moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

AIR SHOW - 2013

Lotnisko Radom-Sadków znów będzie gościć najlepszych akrobatów lotniczych świata. W 2013 r. odbędą się tam Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW - 2013. Współorganizatorzy XIII edycji  AIR SHOW podpiszą 10 grudnia 2012 r. w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie porozumienie o współorganizacji  tych największych pokazów lotniczych w Polsce w dniach 24-25 sierpnia 2013 r. w Radomiu.

Współorganizatorów AIR SHOW – 2013 będą reprezentować:
1. Siły Powietrzne - gen. broni pil. Lech Majewski , dowódca Sił Powietrznych.
2. Miasto Radom – Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia.
3. Port Lotniczy Radom S.A. – Tomasz Siwak , prezes.
4. Aeroklub Polski – Włodzimierz Skalik, prezes.
5. Wojskowe Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalne SWAT – Ryszard Pietrzak, prezes.

Za wyborem Radomia na miejsce organizacji pokazów przemawiają jego niekwestionowane zalety:  kilkuletnia sprawdzona współpraca z władzami lokalnymi, wspaniałe 80-letnie tradycje lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej, dobre warunki logistyczne oraz wypracowane już i skuteczne rozwiązania w organizacji tak dużej imprezy lotniczej o zasięgu międzynarodowym. Poprzednia edycja AIR SHOW – 2011 spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem zarówno ze strony zaproszonych z ponad 20 krajów uczestników pokazów, jak i licznie przybyłej ponad 100-tysięcznej publiczności.

To właśnie dla niej organizowane AIR SHOW – 2013 będzie głównym elementem obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95. rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce.
W uznaniu dla rangi wydarzenia Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW – 2013 zostały objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W 2013 r. dobrze znany radomskiej publiczności samolot TS-11 Iskra, eksploatowany m.in. przez zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Biało-Czerwone Iskry z Dęblina, będzie obchodził
50-lecie służby w lotnictwie wojskowym. Konstruktorem tych maszyn był nestor polskiego lotnictwa, wybitny konstruktor, badacz i pedagog, radomianin Tadeusz Sołtyk.

Przyszłoroczne pokazy będą obfitowały w lotnicze atrakcje. Zaproszenia do udziału w AIR SHOW -  2013 gen. broni pil. Lech  Majewski skierował do dowódców sił powietrznych aż 29 państw.
Już dzisiaj Siły Powietrzne otrzymały potwierdzenia o udziale w pokazach bombowca strategicznego B-52 z USA, zespołu Red Arrows z Wielkiej Brytanii oraz zespołu Patrouille de France z Francji.  Ostateczna lista uczestników pokazów zostanie ogłoszona w terminie późniejszym.

Imprezie lotniczej na radomskim Sadkowie towarzyszyć będą liczne imprezy towarzyszące.

Źródło: mjr Jakub Block, rzecznik prasowy AIR SHOW-2013.

PZ

autor zdjęć: SP

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
 
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Inwestycja w żołnierzy
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Drukowanie dronów
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Strażnicy polskiego nieba
BWP-1 – historia na dekady
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Czarna Pantera celuje
Wyższe stawki dla niezawodowych
Śmierć gorsza niż wszystkie
Podejrzane manewry na Bałtyku
Prezydent na wschodniej granicy
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Wypadek Rosomaka
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Flyer, zdobywca przestworzy
Ewakuacja Polaków z Izraela
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Dzieci wojny
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Świat F-35
Pancerny kot w polskim wojsku
Planowano zamach na Zełenskiego
Pracowity pobyt w kosmosie
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
The Power of Infrastructure
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
„Różycki” zwodowany
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Kajakami po medale
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Bezpieczniejsza Europa
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Podróż w ciemność
Broń przeciwko wrogim satelitom
Ratownik w akcji
Policjanci w koszarach WOT
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Święto sportów walki w Warendorfie
Miliardowe wsparcie dla PGZ
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO