronatem medialnym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora:

www.wizna1939.eu

https://www.facebook.com/stowarzyszeniewizna.1939

https://twitter.com/Wizna1939

https://www.instagram.com/wizna_1939/

 

 

 

 

 

 

PZ

autor zdjęć: Stowarzyszenie "Wizna 1939"

dodaj komentarz

komentarze


Gotowi na każdy scenariusz
Ostatni most
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Powrót WAM-u
Terytorialsi zapraszają
NATO i USA o Iranie
Początek wielkiej historii
Adaptacja i realizm
Strykery w akcji
Zbrodnia bez kary
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Wypadek w PKW UNIFIL
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Ostrosz zamiast Mureny
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Rzeźnik w rękach GROM-u
WAM coraz bliżej Łodzi
Więcej strzelnic w powiecie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Przygotowania do lotu do Polski
Jest nowy szef BBN
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Od cyberkursu po mundurówkę
Zbrodnia i kłamstwo
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Syndrom Karbali
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Desant na Bornholm
Uczczono ofiary zamachu majowego
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Natarcie w deszczu
Wyścig Stalina
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Nauki i nauczki z Afganistanu
Psy na… materiały wybuchowe
Bursztynowy wstrząs
Kluczowe 30 dni
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
SAFE staje się faktem!
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Bez zmian w emeryturach
Bieg ku pamięci bohaterów
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Groźny incydent w Libanie
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Kosmiczne oko armii
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO